• kutno1
  • wegiel
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • kondolencje2.jpg
  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
  • BAD-BOY-BANER.jpg
wtorek, 13 lutego 2018 13:21

Oświadczenie MPK

W sobotę 10.02.2018r. doszło do poważnej awarii głównego kolektora wodociągowego prowadzącego ze stacji uzdatniania przy ulicy Kolonia w kierunku miasta. Brygada awaryjna MPK od rana przystąpiła do pracy i problem został zażegnany w ciągu kilku godzin. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o. informuje, że na bieżąco dokłada wszelkich starań dla zapewnienia ciągłej dostawy wody dla mieszkańców Gostynina.

Awarie występują sporadycznie i nie da się ich zupełnie wyeliminować, jednak w ostatnim okresie występują odczuwalnie częściej ze względu na stan starzejącej się sieci wodociągowej, a także warunki atmosferyczne. Częstość występowania tego typu problemów jest mocno skorelowana ze stanem podglebia, im bardziej błotniste, tym gorzej. Zwykle przystępujemy do usuwania awarii niezwłocznie po zgłoszeniu problemu. Grupa awaryjna dyżuruje non stop, a w przypadku wystąpienia awarii pracuje 24 godziny na dobę, także w dni świąteczne oraz weekendy. W toku prac często występuje konieczność wynajmu sprzętu specjalistycznego, a pracownicy pracują w ekstremalnie uciążliwych warunkach. 
W ostatnim czasie Zarząd Spółki podjął działania zmierzające do zapewnienia dostaw wody z awaryjnego ujęcia w przypadku awarii na odcinku SUW Kolonia w kierunku miasta. Jednak w przypadku poważnej awarii na magistralnym odcinku sieci, bardzo trudno jest zapewnić odpowiednie ciśnienie wody. Wtedy rzeczywiście może się zdarzyć, że na czwartym piętrze w niektórych częściach miasta ciśnienie jest niewystarczające.
Stale prowadzimy działania modernizacyjne dla zapewnienia sprawnego i w miarę bezawaryjnego funkcjonowania sieci, zarówno wodociągowej, jak i kanalizacyjnej. Na bieżąco kupujemy nowe elementy wyposażenia, np. urządzenie do lokalizacji rur podziemnych do głębokości 4 m. Bieżący plan inwestycyjny przewiduje zakup drugiej koparki, co znacząco usprawni pracę grupy awaryjnej. W ostatnich dwóch latach Spółka przeprowadziła modernizację większości przepompowni ścieków, co znacznie zmniejsza częstotliwość awarii na sieci kanalizacyjnej. 
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. przeprasza wszystkich mieszkańców Gostynina za wszelkie niedogodności związane z nierytmiczną dostawą mediów i prosi o wyrozumiałość. Podejmujemy szereg działań, aby te niedogodności zdarzały się jedynie sporadycznie, jednak nie da się całkowicie im zapobiec. Awarie występują we wszystkich miejscowościach, mających sieć wod-kan i zapewne będą się zdarzać w przyszłości, w jakimś stopniu jest to zjawisko niezależne od naszych bieżących wysiłków.

Władysław Dziachan
Prezes Zarządu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • EDalek.jpg
  • legocka.png
  • MGolis.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE

GOŚĆ PORTALU GOSTYNIN24


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok