• euromedia
 • dekra1

 bus  CJ viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Cyga
  Cyga Wygląd: czarna, niska, 12 kg, sierść miękka, uszy klapnięte.
 • Dyzio
  Dyzio Wspaniały psi kawaler. Uwielbia ludzi, dzieci i inne psy.…
 • Pomyłka
  Pomyłka Bo czasem zwykła pomyłka otwiera nowe drzwi... Właśnie przez…

PARTNERZY

 • alabnowe.gif
 • wegiel.png
 • b2.jpg
 • b1.jpg
wtorek, 17 października 2017 18:16

Gostynin dołącza do smart cities

Inteligentna ławka z serii URBAN stanęła w Gostyninie. Wdrożenie jest pierwszym etapem współpracy firmy SEEDiA z naszym Starostwem Powiatowym, zrealizowanym w ramach proekologicznego projektu ECO-SOLARIS. Cel: edukacja w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Dlaczego SEEDiA? - Ze względu na interesujący design produktów, elastyczne podejście do klienta i najszerszą ofertę urządzeń zewnętrznych i wewnętrznych, a także chęć wsparcia młodej, polskiej firmy – wylicza Andrzej Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego Gostynina.

Zasilana energią solarną ławka stanęła przy ul. Dmowskiego obok siedziby Starostwa Powiatowego.

Mieszkańcy Gostynina na miejskiej ławce mogą nie tylko usiąść, ale także skorzystać z bezprzewodowego Internetu czy podładować swój telefon.

Zdaniem Andrzeja Wiśniewskiego głównym celem projektu Eco Solaris jest edukacja w zakresie nowych technologii, w tym odnawialnych źródeł energii. Instalacja służy jako element szkoleń i edukacji dla uczniów szkół Powiatu oraz samorządowców. W powiecie przeprowadzono także dwa cykle warsztatów edukacyjnych „Oswajamy OZE”, w których wzięło udział około 600 uczniów szkół średnich. - Poprzez stworzenie sieci ładowarek fotowoltaicznych Eco Solaris Powiat Gostyniński realizuje podstawowe zapisy Strategii Rozwoju Powiatu do 2020 roku. Do tej pory uruchomiono pierwszą na Mazowszu edukacyjną instalacje fotowoltaiczną  o mocy 4 kW i uzyskano, a więc zaoszczędzono 10309 kWh – wyjaśnia Andrzej Wiśniewski.

Ławka wpisała się w otoczenie i potrzeby mieszkańców. - Od razu zaakceptowana przez młodzież okolicznych szkół. W godzinach powrotów ze szkół jest wprost okupowana, a dostępne w niej dwa wejścia do ładowania telefonów nie wystarczają – dodaje Andrzej Wiśniewski. Pomimo należących do mniejszości opinii, że zamiast realizowania idei smart city lepiej budować drogi, władze Powiatu są nie zrażone. – O skali zainteresowania ławkami świadczy liczba odsłon na portalu społecznościowym. W ciągu tygodnia od ustawienia ławki informacje o niej przekazało sobie na Facebooku ponad 10500 mieszkańców, co przyczynia się do podjęcia decyzji o dalszym rozwoju sieci Eco Solaris – mówi Andrzej Wiśniewski. Celem projektu jest zbudowanie na terenie powiatu całej sieci solarnych ładowarek. Tym samym Gostynin dołącza do elitarnej grupy miast Smart Cities, które stawiają na nowoczesność i pro społecznościowe kierunki rozwoju.

Ławka z serii URBAN jest sztandarowym produktem marki SEEDiA. To produkt bardzo solidny, a jednocześnie stworzony z dbałością o  nowoczesny design, dzięki czemu wspaniale wkomponowuje się w miejską architekturę. Ławka jest stworzona ze stali i z drewna i wyposażona w solidny panel fotowoltaiczny, który zabezpieczony jest szkłem hartowanym.

Gostynin jest drugim po Warszawie miastem na Mazowszu, które wpisuje się we wspierany przez naszą firmę trend „inteligentnych miast“. Władze tego powiatu mają wyczucie w zakresie potrzeb współczesnych mieszkańców. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu, współpraca układa się wzorcowo – mówi Artur Racicki, współwłaściciel marki SEEDiA.

Polski start-up oferujący inteligentne, ekologiczne ławki zasilane energią słoneczną. Misją marki jest tworzenie dla Smart Cities nowoczesnych i innowacyjnych mebli miejskich, które są zasilane odnawialnymi źródłami energii. SEEDiA ma w swojej ofercie 4 linie produktowe ławek: City, Urban, Future i Invention. Ławki SEEDiA znajdują się m. in. w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Tarnobrzegu, Gostyninie, czy gminie Popielów.

Tomasz Kamyk

Czytany 2325 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # Kotek 2017-10-22
dlaczego ta ławka nie stoi np w parku ???? tam byłby sens postawienie takiej ławki .Ktoś tam myśli ?????
Jeśłi w powiecie tj w urzędzie potrzebna jest ławka ??? to może w srodku!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Nie po nie pis 2017-10-21
Up, całkowita racją, ale niestety mało to medialne i nie ma szans na to na razie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # ach...... 2017-10-21
Szczęściem było by wielkim jak by powstał chodnik na Bratoszewo,jest tam tak niebezpiecznie,że tylko patrzeć jak jakieś dziecko samochód potrąci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
DawCar
OSKP Lisek
facebook_page_plugin