• kutno1
  • Sławek2

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • DEKRA.png

Czajka

  • BANER-G24-2.jpg
  • SoftNet2.png
  • BANER-G24-1.jpg
środa, 20 września 2017 01:51

Erasmus+ w gostynińskiej Jedynce

 

Szkoła Podstawowa nr 1 może pochwalić się znaczącym sukcesem edukacyjnym. Po dwóch udanych projektach w programie Comenius przyszedł czas na zmierzenie się z programem Erasmus+, który będzie realizowany w szkole od 1 października 2017 r. do 30 września 2019 r.

Projekt nosi tytuł „Nasze pasje – naszą przyszłością” i został zatwierdzony do realizacji przez Agencję Narodową programu Erasmus+ w wyniku konkursu wniosków. SP1 jest szkołą koordynującą a Partnerami w projekcie są szkoły podstawowe z Hiszpanii (Murcia), Grecji (Heraklion) oraz Chorwacji (Vinkovci). Celem głównym projektu jest stwarzanie uczniom możliwości rozwoju ich pasji i zainteresowań, a także wzrost umiejętności komunikowania się w języku angielskim i wykorzystanie nowoczesnych technik informacji i komunikacji do pracy i współpracy online.

W ciągu dwóch lat trwania projektu uczniowie i nauczyciele będą pracować nad ustalonym harmonogramem działań. Wiele zadań będzie realizowanych lokalnie a niektóre wymagać będą współpracy na szczeblu międzynarodowym. By podnieść efektywność projektu zaplanowano cztery międzynarodowe szkolenia dla uczniów i nauczycieli. W tym roku szkolnym partnerzy spotkają się w Hiszpanii i w Polsce a w przyszłym w Grecji i Chorwacji. Uczniowie będą mieli możliwość wyjechać za granicę i reprezentować swoją szkołę i swój kraj w Europie. Zademonstrują swoje pasje i zainteresowania przed rówieśnikami z innych krajów oraz wezmą udział w szkoleniach z interesujących ich dziedzin. Nauczyciele wyjeżdżający na zagraniczne szkolenia poznają nowe metody i formy pracy oraz nowoczesne narzędzia TIK. Będą mieli okazję obserwować różnorodne zajęcia w szkołach partnerskich i doskonalić umiejętności językowe. Zdobyte doświadczenie wykorzystają w dalszej pracy. Nawiązana współpraca z pewnością przyniesie wiele korzyści dzieciom, nauczycielom i całej szkole.

Koordynator projektu – Renata Zalewska

Czytany 2582 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok