• euromedia
 • dekra1

 bus  CJ viper 

WYSZUKAJ OGŁOSZENIE

PUBLICYSTYKA

PORADY PRAWNE

ANIMAL GHOST

 • Cyga
  Cyga Wygląd: czarna, niska, 12 kg, sierść miękka, uszy klapnięte.
 • Dyzio
  Dyzio Wspaniały psi kawaler. Uwielbia ludzi, dzieci i inne psy.…
 • Pomyłka
  Pomyłka Bo czasem zwykła pomyłka otwiera nowe drzwi... Właśnie przez…

PARTNERZY

 • b2.jpg
 • wegiel.png
 • alabnowe.gif
 • b1.jpg
środa, 25 kwietnia 2018 18:08

Lekcja o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej w Solcu [audio]

Z udziałem władz samorządowych, służb mundurowych i dyrekcji WORD w Płocku uczniowie z Solca w środę (25.04) wzięli udział w kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". 

Akcja ma na celu poprawić bezpieczeństwo na drogach i naukę odpowiednich zachowań w ruchu drogowym uczniów szkół. Kampania jest realizowana przez samorząd województwa mazowieckiego. Patronat nad akcją "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. 
W szkole w Solu odbyły się trzy panele dydaktyczne. Na torze rowerowym uczniowie zapoznali się z wyposażeniem rowerzysty. Policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uatrakcyjniając część teoretyczną filmem "Tak, chcę być bezpieczny”. Strażacy z kolei przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy i nauczali uczniów w tym zakresie.

Mateusz Rokicki z Urzędu Marszałkowskiego zachęcał do aktywnego udziału w zajęciach.

Wójt Edmund Zieliński prosił młodzież, która nabyła dziś wiedzę o bezpieczeństwie na drogach, aby edukowała teraz swoje rodziny. Gmina w ostatnich latach rozdała wiele gadżetów odblaskowych i jak ubolewał wójt – niestety mało odblasków widać na drogach.

Wicestarosta Jan Krzewicki podkreślał, że tego typu szkolenia są konieczne, ponieważ w dalszym ciągu notuje się dużo wypadków drogowych.
and.

 

Czytany 1164 razy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # Szkoła w Solcu 2018-04-27
Podziękowania

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu bardzo dziękuje Panu Andrzejowi Adamskiemu- redaktorowi Internetowej Telewizji gostynin24 za przyjęcie zaproszenia i wyemitowanie materiału na temat akcji ,,Jestem widoczny, jestem bezpieczny” zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i naukę odpowiednich zachowań wśród dzieci i młodzieży. Dziękujemy, że zechcieli Państwo podjąć z nami współpracę i powiedzieć szerokiemu gronu odbiorców o tym, że warto podyskutować na temat bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy. Ale przede wszystkim dyrektor dziękuje za wspaniałą postawę godną dziennikarza.

Anna Wojciechowska
Dyrektor SP w Solcu
oraz Społeczność Szkolna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin