• dekra1
 • Gostynin2

Wyszukaj ogłoszenie

Publicystyka

Porady prawne

Animal Ghost

 • Pik
  Pik Ma dwa latka. Wesoły ale spokojny. Czysty w domu,…
 • Napi
  Napi Ma około roku, waży prawie 40 kg. Jego poprzedni…
 • Zonia
  Zonia Mała czekoladowa słodycz. Aż dziwne, że taka suczka błąkała…
 • AndrzejKope.png
 • wegiel.png
 • alabnowe.gif
 • BANER-G24-2.png
 • BANER-G24-1.jpg
niedziela, 11 lutego 2018 23:02

Rekordy życiowe młodziczek Zwoleń-Team na Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim

W miniony weekend (10-11.02) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w "łyżwiarstwie szybkim". Tym razem zawodników gościł klub sportowy Pilica oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego w zadaszonej Arenie Lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.

Zawody sportowe najwyższej rangi naszego kraju rozpoczęły się sobotnimi startami na sprinterskim dystansie 500 m, a zakończyły biegami drużynowymi. Do turnieju przystąpiły 33 licencjonowane zawodniczki oraz 30 zawodników z 12 klubów Polski. Miasto i Gminę Gostynin reprezentowały dwie utalentowane młodziczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zwoleń-Team: Zosia Kotfasińska i Maja Michalska.

Zawodniczki te uprawiają od dwóch lat wrotkarstwo szybkie z wielkimi osiągnięciami, natomiast należy wspomnieć, iż łyżwiarstwo szybkie zaledwie od 3 miesięcy.Rywalizacja na 400 metrowym torze toczyła się parami zaczynając od 500 metrów. I tu... Zosia i Maja z małym bagażem startów ogólnopolskich w łyżwiarstwie /drugie zawody/ dwukrotnie poprawiały swoje "rekordy życiowe": 52:94 i 59:96 co dało 21 i 30 miejsce, a podczas niedzielnych startów 52:30 i 58:20. Po zmaganiach młodziczek i młodzików przyszedł czas na rywalizację kategorii Masters, w której trener UKS Zwoleń-Team Łukasz Flejszer wystartował w ostatniej parze z utytułowanym łyżwiarzem szybkim, trenerem klubu z Sanoka. Pierwsze 100 m Mastersi przejechali w tym samym czasie 12,00 sekund. Ostatecznie wyścig zakończył się wygraną rywala (czas: 44,04), natomiast trener z Gostynina zajął trzecie miejsce tracąc do drugiego czasu zaledwie 3 setne (czas: 46:280, życiówka 44:58).

W ocenie trenera należy pochwalić młodziczki za determinację, walkę do ostatnich metrów przeciwko utytułowanym zawodniczkom z kilkunastoletnim doświadczeniem w jeździe szybkiej na panczenach. - Starty w Mistrzostwach Polski były kolejnym cennym doświadczeniem dla Nas... pokazały, gdzie musimy poprawić naszą technikę. Życiówki pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość rozwijającej się młodzieży, która realizuje swoje pasje. Utrudnieniem w realizowaniu treningów jest brak bazy sportowej "lodowiska" w mieście Gostynin, na które musimy wyjeżdżać do Warszawy, czy Tomaszowa Mazowieckiego, a także braki sprzętowe: ostrza, których koszt kompletu wynosi 1000 zł dla 1 zawodnika - zaznaczył Łukasz Flejszer.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów młodziczkom!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Najnowsze komentarze

Pogoda Gostynin z serwisu
OSKP Lisek
facebook_page_plugin