• NOVABUD2
  • garstka
  • baner do internetu 1000 x 300
  • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

sobota, 17 sierpnia 2019 12:11

Być bliżej Maryi

Portugalia jest sercem dla każdego katolika. To tam w Fatimie objawiła się Matka Boża. Co roku w maju obchodzimy rocznicę objawień. Celebrując ten moment w życiu każdego człowieka przychodzi czas zadumy i refleksji. Na pewno znamy historię Hiacynty, Łucji i Franciszka. Ale tak ważne jest, aby nie zapomnieć.

Dla mnie ważna jest procesja ze światłami. To procesja z lampionami, która zmienia życie człowieka. Dodaje blasku i energii wierze oraz wskazuje kierunek myślenia. Będąc w Fatimie każdego dnia czekałam na precesję. Było to zawsze na wieczór o 21.30. Idąc jeszcze było widno, a stopniowo mrok opadł i szliśmy z lampionami. Świece były różnego kształtu i te klasyczne, które znamy, ale i on zależał on naszych intencji, nawet przybierał formę małego dziecka, jeśli para miała problem z chorobą np. swojej pociechy lub narządu ciała, które bolało, były małe, duże, wąskie, ale światło rozpromieniało drogę.

Po procesji, w której udział brała duża figura Matki Bożej z świeżymi, pięknymi kwiatami i różańcu odmawianym w różnych językach, przedstawiciele poszczególnych krajów odmawiali w swoim języku modlitwę różańcową, następowało błogosławieństwo. Nawet w języku polskim usłyszeć w Fatimie było czymś niezwykłym. Miesiąc maj to szczególny czas. Litanie, nabożeństwa ku czci Matki Bożej pozwalają na zbliżenie się do niej i jej syna oraz na wyproszenie potrzebnych łask.

Zdrowaś Maryjo po Portugalsku

Ave, Maria, cheia de graça, o Senhor é convosco.

Bendita sois vós entre as mulheres, e Bendito é o Fruto do vosso ventre, Jesus!

Santa Maria, Mãe de Deus, rogai por nós, pecadores, agora e na hora de nossa morte. Amém!

 

Renata Mielniczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • cichosz.png
  • ziolkowska.png
  • witkowski.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok