sobota, 20 kwietnia 2024 13:24

Dziewięć bramek w Pucharze Polski i pewny awans Mazura

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Mazur Gostynin pewnie wygrał 9:1 ze Zjednoczonymi Bulkowo i awansował do ćwierćfinału.

Mecz rozgrywany w środę, 17 sierpnia na boisku rywala, grającego w B-Klasie, przez całe 90 minut przebiegał ze znaczną przewagą naszego zespołu. Do przerwy było już po meczu, nasz zespół prowadził 4:0. Cztery bramki w spotkaniu zdobył Eryk Przybylski, wszystkie po wykończeniach zespołowych akcji, podobnie jak dwa gole Michała Jędrzejczaka. Po jednym golu zdobyli Michał Matecki, a przy nim asystował po długim wykopie bramkarz Hubert Borowy, a także po strzale z dystansu Wiktor Smyczyński i głową po wrzucie z autu Paweł Znyk.

W ćwierćfinale Pucharu Polski za dwa tygodnie Mazur zmierzy się z 5-ligowym Amatorem Maszewo.

Zjednoczeni Bulkowo - Mazur Gostynin 1:9 bramki dla Mazura: 20' 30' 65' 71' Eryk Przybylski, 24' Paweł Znyk, 36' Michał Matecki, 68' 88' Michał Jędrzejczak, 76' Wiktor Smyczyński Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński (65' Oliwier Olszanowski), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Piotr Szulczewski - Michał Jędrzejczak, Paweł Znyk, Dariusz Kurkowski Bartłomiej Kapturowski (57' Wiktor Smyczyński) - Eryk Przybylski, Michał Matecki; trener: Arkadiusz Szulczewski