• garstka
 • wegiel
 • NOVABUD2
 • baner do internetu 1000 x 300

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 

gce1

wtorek, 11 września 2018 19:02

Fan Festyn Rodzinny

Projekt „FAN” Festyn Rodzinny - Festyn Antynałogowych Nowinek został zrealizowany 9 września br. w ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Gostynina w zakresie zadania: Przeprowadzenie kampanii społecznej na rzecz promowania abstynencji, zdrowego stylu życia i budowania silnych więzi rodzinnych.

Celem projektu było poinformowanie mieszkańców Gostynina o możliwościach uzyskania pomocy w obszarze dotyczącym problemu uzależnień i przemocy domowej, w tym podanie informacji o konkretnych punktach w Gostyninie, gdzie można uzyskać pomoc w przedmiotowych problemach; dotarcie do jak największej liczby mieszkańców z w/w przekazem informacyjnym; promowanie abstynencji i zdrowego stylu życia, które służą budowaniu dobrych relacji rodzinnych; budowanie więzi rodzinnych poprzez wspólne uczestnictwo w imprezach kulturalno-rekreacyjnych, jako ciekawej formy spędzania czasu  wolnego oraz sprzyjających rozwojowi zainteresowań; integracja międzypokoleniowa propagująca trzeźwość i zdrowy styl życia.

Projekt adresowany był do mieszkańców Gostynina - dzieci, młodzieży, dorosłych w tym seniorów. „FAN” Festyn Rodzinny - Festyn Antynałogowych Nowinek, to impreza jednodniowa, która odbyła się na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w godz. 15.00-22.00. Atrakcyjny i wszechstronny program imprezy przyczynił się do dużej frekwencji mieszkańców naszego miasta.
W trakcie festynu odbyły się: FANtastyczne zabawy tematyczne - atrakcje rekreacyjne integrujące rodzinnie - międzypokoleniowo propagując trzeźwość i zdrowy styl życia (mega bańki, malowanie buziek, balonowe szaleństwa). W FANkąciku kulinarnym uczestnicy imprezy wspólnie biesiadowali przy grochówce i kiełbaskach z ogniska. Nasze Pasje, to propozycje działań mieszkańców Gostynina, którzy zaprezentowali swoje pasje, a wśród nich:  muzyczne - Miejska Orkiestra Dęta, wokalne Zuzanna Majchrzak, Julia Falkowska, Konrad Kolasiński; taneczne - tancerze z Disco Dance z Miejskiego Centrum Kultury oraz sekcji tańca w kręgu Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku; teatralne - artyści z kabaretu „Zwierciadło” z GUTW; motocyklowe - motocykliści z Gostynina i okolic, którzy zaprezentowali piękne motocykle; sportowe - mieszkańcy, którzy lubią ruch uczestniczyli w rywalizacji; czytelnicze - kącik czytelniczy i malarskie - mieszkańcy wzięli udział w konkursie na projekt pomalowania fontanny.
W czasie FANfestynu uczestnicy imprezy stworzyli plakat informacyjno-edukacyjny dotyczący numerów telefonów kontaktowych do instytucji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów i minimalizowaniu szkód wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy, nikotyny).
Pasje, które przedstawili mieszkańcy Gostynina stanowią źródło spełnienia osobistego i są alternatywą dla używek i nietrzeźwości.
Dużą atrakcją była Fanciuchcia, która jeździła ulicami Gostynina. Podczas festynu można było sprawdzić w quizach profilaktycznych swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy, nikotyny). Uruchomiony został Kącik Porad, gdzie możliwe były indywidualnie rozmowy ze specjalistą ds. uzależnień, który doradzał w jakim kierunku należy podążać, aby rozwiązać problem.
Gwiazdą FANfestynu był zespół BETHEL, który zagrał plenerowy koncert. Muzycy zaprezentowali utwory reggae z elementami dub oraz ska. W swym repertuarze zaśpiewali min.: Dobrze, że jesteś, Energia, Nie oddam cię, Jedna miłość, Love song, Rzeki, Czas, Zabrali mi skrzydła Energia wspomnień We Wanna Fight, Noc, Pomiędzy niebem a ziemią, Przeklęte miasto, Cuda. W swojej 10-letniej historii grupa zagrała ponad 550 koncertów. Zespół propaguje abstynencję i zdrowy styl życia. Grał na imprezach ogólnopolskich takich jak Woodstock. Znany jest z koncertowania na profilaktycznych imprezach PaT’.u. Na koniec festynu odbyła się potańcówka przy muzyce mechanicznej z wykorzystaniem tańców integracyjnych.
Poprzez „FAN” Festyn Rodzinny – Festyn Antynałogowych Nowinek mieszkańcy Gostynina pokazali, że bez używek też można atrakcyjnie spędzić czas wolny. Ważne, by takie przesłanie trafiło zwłaszcza do dzieci i młodzieży, którzy są najbardziej podatni na wszelkie sugestie. Często ulegają namowom kolegów, próbują alkoholu narkotyków, dopalaczy, nikotyny. Kiedy to się zaczyna powtarzać, przeradza się w duży  problem. Podczas festynu uczestnicy pokazali, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie, wolny od używek. Całe rodziny spędziły ten czas doskonale odpoczywając. Starsi mieszkańcy dzięki punktom informacyjnym, dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w zakresie uzależnień czy przemocy.
W imieniu Fundacji Dobrych Serc „tak” bardzo serdecznie dziękuję pracownikom Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kina „Siemowit”, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie, Zamku Gostynińskiego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc i wsparcie przy organizacji FAN” Festynu Rodzinnego - Festynu Antynałogowych Nowinek.
Prezes Fundacji Joanna Renata Syska

gostynin.pl

2

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

0 # u3w 2018-09-11
Pani Joanna Syska jako jedyna w zamieszczonych komentarzach zauważyła kącik czytelniczy i w podziękowaniu wymieniła bibliotekę publiczną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20200525_112407.jpg
 • DWasielewska.jpg
 • JBrzek.jpg
 • 20200526_135628.jpg
 • 20200522_141743.jpg
 • muszalik.png
 • marzec.png
 • Screenshot_20200525-172813_OOReader.jpg
 • muszynska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok