gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
 •  
  600x200
piątek, 30 lipca 2021 17:41

Za tydzień powitamy pielgrzymów

W piątek 6 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Pierwszy obiad tradycyjnie w Gostyninie. Podajemy komunikat Głównego Przewodnika księdza Jacka Prusińskiego. 

1. W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Mając na względzie bezpieczeństwo, zdrowie, zarówno Pielgrzymów, jak i spotykanych, i goszczących Pielgrzymkę ludzi, a także niepewną sytuację epidemiologiczną, organizujemy Pielgrzymkę w inny sposób.

2. Pielgrzymka jest zorganizowana w oparciu o Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2021 r. Odbyły się także rozmowy z Biskupem Płockim, Piotrem Liberą, księżmi zaangażowanymi w dzieło Pielgrzymi, a także przedstawicielami służby medycznej.

3. Tegoroczna Pielgrzymka będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidujemy w tym roku noclegów podczas Pielgrzymki czy korzystania ze wspólnych basenów do wieczornego mycia. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy.

4. Wyjątek będą stanowiły dwa dni. Pierwszy, 6 sierpnia będzie Dniem Wdzięczności za czterdzieści Pielgrzymek Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Na ten dzień zapraszamy wszystkich, którzy chcą dziękować za dzieło pielgrzymkowe. Zakończymy ten dzień uroczystym, dziękczynnym Apelem Jasnogórskim w Sokołowie. Na ostatni dzień, z Wierzchowiska na Jasną Górę, czyli 14 sierpnia również zapraszamy wszystkich chętnych.

5. Porządek wędrowania poszczególnych grup będzie wyglądał następująco:

6 sierpnia (piątek) – Dzień Wdzięczności – wszyscy chętni

7 sierpnia (sobota) - grupa Biało-Czerwona (Płock Wschód, Płock Zachód, Bielsk, Bodzanów) – ks. Piotr Szulc

8 sierpnia (niedziela) – grupa Biała  (Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Strzegowo) – ks. Tomasz Dec i grupa Złota (Przasnysz, Maków, Dzierzgowo) – ks. Łukasz Rogowski 

9 sierpnia (poniedziałek) – grupa Zielona (Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo) i grupa Żółta (Gostynin, Gąbin) – ks. Adam Kowalski i ks. Arkadiusz Ronowicz

10 sierpnia (wtorek)– grupa Granatowa(Płońsk Południe, Płońsk Północ, Raciąż, Wyszogród) i grupa Miedziana (Mława Wschód i Mława Zachód) – ks. Wojciech Nikodymczuk i ks. Patryk Zawadzki

11 sierpnia (środa) – grupa Błękitna (Nasielsk, Zakroczym) – ks. Sławomir Ambroziak

12 sierpnia (czwartek) – grupa Srebrna (Pułtusk, Serock) – ks. Krzysztof Stawicki

13 sierpnia (piątek) – grupa Brązowa (Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin) i grupa Pomarańczowa (salezjańska) – ks. Jakub Kępczyński  i Ks. Jarosław Stasiński SDB

14 sierpnia (sobota) – wszyscy chętni

6. O wszystkich szczegółach dotarcia na Trasę i powrotu poinformują  Przewodnicy Grup.

7. Tegoroczna 40. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Idziemy z Józefem”. Będzie ona nawiązaniem do trwającego w Kościele Roku św. Józefa, ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

8. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2021 r. z Płockiej Katedry po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego o godz. 6 00.

9. Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2021 r. w godzinach porannych (7.30-8.15), z udziałem Biskupa Piotra Libery. Wszystkich sympatyków Pielgrzymki zapraszamy w tym czasie na Wały Jasnogórskie, na przywitanie i wspólne wejście oraz do udziału na Mszy Świętej o godz. 9:00, kończącej tegoroczną Pielgrzymkę. Zapisów w tym roku dokonujemy u Przewodników Grup bądź u osób przez nich wskazanych.

10. Opłata pielgrzymkowa w tym roku wynosi symboliczne 10 zł od Pielgrzyma. Każdy Pielgrzym otrzyma pamiątkę. Pieniądze będą też przeznaczone na zakup leków oraz działalność Kuchni Pielgrzymkowej. Wpłaty dokonujemy również u Przewodników Grup.

11. Wszystkich, którzy podejmą trud pielgrzymowania prosimy o szczególną ostrożność, rozwagę i zastosowanie się do panujących przepisów.

12. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Zachęcamy do udziału w wieczornych Apelach Jasnogórskich w swoich parafiach.

Ks. Jacek Prusiński

Główny Przewodnik 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • KLewandowski.jpg
 • czapla.png
 • krukowski.png
 • CzWlodarzewska.jpg
 • szulczewski.png
 • pietrzak.png
 • JMajewski.jpg
 • LJedrzejczyk.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja