• ok1
 • psl
 • bazela
 • AMajchrzak
 • MJ
 • AGozdowska
 • 3
 • Gizinski
 • AOrzeszek
 • 2
 • MPagorek
 • MGajewska
 • REDER
 • siemowit
 • AKorajczyk
 • UJózwik
 • kosz
 • AWaloch2
 • PPilichowicz
 • facebok piotrowsk 24 i baner
 • baner popraw
 • ban Monika www 1000x300
 • wyrwa
 • APawlowska
 • rm1
 • euromedia
 • ban Robert www 1000x300
 • dekra1

 bus  CJ viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Cyga
  Cyga Wygląd: czarna, niska, 12 kg, sierść miękka, uszy klapnięte.
 • Dyzio
  Dyzio Wspaniały psi kawaler. Uwielbia ludzi, dzieci i inne psy.…
 • Pomyłka
  Pomyłka Bo czasem zwykła pomyłka otwiera nowe drzwi... Właśnie przez…

PARTNERZY

 • 1.jpg
 • 4.jpg
 • 3.jpg
 • 5.jpg
 • 2.jpg
 • Pawe-Kalinowski-600x420.jpg
 • baner-G24-2.jpg
 • wegiel.png
 • alabnowe.gif
 • BANER-G24-1.png
sobota, 17 marca 2018 12:05

Z ERASMUS+ w Hiszpanii

W dniach 4-10 marca 2018 grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyła w pierwszej wizycie szkoleniowej w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ Moje Pasje – Moją przyszłością.

Odwiedziliśmy naszych partnerów ze szkoły CEIP REINO DE MURCIA w pięknym mieście Murcja. Uczniowie zamieszkali u rodzin, które przyjęły ich niezwykle gościnnie, starając się urozmaicić dzieciom pobyt i spełniając wiele ich zachcianek. Uczniowie spędzali czas wspólnie z dziećmi z Hiszpanii, Grecji i Chorwacji. Brali udział w rozmaitych zajęciach i konkursach doskonaląc swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, poznając kulturę i zwyczaje rówieśników z innych państw. Także nauczyciele uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodą CLIL (nauczanie językowo-przedmiotowe), wymieniali doświadczenia, porównywali systemy edukacyjne. W wolnym czasie gospodarze starali się pokazać nam najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w mieście, zabytki i muzea. Podziwialiśmy Stare Miasto z najsłynniejszą budowlą - gotycką katedrą Santa María. Był też czas na inne atrakcje – kręgle, trampoliny i pokoje zagadek (Escape rooms). Ważnym punktem wizyty było też spotkanie w Ratuszu z burmistrzem Jose Ballesta, który prosił byśmy poczuli się w Murcji jak w domu. Wyjaśnił, że nie obdarowuje gości kluczami do miasta, gdyż Murcja jest miastem otwartym i serdecznym, nikt nie zamyka bram, a każdy przyjezdny jest tu mile widziany.

Ostatniego dnia zorganizowana też została wycieczka do Cartageny. W tym historycznym nadmorskim mieście zwiedziliśmy ruiny teatru rzymskiego, budynki Starego Miasta i port. Gościnność gospodarzy, piękna słoneczna pogoda i atrakcje, które towarzyszyły nam codziennie sprawiły, że z żalem opuszczaliśmy Murcję. Wkrótce będzie okazja, by się zrewanżować, gdyż już w kwietniu partnerzy projektu odwiedzą nasze miasto i naszą szkołę.

Renata Zalewska

 

Czytany 1242 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+3 # Kasia 2018-03-19
Gratulacje dla mądrych dzieci i nauczycieli, którzy zaangażowali się w taki projekt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
Kujawski
OSKP Lisek
facebook_page_plugin