• euromedia
 • dekra1
 • habibi

 marqs bus  CJ viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Mika
  Mika 15 kg, przyjazna suczka. Jest wysterylizowa, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona.
 • Szeryf
  Szeryf Młody, około roczny piesek. Wyrósł już ze szczenięcych wad…
 • Kropka
  Kropka Jest malutką, zaledwie 8-kg sunią, sięga poniżej kolan. Ma…

PARTNERZY

 • alabnowe.gif
 • BANER-G242.jpg
 • BANER-G241.jpg
 • wegiel.png
poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:39

Wspaniała zabawa podczas Pikniku Żeglarskiego

W Dzień Dziecka odbyła się wyjątkowa impreza, zorganizowana przez Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego, Klub Żeglarski Hals i Miejskie Centrum Kultury. Dzięki staraniom organizatorów, dzieci z terenu miasta uczestniczyły aktywnie w wielu atrakcjach.

Spotkanie nad jeziorem Bratoszewo prowadziła dyrektor MCK Aleksandra Milczarek. Wszystkich zebranych powitał burmistrz Paweł Kalinowski, który złożył dzieciom w dniu ich święta serdeczne życzenia, zdrowia, radości oraz wielu pięknych wrażeń podczas zabawy.

Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że wszystkie zaplanowane atrakcje się odbyły.

Zabawy wodne organizował klub żeglarski Hals, dzięki któremu dzieci mogły także pływać po jeziorze. Pokaz ratownictwa wodnego zaprezentowali przybyli z Płocka członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. WOPR pokazał też sprzęt, z którym codziennie pracuje, a także akcję ratunkową podczas zagrożenia życia w wodzie.

Swój udział w uatrakcyjnieniu dzieciom pobytu miała również Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie. Policjanci zorganizowali policyjny tor przeszkód w hełmach, kamizelkach i z pałką policyjną w dłoni. Mimo wysokiej temperatury chętnych nie brakowało, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Każdy kto zakończył bieg został obdarowany słodyczami i drobnymi upominkami. Oprócz tego wolontariusze z PaT-u prowadzili grę na macie, która wymagała oprócz sprawności fizycznej także wiedzy o bezpieczeństwie na co dzień.

Propozycja MCK-u też znalazła wielu chętnych uczestników. Dzieci pod czujnym okiem instruktorów brały udział w wykonaniu kwiatów gigantów, łowieniu rybek, tworzeniu mega baniek mydlanych i wielu innych atrakcjach.

Dzięki klubom sportowym konkurencje i zabawy ruchowe udały się doskonale. Prowadzili je MKS MAZUR Gostynin, Handball Team Skrwa Gostynin, Lucień Błyskawica.

Burmistrz Paweł Kalinowski wraz uczestnikami jury w konkursie plastycznym „Posprzątaj po swoim psie” wręczał nagrody i wyróżnienia. Przypomnijmy, że I miejsce zajął Miłosz Eichel z Miejskiego Przedszkola nr 4, na miejscu II znalazła się Kinga Kozanecka z Miejskiego Przedszkola nr 2 i jako trzeci została nagrodzona Lena Misztal z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1. Natomiast wyróżnienia zdobyły: Oliwia Kopiec, Tuana Weronika Örüç, Zuzanna Kolesińska, a szczególne wyróżnienie otrzymał Antoni Piotr Gientka.

Na zakończenie udanego Pikniku Żeglarskiego przy ognisku i muzyce raczono się pieczonymi kiełbaskami.

Bardzo dziękujemy Pani Urszuli Pieniążek Radnej Rady Miejskiej za wsparcie imprezy, słodkie upominki i wodę dla dzieci, a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasze dzieci pamiętały ten dzień przez cały rok.

UM Gostynin

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • Próba samobójcza na Czapskiego

  gulasz
  To i nie dziwota,TVN se ogląda,to ma jak ma.
   
 • Historia i pamięć

  Stanisław Adamski
  Tak rządzący szanują tych którzy walczyli za Ojczyznę
   
 • Polska Warszawo

  Stanisław Adamski
  Czy ktoś dysponuje zdjęciem grobu Nieznanego Żołnierza w Gostyninie, który znajdował się w maleńkim parku ...
Pogoda Gostynin z serwisu
DawCar
facebook_page_plugin