G24

 • smyk

   

 • rowery
 •  

  gostynin24 1000x300

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
środa, 08 maja 2019 12:35

Polisa turystyczna w góry

Lato się zbliża. Miłośnicy wędrówek górskich planują krótkie weekendowe wypady w góry lub znacznie dłuższe trekkingi na szlakach, a amatorzy kolarstwa poszukują nowych tras rowerowych, również tych poza wyznaczonymi szlakami. Chęć aktywnego wypoczynku i podniesienia poziomu adrenaliny jest czymś zupełnie naturalnym. Należy jednak pamiętać o dobrym ubezpieczeniu. Odpowiednia polisa turystyczna zapewni poczucie komfortu podczas wyjazdu.

 Szlaki bywają niebezpieczne…

Wiele osób jest zdania, że szlaki górskie niebezpieczne są wyłącznie zimą. Śnieg, lód, zasypane trasy do tego niebezpieczeństwo zejścia lawiny. Jednak, doświadczeni wspinacze twierdzą, że góry zimą są o wiele bezpieczniejsze, oczywiście przy dobrej kondycji i znajomości gór. Latem wypadki zdarzają się bardzo często. Są to zazwyczaj złamania i zwichnięcia, zdarzają się także mocne stłuczenia i zasłabnięcia. Od wysokości i odległości od schroniska zależy czy konieczna jest akcja ratunkowa. Często niestety zdarzają się także zabłądzenia lub wycieńczenie, które nie pozwala dalej iść. Wtedy także reagują ratownicy górscy. Co wtedy? Na pomoc przychodzi polisa turystyczna i ubezpieczanie kosztów leczenia.

Ubezpieczenie turystyczne w Polskie góry i nie tylko

To, jakie ubezpieczanie wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, w jakie góry się wybieramy. Inne ubezpieczanie jest konieczne, kiedy chcemy powędrować po Dolomitach, Pirenejach, Tatrach po stronie Słowackiej , a inne, kiedy wybierzemy polskie Tatry. Zajmijmy się najpierw wyjazdem w góry polskie. Bardzo często wydaje się nam, że jeżeli wyjeżdżamy w nasze góry, ubezpieczenie nie jest konieczne. W końcu jesteśmy obywatelami Polski, posiadamy ubezpieczenie. Dodatkowo, w Polsce koszty ratownictwa medyczne, akcji poszukiwawczej oraz leczenia pokrywane są ze skarbu państwa. Ubezpieczenie kosztów leczenia jest więc zbędne. Jednak, warto pamiętać, że w góry są nieprzewidywalne i niekoniecznie to nam musi stać się coś złego, ale tez to my możemy wyrządzić niechcący coś innej osobie. Możemy się poślizgnąć i doprowadzić do wypadku osobę, która stoi za nami, nasz plecak może się zsunąć lub spaść z pułki skalnej i wyrządzić krzywdę. Warto więc wykupić ubezpieczanie od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz ubezpieczanie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Planując wyjazd w góry za granicą, ubezpieczanie kosztów leczenia, które posiadamy w Polsce, nie zadziała. Koszty zwłaszcza ratownictwa medycznego w górach za granicą są bardzo wysokie. Zakupienie odpowiedniej polisy turystycznej jest więc konieczne. Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie podróżne w góry za granicą? Przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, OC, koszty poszukiwań i ratownictwa, assistance.

Sporty ekstremalne i sporty wysokiego ryzyka

W jakiekolwiek góry się wybieramy i chcemy uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub sporty ekstremalne, konieczne należy się dodatkowo ubezpieczyć. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaci środków na leczenie, jeżeli okaże się, że problem ze zdrowiem powstał podczas uprawiania niebezpiecznego sportu. Do takich sportów zalicza się m.in. sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, wspinaczkę w wysokich górach lub wspinaczkę skałkową, kolarstwo po szlakach górskich lub poza szlakami, trekking powyżej 3000 m n.p.m.

Nie tylko stacjonarnie..

Obecnie wcale nie trzeba tracić czasu na szukanie punktu ubezpieczyciela. Można wykupić ubezpieczenie turystyczne online. Co to oznacza? Tylko dużą wygodę! Kupujący ubezpieczenie może zakupić je bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub inne urządzenie podłączone do Internetu i można znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Ubezpieczenie na podróż, zwłaszcza w wysokie góry to konieczność, jeżeli nie chcemy być obciążeni dużymi kosztami ratownictwa i leczenia. Ubezpieczenie podróżne online nie różni się niczym od ubezpieczenia zakupionego stacjonarnie. W razie jakichkolwiek problemów podczas kupowania należy połączyć się z konsultantem, który podpowie, jak rozwiązać problem.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • zaborowski.png
 • kazmierczak.png
 • styszko.png
 • kedzierski.png
 • kramer2.png
 • taube.png
 • gozdowski.png
 • skonieczna1.png
 • zorawski.png
 • doral.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE