• OSKP
 • kutno1
 • euromedia
 • ewa2
 • dekra1
 • 1000x300px

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Pchełka
  Pchełka Oto Pchełka. Jaka jest, każdy widzi. Piękna, maleńka, wesoła, żywiołowa…
 • Balu i Szansa
  Balu i Szansa Dzień dobry. Może się przedstawię. Jestem Balu. Moja pani…
 • Mysia
  Mysia Mała, szorstkowłosa, niepozorna, taka myszka. To właśnie Mysia.

PARTNERZY

hejner

 • nagrobki.png
 • BANER-G24-2.jpg
 • wegiel.png
 • BANER-G24-1.jpg
 • zbigniewkuzmiuk.png
 • kajagodek.png
niedziela, 01 lipca 2018 00:00

9 lat portalu gostynin24

Serwis gostynin24 otwarto 1 lipca 2009 r. W zaledwie kilka miesięcy stał się jedną z podstawowych i najczęściej wykorzystywanych stron internetowych mieszkańców regionu.

Z pomysłem stworzenia gostynin24 – informacyjnego portalu mieszkańców Gostynina i okolic wyszedł w lipcu 2009 roku Andrzej Adamski. Pomysłodawca serwisu na co dzień jest dziennikarzem. W swojej karierze zawodowej związany był z Radiem Puls (1993-2000), Telewizją Kablową Gostynin (2000-2007), Radiem Eska (2007), Radiem Victoria (2007-2009), a od 2009 roku jest redaktorem naczelnym gostynin24. Jednocześnie od 2000 roku współpracował z płockimi mediami, a dokładnie tytułami: Tygodnik Płocki, Express Płocki oraz Katolickie Radio Płock. Urodził się w Gostyninie w 1966 roku i skończył tutaj Szkołę Podstawową oraz Technikum Budowlane. Ukończył Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Głównymi przesłankami skłaniającymi do założenia strony internetowej była potrzeba informowania mieszkańców Gostynina o sprawach bieżących. Niezmiennie od 9 lat na portalu pojawiają się głównie informacje lokalne - społeczne, polityczne i sportowe. Najczęściej opisywanymi wydarzeniami są bieżące sprawy Gostynina i okolic. Witryna publikuje materiały informacyjne w postaci tekstów, wideo, audio, reportaży, galerii zdjęć oraz felietonów. Wszystkie materiały prezentowane w serwisie są chronione prawami autorskimi.

W 2009 roku, na samym początku działalności, w serwisie były publikowane tylko artykuły i felietony. Z biegiem czasu, w miarę zapotrzebowania, pojawiały się nowe kategorie. Nawiązywano nowe współprace. Bez zmian pozostaje hasło przewodnie serwisu “szybkość, wiarygodność, obiektywizm”.

Portal prowadzą dwie osoby - to swego rodzaju rodzinny biznes. Artykuły przygotowuje założyciel Andrzej Adamski wraz z synem Krzysztofem (christo). Doraźnie współpracują z informatykami, dzięki którym dużo szybciej rozwiązują problemy związane z systemem. Korzystanie z serwisu gostynin24 jest bezpłatne. Komponentami dodatkowo płatnymi są: reklamy, artykuły sponsorowane, informacje promowane, życzenia świąteczne oraz kondolencje.

W momencie startu, na rynku nie było konkurencji. Media internetowe prężnie rozwijały się w większych, okolicznych miastach. Do stworzenia portalu typowo miejskiego, jakim jest gostynin24, założyciela zainspirowało to, co pod względem internetowych mediów lokalnych działo się w Kutnie i Płocku. W Gostyninie brakowało tego typu medium, czego dowodem były liczne rozmowy z mieszkańcami. Portal gostynin24 był odpowiedzią na ich potrzeby i wypełnieniem luki na rynku medialnym. To pierwszy lokalny serwis informacyjny Gostynina działający w Internecie.

Do pozyskania stałych czytelników nowo powstałego serwisu informacyjnego wykorzystano media społecznościowe. Sukcesem okazało się przede wszystkim założenie profilu gostynin24 na portalu społecznościowym. W tym momencie fanpage na Facebooku śledzi już ponad 4,5 tysiąca osób.

Portal wyróżnia duża liczba działów i kategorii tematycznych. Ich spis znajduje się u dołu strony i ma kształt lejka, a są to między innymi:

 - Informacje promowane - jeden z płatnych elementów znajdujących się na portalu. Użytkownicy mogą za opłatą udostępnić informacje na stronie głównej. Często są to ogłoszenia związane z biznesem, lokalami do wynajęcia, zgubieniem telefonu albo wyprzedażami.

 - Informacje z regionu - w tej kategorii umieszczane są wszystkie wydarzenia spoza powiatu gostynińskiego (Kutno, Płock, Łąck, Gąbin). Miasta te znajdują się w promieniu do 25 km od Gostynina. Mieszkańcy często wyjeżdżają tam i biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, które promuje również portal gostynin24.

 - Powiat Gostynin - wiadomości ze Starostwa Powiatowego, sesji Rady Powiatu i samego Starosty.

 - Miasto Gostynin - największy dział portalu. Najwięcej informacji dotyczy właśnie samego miasta. Wiele pisze się o lokalnej polityce, Urzędzie Miasta Gostynina, Burmistrzu i sesjach Rady Miejskiej.

 - Gmina Gostynin - wiadomości z miejscowości okalających Gostynin, a także dotyczące Urzędu Gminy Gostynin, Wójta czy sesji Rady Gminy. Ten dział to także sprawy mieszkańców, jak nieprzejezdne wiejskie drogi, zalane tereny, etc.

 - Porady Prawne - udzielane darmowo przez gostynińskiego adwokata Piotra Ogłodzińskiego, cieszą się dużą popularnością. Porusza on różne dziedziny prawa, które interesują czytelników.

 - Galeria zdjęć - zdjęcia użytkowników, każdy może coś wrzucić, oceniać i komentować.

 - Animal Ghost - sekcja, do której trafiają biedne, często porzucone zwierzęta do adopcji. Zazwyczaj poszukiwania nowego domu mają szczęśliwy finał.

 - Publicystyka - dział istniejący od samego początku funkcjonowania witryny (dawniej pod nazwą "Felietony"), tradycją stało się, że co tydzień w sobotę około południa publikowany jest felieton nawiązujący choć trochę do Gostynina. Tekst opatrzony jest zawsze zdjęciem autora.

 - Ogłoszenia - największa baza ogłoszeń w mieście. Darmowa funkcja portalu, pozwalająca czytelnikom kupować, sprzedawać, wynajmować. Można tu znaleźć pracę, sprzedać dom, kupić samochód, etc. Zdarzają się też oferty matrymonialne. Przy popularnych ogłoszeniach, które mają ponad 50 odsłon pojawia się napis HIT.

 - Partnerzy - artykuły sponsorowane.

 - Rozrywka - informacje o zbliżających się wydarzeniach, relacje z koncertów, jarmarków. Dużym zainteresowaniem cieszą się fotorelacje, na których użytkownicy szukają się na zdjęciach.

 - Kultura - wiadomości z Miejskiego Centrum Kultury, wernisaże prac plastycznych, wystawy.

 - Kościół - relacje z ważniejszych uroczystości kościelnych, zmiany personalne w parafiach.

 - Policja - ze względu na wypadki, kolizje, stłuczki, kradzieże, znalezione narkotyki i ciekawe materiały prasowe jest to najpopularniejszy dział strony. Wszystkie informacje są autoryzowane przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie - podkom. Dorotę Słomkowską. Redakcja stara się, by relacje były jak najbardziej wiarygodne, stąd często fotoreporter udaje się na miejsce zdarzenia.

 - Straż - druga z najbardziej poczytnych kategorii. Choć pożary, całe szczęście, zdarzają się znacznie rzadziej niż wypadki, to wywołują wśród czytelników niemałe emocje. Dzielni strażacy nie tylko gaszą ogień. Zdarzają się też wyjazdy do wypadków, zamkniętych lokatorów, topielców, czy zwykłe ćwiczenia albo ratowanie kota czy ptaka w tarapatach. Informacji o akcji udziela zawsze rzecznik prasowy - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie mł. bryg. Mariusz Ostrowski.

 - Szkoły - swoista gazetka szkolna, osiągnięcia i wydarzenia z życia szkół podstawowych oraz szkół średnich.

 - Sport - bieżące wiadomości o lokalnych zespołach: piłkarskim MKS Mazur Gostynin, siatkarskim Gostynin Team, koszykarskim Basket Gostynin, ręcznym MUKS Handball Team Skrwa Gostynin, tenisowym Alfa Gostynin, wrotkarskim Zwoleń-Team, Klubie Sportu Walki K.O. Fight Team Gostynin, a nawet szachowym Gostmat. Opisywane są też dokonania gostynińskiej kolarki Katarzyny Pakulskiej, a także bramkarza beach soccera Bartłomieja Stolarza, czy kulturysty Damiana Dombrowskiego.

Początkowo portal zapraszał również na wywiad Gościa Tygodnia. Co tydzień przeprowadzano rozmowy ze znanymi, bądź wyróżniającymi się w mieście osobami, np. burmistrzem, komendantem, radnym, czy kombatantem. Audycję prowadził Andrzej Adamski i nie wyklucza powrotu do tej formy w przyszłości.

Istniał również Kącik Poetycki, a nawet galeria prac lokalnych artystów malarzy. Co tydzień publikowany był czyjś wiersz, obraz, ale jako że w mieście jest skończona ilość poetów i artystów - działy zanikły. Obecnie pojawiają się okazjonalnie wiersze Jana Kotlińskiego z Gostynina.

Z czasem, na stronie zainstalowano nowe komponenty. Dużym zainteresowaniem cieszy się prognoza pogody dla Gostynina i okolic oraz nekrologi z Domu Pogrzebowego Wiesław Owsik, które od niedawna widnieją u dołu strony. Co tydzień prezentowane są również premiery kinowe lokalnego Kina Siemowit.

Obecnie Internet jest najczęstszą formą dostarczania informacji wybieraną przez młodzież, dzieci oraz dorosłych do 35 roku życia. Potwierdzają to statystyki. Grupą najczęściej wyświetlającą stronę są osoby w wieku 18-24, następnie 25-34. Najmniej wyświetleń pochodzi od osób poniżej 13 roku życia oraz powyżej 65. Wśród społeczności obserwującej portal 61% to kobiety, a 39% mężczyźni. Odwiedzający pochodzą głównie z Gostynina, Warszawy, Płocka, Kutna oraz Łodzi. Z zagranicy najwięcej wejść jest z Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Norwegii.

Dzięki elektronicznemu przekazywaniu informacji, użytkownik ma możliwość wchodzenia w interakcję z newsem poprzez komentowanie oraz dyskusję z innymi. Na portalu gostynin24 początkowo komentarze nie były moderowane przez administratora. Po pojawieniu się wypowiedzi naruszających regulamin, właściciel strony zdecydował się na aktywację moderacji komentarzy. Dodatkowym elementem jest możliwość reakcji na napisany wcześniej komentarz popularną łapką w górę lub w dół, a także możliwość cytowania lub odpowiedzi na każdy komentarz. Ponadto każdy może komentować artykuły w dowolnej formie - wrzucić filmik z Youtube, zdjęcie z Instagrama bądź z sieci, czy też zacytować Wikipedię.

Przedstawiamy ranking TOP24 - najchętniej czytane teksty ostatniego roku:

 1. Szkielet człowieka na Stodólnej - 9874

1 Kopiowanie

2.Za wszelką cenę (felieton) - 6155

g24

3. 10 minut na przejeździe kolejowym - 6130

3 Kopiowanie

4. Studniówka LO 2018 - 6060

4 Kopiowanie

5. Patryk Gronalewski na testach w klubie partnerskim Realu Madryt - 5151

5 Kopiowanie

6. Prokuratura zajmie się uchwałą Spółdzielni Mieszkaniowej - 5095

6 Kopiowanie

7. Nie dajmy się omotać (felieton) - 5000

7 Kopiowanie

8. Ksiądz z Trębek skoczył z płockiego mostu do Wisły - 4740

8 Kopiowanie

9. Niepojęte (felieton) - 4722

9 Kopiowanie

10. Kolejna stłuczka przy Netto – 4554

10 Kopiowanie

11. Jest wyrok w sprawie tablicy z Floriańskiej – 4352

11 Kopiowanie

12. Przykry dzień dla Gostynina – 4296

12 Kopiowanie

13. O toksycznych odpadach z ul. Ziejkowej w TVP1 – 4222

13 Kopiowanie

14. Trębki: w rowie znaleziono zwłoki mężczyzny – 4185

14 Kopiowanie

15. Studniówka GCE 2018 – 4159

15 Kopiowanie

16. Samochód dostawczy najechał na motorower – 4083

16 Kopiowanie

17. Tragedia nad Jeziorem Białym – 3963

17 Kopiowanie

18. Celowe czy złośliwe działanie Przewodniczącego Rady Miejskiej? - 3959

18 Kopiowanie

19. Samochód dachował, poszukiwany kierowca – 3912

19 Kopiowanie

20. Gostynin pożegnał księdza Jerzego Niestępskiego – 3730

20 Kopiowanie

21. Jest odpowiedź na list otwarty Jana Żuchowskiego – 3643

21 Kopiowanie

22. Wypadek z udziałem rowerzysty – 3638

22 Kopiowanie

23. Zmiany nazw komunistycznych ulic – 3629

23 Kopiowanie

24. Już nie ma ulicy 1 grudnia 1939 roku – 3566

24 Kopiowanie

Znaczna część materiałów publikowanych na portalu pochodzi od czytelników, którzy zwracają się z prośbą o zamieszczenie informacji o jakimś wydarzeniu czy nagłośnienia jakiejś sprawy o charakterze lokalnym. W dzisiejszych czasach istotnym elementem relacji jest kontakt z czytelnikami. Twórcy portalu wychodzą naprzeciw wymaganiom - na stronie głównej oraz w zakładce KONTAKT znajdują się numery telefonów oraz adresy mailowe, które pozwalają pozostać w stałej łączności.

Innym sposobem na zwrócenie uwagi potencjalnego odbiorcy i pozyskanie nowych czytelników są gadżety promocyjne portalu gostynin24. Do najbardziej popularnych należą długopisy, koszulki, kalendarze oraz banery. Gadżety te często wykorzystywane są jako nagrody w konkursach, drobne upominki czy promocja konkretnego wydarzenia związanego z portalem (urodziny, wprowadzenie mobilnej wersji, itp.). Znakiem rozpoznawczym jest również samochód, którym poruszają się dziennikarze gostynin24. Jest on specjalnie oklejony logotypem serwisu.

G24

Portal gostynin24 jest pierwszym i największym serwisem ogłoszeniowo-informacyjnym z terenu Gostynina. Według statystyk, strony przegląda ponad 3000 osób dziennie. Wielu użytkowników korzysta z portalu jak z narzędzia do reklamy i pozyskiwania nowych klientów. G24 zapewnia wiele możliwości w postaci nowoczesnych form reklamowych:

 - informacje promowane,

 - ankiety promowane,

 - strony ofertowe - klient może zamieścić opis oferowanych usług, dane kontaktowe, informacje o firmie oraz galerię zdjęć lub wideo. Strony ofertowe szczególnie poleca się firmom nieposiadającym własnej witryny internetowej oraz jako dodatek do innych form reklamowych,

 - reklama w tle serwisu,

 - relacje sponsorowane - dziennikarze gostynin24 przygotowują relacje z różnego rodzaju wydarzeń, np.: otwarcie nowej siedziby firmy, otwarcie punktu sprzedaży, wręczenie nagród w konkursie, instalacja nowego sprzętu w firmie, szkolenia pracowników. Dzięki temu informacja o działalności firmy klienta szybko trafia do wielu odbiorców,

 - ogłoszenia wyróżnione - po wybraniu tej opcji ogłoszenia będą większe, podświetlone oraz wyświetlane zawsze na czołowych pozycjach,

 - reklamę Top Layer - przykrywa całą treść serwisu. Wyświetla się użytkownikowi przy pierwszym otwarciu strony,

 - promocję na Facebooku.

Baza klientów, którzy skorzystali z usług reklamowych jest bardzo zróżnicowana. Są to między innymi: szkoły, banki, galerie handlowe, ośrodki szkolenia kierowców, stacje kontroli pojazdów, lokale gastronomiczne, lokalne firmy, uczelnie wyższe i wiele innych. Część z nich reklamuje się na portalu od początku jego istnienia.

Możliwości rozwoju serwisu gostynin24 wydają się być spore. Po pierwsze, póki co zespół dziennikarzy to dwie osoby. W przyszłości Adamscy mogliby nawiązać współpracę z innymi (dziennikarzami, fotoreporterami, felietonistami, artystami). Pomimo długiego stażu, bycia na rynku (9 lat) stale rośnie liczba czytelników portalu, co również motywuje do działania i planów rozbudowy. Jak wcześniej wspomniano, dużą rolę w promocji odgrywa Facebook. W przyszłości autorzy serwisu mogliby zaistnieć również w innych mediach społecznościowych. Instagram mógłby pomóc w dotarciu do młodszego pokolenia, a Twitter pomógłby rozpowszechnić wiadomości na temat Rady Miasta, działalności Burmistrza, Wójta czy Starosty.

Na tle lokalnych mediów, finansowanych ze środków gminnych, samorządowych oraz prywatnych, portal z każdym miesiącem prężnie się rozwija. Celem dziennikarzy jest rozpowszechnianie i publikowanie informacji o swoim regionie. Współtworzący regionalne medium elektroniczne, zajmują się tym dodatkowo, traktując wspólne przedsięwzięcie jako obowiązek obywatelski oraz spełnianie swoich pasji. Każdy wkłada w ten projekt swój wolny czas i zaangażowanie.

Portal gostynin24 działa całodobowo. Nie ma określonych konkretnych godzin publikacji treści. Numer kontaktowy 785 955 985 jest czynny 24/7. W 2017 roku opublikowano ponad 1000 artykułów, co średnio daje trzy wpisy na dzień. Przeglądanie serwisu ułatwia sprawnie działająca wyszukiwarka. Na stronie głównej gostynin24 znajdują się symbolicznie 24 artykuły. Ze statystyk wiadomo, że najwięcej użytkowników przegląda stronę w poniedziałek, a najmniej w sobotę. Najpopularniejszy wpis w historii dotyczył zatrzymania byłego burmistrza Gostynina kierującego samochodem pod wpływem alkoholu - tekst miał ponad 24.000 odsłon.

W lipcu 2017 roku zmieniono design strony internetowej, została uproszczona i zaprojektowana od zera, tak aby umilić użytkownikom korzystanie i wydłużyć ich czas spędzony w witrynie. Dodatkowo, wraz ze zmianą szaty graficznej gostynin24 stał się stroną responsywną - coraz więcej użytkowników portalu korzystało z niego za pomocą urządzeń mobilnych, dlatego twórcy byli zmuszeni do podjęcia zmian. W ramach akcji promującej nową formułę strony, Autorzy rozdawali mieszkańcom specjalne długopisy, których gumowa końcówka ułatwia korzystanie ze smartfonów.

Miło nam oznajmić, że od lipca 2018 roku reaktywowano galerię zdjęć użytkowników.

Każdy z Was może wrzucać, oceniać i komentować zdjęcia.

Zachęcamy do współtworzenia portalu gostynin24.

Zapraszamy!

Czytany 4321 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok