G24

 • smyk

   

 • rowery
 • gostynin24 1000x300

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
poniedziałek, 01 lipca 2019 00:00

10 lat portalu gostynin24

Serwis gostynin24 otwarto 1 lipca 2009 r. W zaledwie kilka miesięcy stał się jedną z podstawowych i najczęściej wykorzystywanych stron internetowych mieszkańców naszego regionu.

Z pomysłem stworzenia gostynin24 – informacyjnego portalu mieszkańców Gostynina i okolic wyszedł w lipcu 2009 roku Andrzej Adamski. Pomysłodawca serwisu na co dzień jest dziennikarzem. W swojej karierze zawodowej związany był z Radiem Puls (1993-2000), Telewizją Kablową Gostynin (2000-2007), Radiem Eska (2007), Radiem Victoria (2007-2009), a od 2009 roku jest redaktorem naczelnym gostynin24. Jednocześnie od 2000 roku współpracował z płockimi mediami, a dokładnie tytułami: Tygodnik Płocki, Express Płocki oraz Katolickie Radio Płock. Urodził się w Gostyninie w 1966 roku i skończył tutaj Szkołę Podstawową oraz Technikum Budowlane. Ukończył Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Głównymi przesłankami skłaniającymi do założenia strony internetowej była potrzeba informowania mieszkańców Gostynina o sprawach bieżących. Niezmiennie od 10 lat na portalu pojawiają się głównie informacje lokalne - społeczne, polityczne i sportowe. Najczęściej opisywanymi wydarzeniami są bieżące sprawy Gostynina i okolic. Witryna publikuje materiały informacyjne w postaci tekstów, wideo, audio, reportaży, galerii zdjęć oraz felietonów. Wszystkie materiały prezentowane w serwisie są chronione prawami autorskimi.

 

W 2009 roku, na samym początku działalności, w serwisie były publikowane tylko artykuły i felietony. Z biegiem czasu, w miarę zapotrzebowania, pojawiały się nowe kategorie. Nawiązywano nowe współprace. Bez zmian pozostaje hasło przewodnie serwisu “szybkość, wiarygodność, obiektywizm”.

 

Portal prowadzą dwie osoby - to swego rodzaju rodzinny biznes. Artykuły przygotowuje założyciel Andrzej Adamski wraz z synem Krzysztofem (christo). Doraźnie współpracują z informatykami, dzięki którym dużo szybciej rozwiązują problemy związane z systemem. Korzystanie z serwisu gostynin24 jest bezpłatne. Komponentami dodatkowo płatnymi są: reklamy, artykuły sponsorowane, informacje promowane, życzenia świąteczne oraz kondolencje.

 

W momencie startu, na rynku nie było konkurencji. Media internetowe prężnie rozwijały się w większych, okolicznych miastach. Do stworzenia portalu typowo miejskiego, jakim jest gostynin24, założyciela zainspirowało to, co pod względem internetowych mediów lokalnych działo się w Kutnie i Płocku. W Gostyninie brakowało tego typu medium, czego dowodem były liczne rozmowy z mieszkańcami. Portal gostynin24 był odpowiedzią na ich potrzeby i wypełnieniem luki na rynku medialnym. To pierwszy lokalny serwis informacyjny Gostynina i okolic działający w Internecie.

 

Do pozyskania stałych czytelników nowo powstałego serwisu informacyjnego wykorzystano media społecznościowe. W tym momencie fanpage gostynin24 na Facebooku śledzi już ponad 8 tysięcy osób, zaś kanał gostynin24 na youtube subskrybuje blisko tysiąc.

 

Portal wyróżnia duża liczba działów i kategorii tematycznych. Ich spis znajduje się u dołu strony, a są to między innymi:

 

Gość portalu gostynin24 - rozmowy ze znanymi, bądź wyróżniającymi się w mieście osobami. Audycję prowadzi Andrzej Adamski.

 

- Informacje promowane - jeden z płatnych elementów znajdujących się na portalu. Użytkownicy mogą za opłatą udostępnić informacje na stronie głównej. Często są to ogłoszenia związane z biznesem, lokalami do wynajęcia albo wyprzedażami.

 

- Informacje z regionu - w tej kategorii umieszczane są wszystkie wydarzenia spoza powiatu gostynińskiego (Kutno, Płock, Łąck, Gąbin). Miasta te znajdują się w promieniu do 25 km od Gostynina. Mieszkańcy często wyjeżdżają tam i biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, które promuje również portal gostynin24.

 

- Powiat Gostynin - wiadomości ze Starostwa Powiatowego, z sesji Rady Powiatu i od samego Starosty.

 

- Miasto Gostynin - największy dział portalu. Najwięcej informacji dotyczy właśnie samego miasta. Wiele pisze się o lokalnej polityce, Urzędzie Miasta Gostynina, Burmistrzu i sesjach Rady Miejskiej.

 

- Gmina Gostynin - wiadomości z miejscowości okalających Gostynin, a także dotyczące Urzędu Gminy Gostynin, Wójta, czy sesji Rady Gminy. Ten dział to także sprawy mieszkańców, jak nieprzejezdne wiejskie drogi, zalane tereny, etc.

 

- Porady Prawne - udzielane darmowo przez gostynińskiego adwokata Piotra Ogłodzińskiego, cieszą się dużą popularnością. Porusza on różne dziedziny prawa, które interesują czytelników.

 

- Animal Ghost - sekcja, do której trafiają biedne, często porzucone zwierzęta do adopcji. Zazwyczaj poszukiwania nowego domu mają szczęśliwy finał.

 

- Publicystyka - dział istniejący od samego początku funkcjonowania witryny (dawniej pod nazwą "Felietony"). Tradycją stało się, że co tydzień w sobotę około południa publikowany jest felieton nawiązujący choć trochę do Gostynina. Tekst opatrzony jest zawsze zdjęciem autora.

 

- Ogłoszenia - największa baza ogłoszeń w mieście. Darmowa funkcja portalu, pozwalająca czytelnikom kupować, sprzedawać, wynajmować. Można tu znaleźć pracę, sprzedać dom, kupić samochód, etc. Zdarzają się też oferty matrymonialne.

 

- Partnerzy - artykuły sponsorowane.

 

- Kultura - wiadomości z Miejskiego Centrum Kultury, wernisaże prac plastycznych, wystawy.

 

- Kościół - relacje z ważniejszych uroczystości kościelnych, zmiany personalne w parafiach.

 

Na sygnale - ze względu na wypadki, kolizje, stłuczki, pożary, kradzieże, poszukiwania, znalezione narkotyki i ciekawe materiały prasowe jest to najpopularniejszy dział strony. Wszystkie informacje są autoryzowane przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie - podkom. Żanetę Kołodziejską-Basiewicz. Informacji o akcjach strażaków udziela zawsze oficer prasowy - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie bryg. Andrzej Ledzion.

 

- Szkoły - swoista gazetka szkolna, osiągnięcia i wydarzenia z życia szkół podstawowych oraz szkół średnich.

 

- Sport - bieżące wiadomości o lokalnych zespołach: piłkarskim MKS Mazur Gostynin, siatkarskim Gostynin Team, koszykarskim Basket Gostynin, ręcznym MUKS Handball Team Skrwa Gostynin, tenisowym Alfa Gostynin, wrotkarskim Zwoleń-Team, Klubie Sportu Walki K.O. Fight Team Gostynin, a nawet szachowym Gostmat czy brydżowym Wodociągi Gostynin. Opisywane są też dokonania gostynińskiej kolarki Katarzyny Pakulskiej, a także bramkarza beach soccera Bartłomieja Stolarza, czy kulturysty Damiana Dombrowskiego oraz triathlonistów Andrzeja Piętki i Przemysława Dobrzyńskiego.

 

Z czasem na stronie zainstalowano nowe komponenty. Dużym zainteresowaniem cieszy się prognoza pogody dla Gostynina i okolic czy nekrologi z "Domu Pogrzebowego Wiesław Owsik" oraz "Usługi Pogrzebowe Kieszkowska". Co tydzień prezentowane są również premiery kinowe lokalnego Kina Siemowit.

 

Obecnie Internet jest najczęstszą formą dostarczania informacji wybieraną przez młodzież, dzieci oraz dorosłych do 35. roku życia. Potwierdzają to statystyki. Grupą najczęściej wyświetlającą stronę są osoby w wieku 18-24, następnie 25-34. Najmniej wyświetleń pochodzi od osób poniżej 13. roku życia oraz powyżej 65. Wśród społeczności obserwującej portal 61% to kobiety, a 39% mężczyźni. Odwiedzający pochodzą głównie z Gostynina, Warszawy, Płocka, Kutna oraz Łodzi. Z zagranicy najwięcej wejść jest z Belgii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemiec, Holandii i Irlandii.

 

Dzięki elektronicznemu przekazywaniu informacji, użytkownik ma możliwość wchodzenia w interakcję z newsem poprzez komentowanie oraz dyskusję z innymi. Na portalu gostynin24 początkowo komentarze nie były moderowane przez administratora. Po pojawieniu się wypowiedzi naruszających regulamin, właściciel strony zdecydował się na aktywację moderacji komentarzy. Dodatkowym elementem jest możliwość reakcji na napisany wcześniej komentarz popularnym kciukiem w górę lub w dół, a także możliwość cytowania lub odpowiedzi na każdy komentarz. Ponadto każdy może komentować artykuły w dowolnej formie - wrzucić filmik z Youtube, czy zdjęcie z sieci.

 

Znaczna część materiałów publikowanych na portalu pochodzi od czytelników, którzy zwracają się z prośbą o zamieszczenie informacji o jakimś wydarzeniu czy nagłośnienia jakiejś sprawy o charakterze lokalnym. W dzisiejszych czasach istotnym elementem relacji jest kontakt z czytelnikami. Twórcy portalu wychodzą naprzeciw wymaganiom - na stronie głównej oraz w zakładce KONTAKT znajdują się numery telefonów oraz adresy mailowe, które pozwalają pozostać w stałej łączności.

 

Innym sposobem na zwrócenie uwagi potencjalnego odbiorcy i pozyskanie nowych czytelników są gadżety promocyjne portalu gostynin24. Do najbardziej popularnych należą długopisy, koszulki, kalendarze oraz banery. Gadżety te często wykorzystywane są jako nagrody w konkursach, drobne upominki czy promocja konkretnego wydarzenia związanego z portalem (rocznice, wprowadzenie mobilnej wersji, itp.). Znakiem rozpoznawczym jest również samochód specjalnie oklejony logotypem serwisu.

 

36563217 1021405551360054 4533492243268370432 n

 

Portal gostynin24 jest pierwszym i największym serwisem ogłoszeniowo-informacyjnym z terenu Gostynina. Według statystyk, strony przegląda kilka tysięcy osób dziennie. Wielu użytkowników korzysta z portalu jak z narzędzia do reklamy i pozyskiwania nowych klientów.

 

- informacje promowane,

 

- strony ofertowe - klient może zamieścić opis oferowanych usług, dane kontaktowe, informacje o firmie oraz galerię zdjęć lub wideo. Strony ofertowe szczególnie poleca się firmom nieposiadającym własnej witryny internetowej oraz jako dodatek do innych form reklamowych,

 

- relacje sponsorowane - dziennikarze gostynin24 przygotowują relacje z różnego rodzaju wydarzeń, np.: otwarcie nowej siedziby firmy, otwarcie punktu sprzedaży, wręczenie nagród w konkursie, instalacja nowego sprzętu w firmie, szkolenia pracowników. Dzięki temu informacja o działalności firmy klienta szybko trafia do wielu odbiorców,

 

- ogłoszenia wyróżnione - po wybraniu tej opcji ogłoszenia będą większe, podświetlone oraz wyświetlane zawsze na czołowych pozycjach,

 

- promocję na Facebooku - na fanpage gostynin24.

 

Baza klientów, którzy skorzystali z usług reklamowych jest bardzo zróżnicowana. Są to między innymi: szkoły, banki, galerie handlowe, ośrodki szkolenia kierowców, stacje kontroli pojazdów, lokale gastronomiczne, lokalne firmy, uczelnie wyższe i wiele innych. Część z nich reklamuje się na portalu od początku jego istnienia.

 

Możliwości rozwoju serwisu gostynin24 wydają się być spore. Po pierwsze, póki co zespół dziennikarzy to dwie osoby. W przyszłości Adamscy mogliby nawiązać współpracę z innymi (dziennikarzami, fotoreporterami, publicystami, artystami). Pomimo długiego stażu, bycia na rynku stale rośnie liczba czytelników portalu, co również motywuje do działania i planów rozbudowy.

 

Na tle lokalnych mediów, finansowanych ze środków gminnych, samorządowych oraz prywatnych, portal z każdym miesiącem prężnie się rozwija. Celem dziennikarzy jest rozpowszechnianie i publikowanie informacji o swoim regionie. Współtworzący regionalne medium elektroniczne, zajmują się tym dodatkowo, traktując wspólne przedsięwzięcie jako obowiązek obywatelski oraz spełnianie swoich pasji. Każdy wkłada w ten projekt swój wolny czas i zaangażowanie.

 

Portal gostynin24 działa całodobowo. Nie ma określonych konkretnych godzin publikacji treści. Przeglądanie serwisu ułatwia sprawnie działająca wyszukiwarka. Ze statystyk wiadomo, że najwięcej użytkowników przegląda stronę w poniedziałek, a najmniej w sobotę.

 

W lipcu 2017 roku zmieniono design strony internetowej, została uproszczona i zaprojektowana od zera, tak aby umilić użytkownikom korzystanie i wydłużyć ich czas spędzony w witrynie. Dodatkowo, wraz ze zmianą szaty graficznej gostynin24 stał się stroną responsywną - coraz więcej użytkowników portalu korzystało z niego za pomocą urządzeń mobilnych, dlatego twórcy byli zmuszeni do podjęcia zmian. Witryna jest na bieżąco aktualizowana.

 

Zachęcamy do współtworzenia portalu gostynin24.

 

Różni ludzie, różne poglądy, jedna strona.

Czytany 20716 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-25 # wiktor 2019-07-01
"Według statystyk, strony przegląda kilka tysięcy osób dziennie. "Taka sama statystyka co poparcie pisu?....to się uśmiałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # ZENON 2019-07-01
Trzymajcie się,jak najdłużej,a może i więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # Kora 2019-06-30
Dalszych sukcesów życzę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # kola 2019-06-30
wspaniała inicjatywa, szczere gratulacje dla wszystkich powiązanych z G24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • styszko.png
 • kazmierczak.png
 • gozdowski.png
 • zorawski.png
 • wilamowski.png
 • skonieczna1.png
 • zaborowski.png
 • zarzycka.png
 • kedzierski.png
 • stuldych.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE