gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
 •  
  600x200
czwartek, 10 czerwca 2021 22:55

Harcerski Rajd „Wisła” w Gostyninie

Po raz 44. mazowieckie zuchy i harcerze powędrują szlakami Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu "Wisła", który w zależności od trasy odbędzie się 12 lub 19 czerwca.

Jest to jedna z największych imprez na Mazowszu. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, przedsięwzięcie będzie różniło się od corocznego modelu. Impreza będzie jednodniowa, działania będą zregionalizowane, a poszczególne trasy będą przygotowane lokalnie przez hufce.

Organizatorzy zapraszają na osiem tras, które zostały przygotowane dla uczestników w różnym wieku, stąd też różny poziom ich trudności. Do rywalizacji staną zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i starszyzna. Wędrując, będą nie tylko poznawać piękno rodzimej przyrody, podziwiać królową polskich rzek, ale także wykonywać zadania z zakresu harcerskich specjalności, w szczególności: historycznej, pożarniczej, ratowniczej, wodnej i żeglarskiej, artystycznej oraz ekologicznej.

Trasa gostynińska, "Polowanie na Muzy“, która odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Gostynińskiego i Burmistrza Gostynina, została przygotowana dla najmłodszych uczestników. Zuchy wezmą udział w całodziennej wędrówce połączonej z grą rajdową, podczas której nie tylko zajmą się szukaniem zaginionych Muz greckich, ale także wykonywać będą "artystyczne" zadania - plastyczne, muzyczne, teatralne, a także zwiedzą pracownię rzeźbiarską p. Tadeusza Biniewicza. Przygotowaniem trasy zajęły się Hufiec ZHP „Mazowsze” Płock I Hufiec Gostynin.

Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła 2021” to jedno z pierwszych tak dużych wydarzeń wznowionych po dłuższej przerwie związanej z epidemicznymi obostrzeniami. Organizatorzy mają nadzieję, że przyjemnie i pożytecznie spędzony czas na wszystkich ośmiu rajdowych trasach przyczyni się do wspierania kondycji psychicznej młodzieży w tym trudnym czasie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak.


Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego jest terenową jednostką organizacyjną ZHP i skupia ponad 5.000 zuchów, harcerzy i instruktorów z terenu województwa mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy i okolicznych powiatów.

Historia Chorągwi sięga połowy lat dwudziestych ubiegłego wieku, a tradycje ruchu harcerskiego na Mazowszu sięgają czasów zaboru rosyjskiego. W czasie okupacji hitlerowskiej Chorągiew Mazowiecka kontynuowała swoją działalność w ramach Szarych Szeregów - konspiracyjnego ZHP, pod kryptonimem „Ul Puszcza”, obejmując swym obszarem tereny Mazowsza, które znalazły się w granicach Generalnego Gubernatorstwa. Jawną działalność Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego wznowiła w roku 1945 r, a po okresie stalinowskim, odrodziła się w 1956 roku. W 1975 roku, w związku ze zmianą podziału administracyjnego kraju Chorągiew Mazowiecka została i podzielona na chorągwie: Ciechanowską, Ostrołęcką, Płocką, Siedlecką i Radomską. Reaktywacja Chorągwi Mazowieckiej nastąpiła w marcu 1992 r.

Bohaterem Chorągwi jest Władysław Broniewski, urodzony w Płocku wybitny polski poeta i tłumacz, jeden z założycieli pierwszego płockiego zastępu skautowego, żołnierz Legionów Polskich, oficer Wojska Polskiego odznaczony krzyżem Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych za walki w wonie 1920 roku, kapitan II Korpusu Polskiego gen. Andresa.

Siedziba Chorągwi mieści się w Płocku w Stanicy Harcerskiej im. Geni Majdeckiej.

Osoba do kontaktu:

phm. Sylwia Krawiec

Komendant trasy zuchowej artystycznej

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+1 # Mgr. Zioło Olbiniaczek 2021-06-12
Jestem pod ochroną tatusia nic mi nie zrobicie.,nawet w wojsku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Cwelówa KALI 2021-06-11
Pokaż wiesz co
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • KLewandowski.jpg
 • JMajewski.jpg
 • pietrzak.png
 • CzWlodarzewska.jpg
 • krukowski.png
 • szulczewski.png
 • LJedrzejczyk.jpg
 • czapla.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja