Ekspert od term do dyspozycji
We wtorek 28 lutego radni miasta dyskutować będą o stanie realizacji zadania p.n "Termy Gostynińskie". Informacje złożą: ekspert ds. projektu i koncesjonariusz.O termach w ostatnich dniach znów zrobiło się głośno, m.in. po wypowiedzi marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, który wyraźnie zasygnalizował, że jest problem z dotacją unijną. Marszałek obawia się, że Gostynin pieniędzy nie otrzyma.
Burmistrz nadal z optymizmem podchodzi do historycznej inwestycji miasta. W jednym z wywiadów dla lokalnego portalu poinformował, że nawet bez dotacji UE rozpocznie się budowa term.
Radni z PZG już tak optymistyczni nie są i składają interpelacje w tej właśnie sprawie. Na najbliższej sesji dowiemy się również za co jest faktura wystawiona przez spółkę Termy Gostynińskie opiewająca na 6 mln zł.
Sesja rozpocznie się o godz. 10.00.Porządek sesji: 1.Otwarcie obrad.
2.Uchwalenie zmian w porządku obrad.
3.Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
4.Interpelacje i zapytania radnych.
5.Stan realizacji zadania p.n. „Termy Gostynińskie” – informacja z udziałem eksperta ds.
projektu i koncesjonariusza.
6.Informacja odnośnie realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za 2011 rok.
7.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie Nr 81/XV/2011 z dnia 30 listopada 2011r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2012.
8.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu profilaktyki raka szyjki macicy na rok 2012”
9.Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla układu komunikacyjnego miasta Gostynina.
10.Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego przy ulicy Bagnistej (obecnie ul. Termalnej) w Gostyninie.
11.Przyjęcie protokołu z XVII i XVIII sesji Rady Miejskiej.
12.Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
13.Sprawy różne.
14.Zamknięcie obrad.
wg.
Dodaj komentarz