• kardia
  • kutno1
  • Sławek2
  • MAJOR

  marqs AKmedia viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

  • Dekra2.png
  • BANER-G24.jpg
  • SoftNet2.png
  • MGajewska.png
sobota, 21 września 2019 12:10

Ogłoszenie

Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie posiada środki dla pracodawców zainteresowanych  zamówieniem szkolenia w ramach Trójstronnej Umowy Szkoleniowej (TUS) - (2 szkolenia – dla 2 mężczyzn) w ramach projektu pozakonkursowego „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie gostynińskim (III)" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.1 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego".

Wnioski można pobrać osobiście w siedzibie Urzędu pok. 28, II Piętro lub z naszej strony internetowej gostynin.praca.gov.pl.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # 123 2019-09-13
W powiecie gostynińskim stopa bezrobocia za miesiąc lipiec 2019 r. wynosiła 11,3 %, w województwie mazowieckim 4,5 %, a w Polsce 5,2 %. Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, niezmiennie od wielu lat, stawia na aktywizację bezrobotnych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, spychając na margines oczekiwania osób bezrobotnych, którzy mają własne pomysły na siebie, a nie po drodze im jest „stanowić tanią siłę roboczą” dla „operatywnych” pracodawców. Panie starosto Boruszewski, wyniki Powiatowego Urzędu Pracy w przeciwdziałaniu bezrobociu na dzień dzisiejszy są, delikatnie mówiąc, mizerne. Jednak należy zauważyć, że bezrobocie w naszym powiecie oscylowało już powyżej 26 %, a więc jest progres. Tyle, że w porównaniu z bezrobociem w skali kraju, nadal jesteśmy bardzo daleko, a spadek liczby osób bezrobotnych, jak można dostrzec, nie wynika z zaangażowania pracowników PUP-u, a z koniunktury krajowej na rynku pracy. Starostwo boryka się z niedoborem budżetowym, a zatrudnienie w PUP-ie, jak się wydaje, od wielu lat nie ulega zmianie. Zmniejszenie zatrudnienia w PUP-ie zapewne nie wpłynęłoby na pogorszenie się poziomu bezrobocia w naszym powiecie, a zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć na inwestycje, na które na dzień dzisiejszy brakuje pieniędzy. Zwolnieni pracownicy mający doskonałe rozeznanie na rynku pracy, zasadami aktywizacji zawodowej, umiejętnościami w poszukiwaniu pracy, są celująco, jak nikt inny, przygotowani do wejścia na rynek pracy i ze znalezieniem jeszcze bardziej intratnej pracy nie będą mieli najmniejszych trudności…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
doktor
Retro
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok