• okulary
 • wulkanizacja
 • euromedia
 • dekra1
 • gostynin

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

PARTNERZY

 • alabnowe.gif
 • jk.png
 • wegiel.png
 • maxresdefault.jpg
 • fantastyczne_zwierzeta_zbrodnie_grindelwalda.jpg
niedziela, 02 września 2018 21:12

Gostyninianie zagrali z mistrzami tenisa stołowego

Blisko 400 pingpongistów wystartowało w święcie tenisa stołowego - Pingpongowym PGE Narodowym 2018, a wśród uczestników zawodnicy UKS Alfy i dziennikarz portalu gostynin24.

Trener naszych pingpongistów Arkadiusz Rutowski do Warszawy zabrał dwunastu podopiecznych. Trzynastym reprezentantem Gostynina był dziennikarz portalu gostynin24 Andrzej Adamski.

Polski Związek Tenisa Stołowego zorganizował wielką imprezę z myślą o promocji tej pięknej dyscypliny sportowej. Na stu stołach rywalizowali zawodowcy i amatorzy, gwiazdy światowego tenisa stołowego jak Szwed Joergen Persson, Austriak Werner Schlager i Białorusin Uładzimir Samsonow. Persson i Schlager to dawni mistrzowie świata, Białorusin – wicemistrz. Wszyscy przyjechali do Polski na zaproszenie Lucjana Błaszczyka, który kończy zawodową karierę.

Najlepsze wyniki naszych pingpongistów: wśród kadetek - Maja Pawłowska (miejsce 9-12), wśród żaków - Małgosia Cichońska i Antonina Osmolak (miejsce 17-20) i wśród dziennikarzy – Andrzej Adamski (miejsce 4-8). 

Arkadiusz Rutowski w rozmowie z portalem gostynin24 powiedział, że wyniki nie były najważniejsze lecz dobra zabawa i kolejne doświadczenie.

- Imprezą w Warszawie rozpoczęliśmy przygotowanie do nowego sezonu. Obserwowałem z daleka poczynania moich zawodników i spokojnie się przyglądałem rywalizacji. To był kolejny kontakt gostynińskich pingpongistów z mistrzami w tej dyscyplinie. 

Andrzej Adamski grał w wielu turniejach w swoim życiu ale to co zobaczył na Stadionie Narodowym przeszło jego wszelkie wyobrażenia. 

- Kiedy otrzymałem zaproszenie z PZTS ani chwili się nie zastanawiałem zgłaszając swój udział w kategorii dziennikarzy. Pierwszy raz w życiu widziałem zawodników grających równocześnie na 100 stołach i na takim obiekcie. Kiedy rozpoczynałem swój pierwszy pojedynek, na sąsiednim stole trwał turniej gwiazd z relacją bezpośrednią w TVP Sport. To była wspaniała promocja tenisa stołowego z udziałem gostynińskich pingpongistów. 

Po raz pierwszy w historii spotkanie superligi tenisa stołowego rozgrywane było na Stadionie Narodowym. W meczu inauguracyjnym rozgrywki Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrał z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz 3:2.

christo

Czytany 945 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

 • Burmistrz doceniony [audio]

  123
  Za godziwą pracę należy się godziwe wynagrodzenie! Burmistrz mógłby maksymalnie otrzymać 12500 zł. – ...
   
 • Burmistrz doceniony [audio]

  Kasa kasa kasa.....
  Tak jak kiedyś pisałem - pierwsze co pisowscy radni zrobią to podwyżkę dla burmistrza.
   
 • Burmistrz doceniony [audio]

  tak tylko pytam....
  A ile Kalinowski zarabiał jak nie był burmistrzem- że mu ponad 7 tysięcy na miesiąc nie wystarcza ...
Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin