gostynin24

 •  
  NOVABUD2
 •  
  Irek2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  

  garstka

 •  
  mrowka2
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • WOJ
 • MK
poniedziałek, 16 listopada 2020 08:56

Lokalni artyści beneficjentami rządowego Funduszu Wsparcia Kultury

Michałowi Bartosiakowi przyznano 73 250 zł, a Bayer Full ma otrzymać 550 tys. zł. Niektóre z kwot przyznanych w ramach Funduszu wywołały kontrowersje i dlatego lista beneficjentów jest do weryfikacji.

W piątek (13.11) Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podało wyniki naboru do ogłoszonego we wrześniu Funduszu Wsparcia Kultury. Środki mają być wykorzystane między innymi na zapewnienie ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy. Tymczasem na liście są podmioty, których profil działalności wydaje się niezwiązany z kulturą.

W mediach społecznościowych komentowana jest kwota 550 tys. zł dla zespołu Bayer Full jak również ponad 70 tys. zł dla gostynińskiej firmy „Dach-Complex i usługi artystyczne Michał Bartosiak”. Właściciel gostynińskiej firmy 14 października 2020 roku dokonał zmiany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej zamieniając dotychczasową przeważającą PKD 4673Z - sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego na PKD 9329B – pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowana. W weekend o zaradnym gostynińskim przedsiębiorcy oraz o jego zmianach w CEIDG rozpisywano się na twitterze.

Oburzony radny Warszawy Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej dopytuje o dorobek artystyczny firmy „Dach-Complex i usługi artystyczne Michał Bartosiak”. - Artystyczne układanie dachówki? - pyta Potapowicz.

Dosadnie na temat wsparcia rządowego dla artystów wypowiedział się na facebookowym fanpage'u Kultu Kazik Staszewski.

- Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili.

Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają.

My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy.

Jednak od tych....( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy.

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz.

Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock.

Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był.

I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań).

Gdyby nie było was nie byłoby nas.

Na pojawiające się wątpliwości zareagowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydając w niedzielę (15.11) komunikat. 

W związku z wątpliwościami dotyczącymi rekompensat przyznanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego  postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków FWK i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji. 

Jednocześnie MKiDN jeszcze raz wyjaśnia, że rekompensaty za straty spowodowane pandemicznym zamknięciem instytucji i działalności gospodarczej w kulturze obejmują do ok. 40/50 proc. udokumentowanych strat (pomniejszonych o wcześniej otrzymane wsparcie antycovidowe) w okresie od marca do grudnia 2020 r. Są to więc rekompensaty za prawie roczne zamrożenie działalności, których celem jest wsparcie ważnego sektora polskiej gospodarki w obliczu bankructwa.

Pamiętajmy, że kultura była tą gałęzią gospodarki, która jako pierwsza została zamrożona i jako ostatnia jest "odmrażana". Dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury, firmy i instytucje (a nie celebryci) będą mogły przetrwać także na początku przyszłego roku, do czasu pojawienia się szczepionki i odmrożenia gospodarki. Warto przy tym podkreślić, że w obszarze kultury powrót do równowagi będzie trudniejszych niż w sektorach gospodarki, które realizują bardziej elementarne codzienne potrzeby społeczne.

Gra idzie o tysiące miejsc pracy, a państwo ma obowiązek wspierać wszystkie sektory gospodarki. Dzięki takiemu działaniu polskiego rządu, nasza gospodarka broni się przed pandemią najlepiej w Europie, mamy najlepsze perspektywy wzrostu gospodarczego i obroniliśmy 5 mln miejsc pracy. 

Ciężko doświadczony przez pandemię sektor kultury nie miał dotychczas przeznaczonego dla niego specjalnego programu wsparcia, jak sektor turystyczny czy transportowy. Fundusz Wsparcia Kultury jest właśnie takim programem. Dla gospodarki i przedsiębiorstw działających w kulturze, dla dziesiątków tysięcy zwykłych ludzi i ich rodzin.

and.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

-2 # kalert 2020-11-19
Ten"majteczki w kropeczki"to kto,jaki z niego artysta,zwyczajny wiejski bum,bu,bum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # lustro 2020-11-19
POdobnie jak ty wiejski filozofie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+35 # pieronJaśnisty 2020-11-17
Całe szczęście,że ministerstwo wstrzymało te wypłaty.Bardzo dobrze się stało,że pazerność ludzka zostało obnażona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # kinio 2020-11-16
O proszę po pieniążki od PISu to się umie brać a nawet chapać. A do PO się należy. Wstyd Panie Bartosiak, idź Pan po kasę do swojej Platformy lub IG. Zero przyzwoitości tylko łapy wyciągać po kasę a psioczyć na Pis to Pan umie. Co PO nie dało Panu jak rządziło? Tak właśnie PO okradało POLSKĘ z budżetu!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Ech... 2020-11-17
Od jakiego pisu baranku pieniądze - to są pieniądze pracujących obywateli płacących podatki!!!! Niedofinansowana służba zdrowia i szkolnictwo które stanowi o przyszłości każdego narodu ,rekordowe zadłużenie kraju przy absurdalnych inwestycjach jak przekop mierzei który pochłonie dwa miliardy publicznych pieniędzy i szemrane powiązania biznesowe przy zakupach publicznych respiratorów i środków medycznych to jest dla ciebie normalnością i przyzwoitością. I zasadnicze pytanie do wszystkich pokroju twojego rozumku - gdzie siedzą ci rzekomo złodzieje którzy okradli Polskę - przecie w rękach pisu są sądy i prokuratura .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-30 # Sławomir Potapowicz 2020-11-16
Jako że jestem przywołany w powyższym artykule pozwolę sobie w kilku słowach odnieść się także do wpisu, który sam zamieściłem na Twitterze.
Otóż z informacji jakie zebrałem po zamieszczeniu cytowanego tweeta wynika, że firma pana Michała Bartosiaka miała pełne prawo wystąpić z wnioskiem do Funduszu Wsparcia Kultury. I w odpowiedzi na moje publiczne pytania uzyskałem informacje, wskazujące, że prowadzi ona działalność kulturalną i społeczną.
Reasumując, należy bardzo mocno skrytykować ministra kultury za mechanizm przydzielania środków, natomiast z zebranych przeze mnie ogólnodostępnych informacji wynika, że akurat w przypadku firmy Dach-Complex ironiczny ton mojego wpisu na TT nie znajduje uzasadnienia.
Wszystkim podmiotom i artystom życzę wytrwałości i uczciwych mechanizmów wsparcia ze strony rządowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+22 # Mieszkaniec 2020-11-16
Czy nie znajduje? Nie wszyscy mieszkańcy są zaslepieni krasomowstewm Pana Michała ... Skoro jest tak, jak mówi dlaczego dopiero 14.10.2020 r. zmienił zapisy w dokumentach i wykazał przewagę działań artystycznych. Przecież robił to z BO. Czym się chwalił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # Czytelnik 2020-11-16
Pan Michał prowadzi to fakt. Ale Teczowo to grupa animacyjna. Dmuchance. Klauny. Artystyczne działania Pan Michał prowadzi i prowadzi. Z Budżetu Obywatelskiego i innych środków zewnętrznych. Tak to na na banerach i w mediach opisuje. Jakie wydarzenia z firmy dachowej połączonej z artystyczną w roku 2021 zrealizował Pan Michał? Proszę niech się odniesie do tego zapytania. Jazz nad Blues to budżet. Art Energy stowarzyszenie żony .... Jazz i Blues odbędzie się w te sobotę .... A społeczna jaką? Czy Wielka Orkiestra i jej organizacja nie pociąga za sobą kosztów ponoszonych przez UM? Czy Państwo Bartosiak robią to społecznie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # Alek 2020-11-16
no cóż..... pieniądze nie śmierdzą a zeszmacić sie zawsze mozna - patrz JUDASZ z Biblii..... brak mi szacunku dla tego....czegoś....kogoś....bo to dla mnie nie człowiek!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+28 # Maryna 2020-11-16
Te pieniądze to chyba za ten "cyrk"co zrobili w mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # Robert 2020-11-16
Znam działalność artystyczną pana Michała Bartosiaka nieco dłużej niż pana Świerzyńskiego. Nie dane mi po prostu bywać na weselach gdzie grywał BayerFull, a od "majteczek" wolałem Grechutę. Dziwi mnie więc hejt pana Michała w tym portaliku i cisza nad setkami milionów na upadłą stajnię p. Sławka. Taka podwójna moralność wyznawców PIS staje się normą!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Aleksandra 2020-11-17
Cytuję Robert:
Znam działalność artystyczną pana Michała Bartosiaka nieco dłużej niż pana Świerzyńskiego. Nie dane mi po prostu bywać na weselach gdzie grywał BayerFull, a od "majteczek" wolałem Grechutę. Dziwi mnie więc hejt pana Michała w tym portaliku i cisza nad setkami milionów na upadłą stajnię p. Sławka. Taka podwójna moralność wyznawców PIS staje się normą!?

Nie wiem co cie dziwi, ile osob slyszalo o bartosiaku a ile o swierzynskim? Niby od "majteczek" jak to ujales wolisz Grechute ale znasz I wiekszosc z nas zna i spiewa o tych majteczkach itp) Wiec sory ale nie ma czego porownywac. A propo stajni tak samo mozna w druga strone, czy faktycznie az takie pieniadze sa na dachy potrzebne???? Wiec jak to mowia punkt widzenia zalezny od siedzenia. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Mieszkaniec 2020-11-16
Pan Michał Grechuty nigdy nie grał w Gostyninie. Grała Grechute biblioteka miejska. Ale Pan chyba raczej nie był.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # pieronJaśnisty 2020-11-16
Czy do frajerów z piekalnych marszów dotarło co to za ludzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # chwila... 2020-11-16
Mówi się,że PIS daje także opozycji.PIS nie daje ze swoich.PIS zarządza pieniędzmi wszystkich podatników. ....ile komu powinni przyznać, to inna para kaloszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+30 # SKRZYPEK NA DACHU 2020-11-16
(Za)radny Michał Bartosiak dokonał zmiany w CEIDG - nie mylić z IDG 14 października 2020. Jakie to wszystko czytelne i .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-14 # Kaisssa 2020-11-17
Cytuję SKRZYPEK NA DACHU:
(Za)radny Michał Bartosiak dokonał zmiany w CEIDG - nie mylić z IDG 14 października 2020. Jakie to wszystko czytelne i .....
A dowody na to jakieś masz? Wielokropku xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Andrej 2020-11-17
Cytuję Kaisssa:
Cytuję SKRZYPEK NA DACHU:
(Za)radny Michał Bartosiak dokonał zmiany w CEIDG - nie mylić z IDG 14 października 2020. Jakie to wszystko czytelne i .....
A dowody na to jakieś masz? Wielokropku xD
W CEIDG jest o tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Anrzej 2020-11-17
Hmm. To chyba ktoś nie doczytał informacji o wpisie od samego początku plus historia zmian. Proponuję się do edukować, zamiast puszczać ferment.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+28 # re 2020-11-16
Jako radny powiatowy wiedział wcześniej o możliwości dofinansowania, dlatego zmienił pkd. A żony pana B. nie ma w wykazie CEIDG. Przypadek, czy może nie miała zarejestrowanej działalności?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # Kaisssa 2020-11-17
Cytuję re:
Jako radny powiatowy wiedział wcześniej o możliwości dofinansowania, dlatego zmienił pkd. A żony pana B. nie ma w wykazie CEIDG. Przypadek, czy może nie miała zarejestrowanej działalności?
Ktoś tu czytać nie potrafi. Tego typu insynuacje są karalne. Masz dowody? To je przedstaw może, co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # Mieszkaniec 2020-11-16
Stowarzyszenie :) proszę sprawdzić w wykazie w Starostwie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # wsparcie 2020-11-17
Zgodnie z danymi z ministerstwa kultury wsparciem objęci mieli być przedsiębiorcy, a nie stowarzyszenia. Art Energy jest stowarzyszeniem, ale Tęczowo już nie. A chyba pani Agnieszka miała firmę Fabryka Zabawy Tęczowo??? Przepisała ja na męża? Zlikwidowała? Zawiesiła działalność? W CEIDG wzmianki nie ma, więc można przypuszczać, że w ubiegłym roku firma była własnością pana Michała i po 30.04.2019 dwie działalności zostały sklasyfikowane jako jedno z dwoma różnymi PKD. To tylko przypuszczenia, bo w tym temacie cisza ze strony obrońców państwa Bartosiaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Zeneon 2020-11-17
Stowarzyszenie jest Pani Agnieszki. Taki zapis wdinieje na stronie Starostwa. Zaś nawet, jesli Pan Michał przejął firmę żony, to z początkiem roku wkazywał firmę dachową, jako tę w przewadze. Czy dla firm nie było z początkiem pandemii do teraz pomocy ze strony państwa? Jesienią miała wejść pomoc dla artystów. Zatem wynika z tego, że 14.10.2020 r. firma Pana Michała w przewadze jednak była artystystyczna. Moje pytanie. Tylko pytanie. Jeśli była w przewadze arttystyczna to po co jej wsparcie od rządu? Rząd wspiera tylko tych, którym jest ciężko. Jeśli coś nagle staje się w przewadze to znaczy, że daje radę. Czyli co ta firma artstyczna, nie działania Pana Michała ,,społeczne", czy też z BO Miasta Gostynina lub stowarzyszenia żony, robiła artystycznego w mieście i kulturalnego? BO nie wiem? Jeśli oczekuje wspracia. To były straty. Dlaczego więc jest głównym obszarem działań, a nie dachy? Nie wiem. Poza tym, czy to nie dziwne, ze artyści i kultura są zamrożeni od marca. Wszelkie imprezy z udziałem takich artstów, jak Tęczowo zostały odwołane, nic się nie działo, a Pan MIchał wykazał, że u niego ten obszar jest w przewadze? Dużo pytań? Tylko się zastanawiam, analizuję, nie atakuję. Dlaczego to robię? Bo pieniądze dla Pana Michała i dla Pana Sławka są z moich podatków i chćę, aby dostali je Ci, którzy potrzebują. Pan MIchał ma jescze dachy i jest radnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+60 # Wojciech Suchodolski 2020-11-16
Panie Bartosiak, czy Panu nie wstyd?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # Zosia 2020-11-16
A co to jest wstyd?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+43 # Obywatelska 2020-11-16
Jeżeli chcesz poznać człowieka daj mu władzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Krystyna 2020-11-16
Najpierw spójrz w oczy. Oczka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+50 # ADhD 2020-11-16
Hipokryci!!!!Opluwają pisowców na każdym kroku, strajkują , jeżdżą po Warszawach,Gdańskach, pod rękę z Trzaskowskim...ale pieniądze od rządu nie śmierdzą...Jak jest możliwość doimy!!!Brawo! A na konkurencyjnym portalu wyłącznie Sławuś..a o swoich cisza...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-13 # Kaisssa 2020-11-17
Cytuję ADhD:
Hipokryci!!!!Opluwają pisowców na każdym kroku, strajkują , jeżdżą po Warszawach,Gdańskach, pod rękę z Trzaskowskim...ale pieniądze od rządu nie śmierdzą...Jak jest możliwość doimy!!!Brawo! A na konkurencyjnym portalu wyłącznie Sławuś..a o swoich cisza...
Pieniądze od rządu?Ktoś tu się chyba mocno zagolopował. TO NIE JEST wasze poletko i WASZE pieniądze. Ludzie, którzy mają do was bezbrzeżną pogardę, muszą na was płacić. Również ci artyści. I te wielokropki... takie typowe... dla pisowskich troli...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Aissa 2020-11-17
Pieniądze są z naszych podatków, ale przyznawane przez Rząd. Same się nie przyznały. Wielokropki chyba zostawiają miejsce do namysłu kim jesteś Kaissa, takie masz polskie imię. Jako, ze Ty trollem nie jesteś to napisz, jak się nazywasz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # Alex 2020-11-16
To nie są pieniądze rządu (rząd nie ma żadnych pieniędzy). To są pieniądze podatników a rząd rozdaje nasze pieniądze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # Mieszkaniec 2020-11-16
A ja nie chce dawać moich podatków ani Swiezynskiemu ani Bartosiakowi ... Chce je dac matkom, które nie dostają alimentów .... Matki przynajmniej pracuja ... A nie komunikują jak co niektórzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # Kaisssa 2020-11-17
Cytuję Mieszkaniec:
A ja nie chce dawać moich podatków ani Swiezynskiemu ani Bartosiakowi ... Chce je dac matkom, które nie dostają alimentów .... Matki przynajmniej pracuja ... A nie komunikują jak co niektórzy
Matki pracują? Interesujące xD Widać to na stronach 500+ xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Aleksandra 2020-11-17
Cytuję Kaisssa:
Cytuję Mieszkaniec:
A ja nie chce dawać moich podatków ani Swiezynskiemu ani Bartosiakowi ... Chce je dac matkom, które nie dostają alimentów .... Matki przynajmniej pracuja ... A nie komunikują jak co niektórzy
Matki pracują? Interesujące xD Widać to na stronach 500+ xD

Kaissa Serio, az taki zal ze te matki te marne 500+ dostaja. Te co pracowaly pracuja I pracowac beda, a te ktore nigdy nie pracowaly to nie beda I nie zmieni tego zaden dodatek, bo jak nie bylo 500+ to byly inne zapomogi.
Wiec prosze nie pakowac wszystkich do jednego wora bo to nie w pozadku droga pani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # feliks 2020-11-17
Kaissa obraziłąś teraz matki. Obraziłaś dzieci, które dostają 500+. Oceniłaś. Czy Ty aby nie jesteś trollem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-20 # kalert 2020-11-16
100/100
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+51 # inz 2020-11-16
Hahah, dokładnie to jest najlepsze, i nagła zmiana pKD przez pana bartosiaka... wstyd i hańba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Olaf 2020-11-16
A to ten Pan co był radnym miejskim, a media pisały, że w mieście nie mieszkał? Pytam tylko. To ten sam, co za kadencji jego rady powstał znany w Polsce Gostyniński amfiteatr?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Kaisssa 2020-11-17
Cytuję Olaf:
A to ten Pan co był radnym miejskim, a media pisały, że w mieście nie mieszkał? Pytam tylko. To ten sam, co za kadencji jego rady powstał znany w Polsce Gostyniński amfiteatr?
Z tego, co się orientuję w Radzie Miasta nie siedzi jeden człowiek. To nie Kaczyński, szanujmy się trochę. To raz. Dwa, ilu pisowców startowało z okręgów w których nigdy nawet nie byli, hmm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # olaf 2020-11-17
Ale rada IDG miała większość. W okręgach być nie trzeba. Natomiast meldunek musi być na terenie miasta. Takie są zapisy. Oj Kaissa nieudoczytała, a może Kaissa nie doczytał? Adwokat radnych bez meldunku. Za to na okręgach się zna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+64 # Ass 2020-11-16
Jednak każdy ma swoją cenę.. Pomoc finansowa powinna być dla osób nie mających innego źródła dochodu. Artyści mogą zarabiać sprzedając płyty, tantiemy i to powinno być ich pasywne źródło dochodu za aktywna pracę. Rozumiem jakąś dotacja porównywalna z innymi działalnościami. Większość działalności ma dużo większe koszty bazowe nie mając możliwości na dodatkowy dochód i takie osoby nie dostaną ułamka tego mimo że zatrudniają więcej osób
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-33 # yhm 2020-11-16
gdy portal tak bardzo chce dowalić lokalnej opozycji, że cytuje najbardziej antyrządowego twórcę.
nie zrozumieliście kazika. nic nie zrozumiecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+53 # # hmm 2020-11-16
To nie chodzi o dowalenie. To chodzi o prawdę. Lokalna opozycja wskazała palcem na portalu gostynin info Sławomira Sierzyńskiego, gdy tymczasem ich lider lokalny, zmienił 14.10.2020 r. pewne zapisy w celu uzyskania wsparcia dla artystów. Czyli wiodące wcześniej dachy zamienił nagle na wiądącą działaność atystyczną.Można, można? Czyżby to chodziło o Tęczowo? Art Energy to chyba Pani Bartosiak stowarzyszenie i pieniądze z miasta i budżetów obywatelskich, Pan Michał też robi wydarzenia z Budżetu Obywatelskiego. Czyli jakim artystom w przewadze jest? Co Pan Michał jako artysta robi? Czy zapewnia pracę artystom? Chyba się wszyscy już pogublili. A od kiedy jest w Powiecie to jeszcze z funduszy Mazowieckich pieniądze na działalność kulturalną ,,pozyskuje" razem z Panią Agnieszką. Wcześniej tam nie pozyskiwał. Na sesji w październiku powiatowej Pana Michała nie było. Czyżby obawiał się coronawirusa? Tak, jak inni radni, którzy biorą pieniądze i na sesje nie przychodzą? Coronawirus straszy na sesjach, a na protestach lokalnych tego samego dnia i kolejnych już nie. I tam się już Pan Michał pojawia, tak widać na zdjęciach. Pan Michał ma prawo być liderem protestu i w nim uczestniczyć, ale czy jako radny i to przewodniczący nie powinien też pojawić się na sesji? To tylko pytania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-13 # Kaisssa 2020-11-17
Cytuję # hmm:
To nie chodzi o dowalenie. To chodzi o prawdę. Lokalna opozycja wskazała palcem na portalu gostynin info Sławomira Sierzyńskiego, gdy tymczasem ich lider lokalny, zmienił 14.10.2020 r. pewne zapisy w celu uzyskania wsparcia dla artystów. Czyli wiodące wcześniej dachy zamienił nagle na wiądącą działaność atystyczną.Można, można? Czyżby to chodziło o Tęczowo? Art Energy to chyba Pani Bartosiak stowarzyszenie i pieniądze z miasta i budżetów obywatelskich, Pan Michał też robi wydarzenia z Budżetu Obywatelskiego. Czyli jakim artystom w przewadze jest? Co Pan Michał jako artysta robi? Czy zapewnia pracę artystom? Chyba się wszyscy już pogublili. A od kiedy jest w Powiecie to jeszcze z funduszy Mazowieckich pieniądze na działalność kulturalną ,,pozyskuje" razem z Panią Agnieszką. Wcześniej tam nie pozyskiwał. Na sesji w październiku powiatowej Pana Michała nie było. Czyżby obawiał się coronawirusa? Tak, jak inni radni, którzy biorą pieniądze i na sesje nie przychodzą? Coronawirus straszy na sesjach, a na protestach lokalnych tego samego dnia i kolejnych już nie. I tam się już Pan Michał pojawia, tak widać na zdjęciach. Pan Michał ma prawo być liderem protestu i w nim uczestniczyć, ale czy jako radny i to przewodniczący nie powinien też pojawić się na sesji? To tylko pytania.
Na tego typu pytania jest czas i miejsce. Zamiast sapać na portalu ruszyłoby się tyłek na obrady Rady Miejskiej i by się zadało pytanie. To nie boli. No, chyba, że zamiast być zatroskanym obywatelem, jest się w istocie zwykłym, siejącym insynuacje, pisowskim trolem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Aleksandra 2020-11-17
Cytuję Kaisssa:
Cytuję # hmm:
To nie chodzi o dowalenie. To chodzi o prawdę. Lokalna opozycja wskazała palcem na portalu gostynin info Sławomira Sierzyńskiego, gdy tymczasem ich lider lokalny, zmienił 14.10.2020 r. pewne zapisy w celu uzyskania wsparcia dla artystów. Czyli wiodące wcześniej dachy zamienił nagle na wiądącą działaność atystyczną.Można, można? Czyżby to chodziło o Tęczowo? Art Energy to chyba Pani Bartosiak stowarzyszenie i pieniądze z miasta i budżetów obywatelskich, Pan Michał też robi wydarzenia z Budżetu Obywatelskiego. Czyli jakim artystom w przewadze jest? Co Pan Michał jako artysta robi? Czy zapewnia pracę artystom? Chyba się wszyscy już pogublili. A od kiedy jest w Powiecie to jeszcze z funduszy Mazowieckich pieniądze na działalność kulturalną ,,pozyskuje" razem z Panią Agnieszką. Wcześniej tam nie pozyskiwał. Na sesji w październiku powiatowej Pana Michała nie było. Czyżby obawiał się coronawirusa? Tak, jak inni radni, którzy biorą pieniądze i na sesje nie przychodzą? Coronawirus straszy na sesjach, a na protestach lokalnych tego samego dnia i kolejnych już nie. I tam się już Pan Michał pojawia, tak widać na zdjęciach. Pan Michał ma prawo być liderem protestu i w nim uczestniczyć, ale czy jako radny i to przewodniczący nie powinien też pojawić się na sesji? To tylko pytania.
Na tego typu pytania jest czas i miejsce. Zamiast sapać na portalu ruszyłoby się tyłek na obrady Rady Miejskiej i by się zadało pytanie. To nie boli. No, chyba, że zamiast być zatroskanym obywatelem, jest się w istocie zwykłym, siejącym insynuacje, pisowskim trolem :)

Ale jak, kogo ma sie niby zapytac skoro p Michala w wiekszosci nie ma na sesjach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # marek 2020-11-17
a skąd wiesz, ze ten ktoś nie był? Nie sapie tylko pisze. I pisze z kulturą, której Tobie brakuje. Pan Michał to teraz w powiecie. Nie w mieście. Jak zadać mu pytanie, skoro on zajęty między innymi protestami. Czy to ta praca społeczna, o której mówią? Nie wiem. Dziś podobno dotarł na sesję. Czekali radni na niego pół godziny. Dzwonili po Pana Michała. Podobno przyszedł, powiedział, ze zapomniał, albo mu się dni pomyliły. Zatroskany obywatel pewnie też jestem, przede wszystkim mający prawo wypowiedzi, która Ty ograniczasz i coś insynujesz. Oczywiście mozesz zadzonić do radnych i do starostwa, zapytać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # olaf 2020-11-17
Kaissa przeczytaj. Autor pisze,ze zadał Panu Michałowi pytanie. Odpowiedź była. Przeczytaj jaka. Jest artykuł. Obrońca z urzędu jesteś? Zatem Ty trollujesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # AsiaK 2020-11-17
Oj, żeby ktoś nie odbił piłeczki, bo tyle jadu sączy się z pani komentarzy. Czyżby lewacki troll? Ups, przepraszam, bo tylko na pis i katoli można najeżdżać, a wszystko inne to niepoprawne politycznie :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MSCichon.jpg
 • JMarciszewska.jpg
 • WWroblewska.jpg
 • EOkraska.jpg
 • BGrobelska.png
 • TRogala.jpg
 • FGesiarz.jpg
 • ZSarzala.png
 • WKryszkowska.jpg
 • JOkupski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja