G24

 • smyk

   

 • rowery
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
środa, 04 stycznia 2023 09:30

Dzięki szybkiej reakcji gostynińskiego policjanta uratowano ludzkie życie

mł. asp. Michał Sobol mł. asp. Michał Sobol

W poniedziałek (02.01) tuż przed północą pomocnik dyżurnego gostynińskiej policji odebrał zgłoszenie o próbie samobójczej 28-letniej kobiety. Zgłoszenie przekazał mieszkaniec Skierniewic, któremu 28-latka przesłała wiadomość SMS-em, z treści której wynikało, że chce popełnić samobójstwo. Dzięki błyskawicznej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.

Pomocnik Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego z treści, którego wynikało, że mieszkaniec Skierniewic otrzymał od swojej znajomej wiadomość SMS-em, w której 28-letnia kobieta żegna się z nim i chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna nie znał dokładnego miejsca zamieszkania znajomej, posiadał tylko numer telefonu komórkowego do kobiety.

 

Policjanci zawsze bardzo poważnie podchodzą do takich zgłoszeń. Nigdy nie wiadomo do końca w jakim stanie psychicznym jest rozmówca. Dodatkowo, niewłaściwie poprowadzona rozmowa może spowodować targnięcie się na swoje życie.

 

Obsługujący zdarzenie policjant niezwłocznie podjął czynności zmierzające do ustalenia adresu kobiety, w międzyczasie próbował nawiązać z nią kontakt telefoniczny. Kobieta po kilku sygnałach odebrała telefon, potwierdziła, że zażyła duże ilości środków depresyjnych, które popiła alkoholem. 28-latka z trudem odpowiadała na zadawane pytania, nie chciała kontynuować rozmowy, była ospała i wpół przytomna.

 

Po kilku minutach rozmowy powiedziała, że zamieszkuje wspólnie z rodzicami, jednak nie chce ich obudzić. Funkcjonariusz namówił kobietę do obudzenia swoich rodziców i przekazania im telefonu. Po ustaleniu adresu policjant na miejsce skierował patrol gostynińskiej policji oraz pogotowie ratunkowe. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili kobiecie pierwszej pomocy.

 

28-letnia mieszkanka pow. gostynińskiego została zabrana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy. Na miejscu w pokoju kobiety został znaleziony list pożegnalny, w którym 28-latka dziękowała i żegnała się z poszczególnymi członkami rodziny. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz zaangażowaniu policjanta nie doszło do tragedii.

 

Policjant, który wcielił się w rolę psychologa i negocjatora to mł. asp. Michał Sobol. W policji służy od 8 lat, a od 3 lat jest pomocnikiem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji Gostyninie.

 

Pamiętaj!

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123.

 

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.

 

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.

 

Jeśli znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny.

 

Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 

mł. asp. Paweł Klimek

KPP Gostynin

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • kozlowska.png
 • taube.png
 • zaborowski.png
 • kramer2.png
 • skonieczna.png
 • doral.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE