• Sławek2
  • kutno1

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

zwolen

  • BANER-G24-2.jpg
  • BANER-G24-1.jpg
  • SoftNet2.png
wtorek, 11 września 2018 11:28

Jak być bezpiecznym i nie zwariować?

Ten artykuł będzie o nie wariowaniu, dlatego zacznijmy od samego początku. Z definicji, których nie brakuje w Internecie, bezpieczeństwo to stan umysłu. Co z tego możemy wywnioskować, to że nie trzeba tego mieć wystarczy czuć się bezpiecznie by tak było. Jednak inne źródła opisują bezpieczeństwo, jako jedną z podstawowych potrzeb człowieka, które sprawiają, że jesteśmy gotowi podejmować nowe wyzwania, czujemy się pewniej i spokojniej. Co za tym idzie? 

Człowiek bezpieczny to człowiek szczęśliwy. Zatem można stwierdzić, że jest to jedno i drugie. Bo jest to również czynnik regulujący naszą aktywność, bo jeśli nie czujemy się bezpiecznie to nie zrobimy czegoś, co dostało miano właśnie takiego. 

No i jak tu nie zwariować jak tego jest tak dużo? 

Według badań wykonanych w 2017 roku przez Centrum Badania Opinii publicznej 84 % badanych Polaków stwierdziło, ze czuje się bezpiecznie żyjąc w swoim państwie. Zatem czemu tak boimy się wychodzić wieczorami? Czemu nie spacerujemy w półmroku?

Skoro czujemy się tak bezpiecznie.

Za to podsumowując dotychczasowy rok 2018. Ten ukazuje tendencje spadkową zadowalającej zeszłorocznej wartości procentowej o znaczne 3 punkty procentowe. Co czyni naszą tendencje spadkową.

I tu zbliżamy się do uzyskania odpowiedzi, na pytanie jak zrobić by być bezpiecznym

Za pierwszy i kluczowy ustanowiony został cel -Unikać niebezpiecznych miejsc i sytuacji.

Kolejnym, co do ważności punktem mówi nam:

Jeśli już znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i jak najszybciej się stamtąd oddal.

To kluczowa istotna reguła, bo czasem musimy przejść tą czy tamtą drogą, bo innej nie ma. I tu musimy pamiętać o tym, że znajdując się w złym miejscu o złej porze musimy okiełznać nasze emocje, zachować zimną krew i w jak najszybszym i najbardziej możliwym dla siebie czasie opuścić niebezpieczną przestrzeń.

Trzecia reguła mówi o tym, że jeśli już znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić z różnych powodów, musisz użyć wszystkiego w koło, np. przedmiotów, które masz pod ręka, aby się obronić.

I w tym aspekcie w zasadzie nie potrzeba dużego wyjaśnienia. Bo ta zasada mówi o tym, że wszystko może być przydatne do tego by skutecznie się obronić. Będąc w restauracji obronisz się, chociaż by krzesłem. Zatem wykorzystaj wszystko, czym będziesz w stanie obronić siebie i swoich najbliższych. 

Czwarty punkt to punkt zwieńczający i podsumowujący całość tego artykułu, że jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niego oddalić, a wokoło nie ma nic, co pozwoli Ci się obronić to …

To ta zasada mówi po prostu…

Walcz! Bez względu na wszystko nie poddawaj się. W zderzeniu z agresorem jeśli podejmiesz walkę to on zawsze jest przegrany. 

(kwiatek prawdziwy) 

Czytany 1118 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok