gostynin24

 •  

  garstka

 •  
  NOVABUD3
 •  
  mrowka2
 •  
  Irek2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 • up.png
 • s3.png
 • gmina1.png
 • b1.png
 • g1.png
 • 24.png
 • 600x200
 • reklama g24 catering dietetyczny
sobota, 22 lipca 2017 12:00

Nie dajmy się omotać

Kandydatka na burmistrza Agnieszka Korajczyk-Szyperska zaprosiła burmistrza Pawła Kalinowskiego na debatę w sprawie kierunków rozwoju Gostynina i odnośnie budżetu obywatelskiego.

Znam różne zagrywki IdG prowadzone aby zdyskredytować i ośmieszyć włodarza miasta ale wakacyjna debata mocno mnie zaskoczyła. Niby o czym i po co mieliby dyskutować? O termach?

Rosjanie mawiają - tisze jediesz, dalsze budiesz. Jeżeli liderka IdG ma "pomysła" na termy, to bardzo proszę. Przecież to będzie na plus radnych z tego ugrupowania jak zawiesimy już teraz banery informacyjne na budynku Urzędu Miasta z nowiną, że ruszamy z budową. Zawsze można wygłosić monolog w zaprzyjaźnionych mediach.

Mówienie o tzw. publicznej debacie w sprawie budżetu obywatelskiego i uchwały, którą unieważnił wojewoda, można uznać za farsę.

Znam burmistrza i proszę mi wierzyć, że ten człowiek nie unika spotkań publicznych z mieszkańcami ale na miłość... są pewne granice.

Kandydatka wyznacza miejsce i czas spotkania i pewnie liczy, że burmistrz niczym prezydent Andrzej Duda pod naciskiem medialnym się wystraszy i ulegnie. Burmistrz grzecznie podziękował za show i bardzo dobrze postąpił. Przecież za kilka dni inny z kandydatów mógłby zaproponować debatę np. o festiwalu disco polo i co wtedy?

Instytucja burmistrza to powaga i odpowiedzialność. Gostynin już był pośmiewiskiem w kraju.

Do wyborów jeszcze sporo czasu, a tu takie nerwowe ruchy. Co będzie w kampanii wyborczej? Do gry powraca "najbardziej podziwiany", a starsze panie z GWS pieją z zachwytu jaki to był dobry gospodarz i ile dobrego zrobił dla miasta. Nie widzą, że nawet zapadnięte wsie pięknieją, a wystarczy ruszyć się z Gostynina zaledwie parę kilometrów aby dostrzec zmiany infrastruktury. Już zapomniały o dokonaniach siwego pana z siwą brodą. Pewnie chętnie przyjmują też wiadomości, jakoby termy nie powstały ponieważ ktoś nas oszukał. Nie dajmy się omotać.

Andrzej Adamski

Czytany 10794 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+3 # z boku 2017-08-19
a może o Waszej rzeczce - gdzie budujecie smrótkostradę na miarę Wisłostrady -takie koszty- jak wcześniej miejsca do parkowania na swietnym terenie przy rzece- gdzie nikt nie parkuje ...
Tutaj przy tej swoistej smrótkostradzie proponuje jeszcze dla tych mieszkańców schody ruchome, jakiś garbaty mostek, wiadukkt dla atrakcji - zjeżdżalnie pod drogą dla rolek - powstaną w koncu jakiej miejsca pracy - kto nie widział tego ogromu nakładów na tę drogę ok 4 m różnicy pomiędzy ist drogą niech zobaczy - powstanie jedna droga zamiast czterech- a radni będą się cieszyć i cieszyć z kolejnych zamienionego złota na piasek już nii w piaskownicy a pod drogą - a wystarczyłoby ją zwyczajnie utwardzić - brukiem, jakas sciezka rowerowa i tyle !!!!!
powstaje droga dla 1 mieszkańca ale przecież radnej - wywalczyla sobie - radni idg chyba byli jednogłosni - kolejna piaskownica - a miejsca pracy ???-dla mieszkańców osiedla również - ale po co to zrobią ze spokojnego osiedla - hałaśliwe - biedne kotki i pieski ... a także dzieci idące na boisko itd - głupota ma miejsce ale żeby aż tak??? - Marylka - Konrad -powstaje trzecia obwodnica -po co ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # marylka 2017-07-31
odkrywcze stanowisko zaprezentował nam redaktor Adamski - przypadkowo mąż Sekretarza Urzędu, pierwszej osoby przy Burmistrzu Miasta. Burmistrz nie potrzebuje debaty z jakimś tam przywódcą opozycji, on przecież "rozmawia" z mieszkańcami, .... Oderwał się pan od rzeczywistości, czy to stanowisko podszyte prywatą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Johny Tomala 2017-07-31
Red. Adamski reprezentuje poglądy większości mieszkańców więc dobrze się stało, że to wybrzmiało. Co do meritum Pan Burmistrz liczy na współpracę merytoryczną z IdG a nie zaczepki liderki. Bo czemu taka debata w środku wakacji miała by służyć? Dajmy mieszkańcom odpocząć od polityki chociaż w wakacje. A co do Pani Sekretarz to właściwy człowiek na właściwym miejscu i tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Joozef 2017-07-31
Moim zdaniem ta kandydatka nie ma szans w wyborach na burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # emeryt 2017-07-31
proponuje przeczytac zamieszczony artykul pana Syski "pogadac jak Polak z Polakiem" i uszanowac decyzje (pisowskiego) Prezydenta p. Dudy, a nie wypisywac kolejne bzdury. Gdyby pan burmistrz po wygranych wyborach zaproponowal swojej rywalce szanowisko zastepcy burmistrza a nie sprowadzal swoich niedacznikow partyjnych spoza Gostynina wyszloby to lepiej wszystkim na zdrowie. Ale posluszenstwo partyjne wzielo gore i jest jak jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # mietek 2017-07-31
Szanowny emerycie, coś jednak Panu umknęło. Pani Szyperska jest zwolenniczką totalnej opozycji czyli zwolenniczką przyjmowania emigrantów, broni patologicznych sądów, popiera Państwo w ruinie, które zdefraudowało kilkaset mld zł. W lokalnej polityce uwikłana w popieranie WŚ. Jak Pan sobie wyobraża współpracę tak sprzecznych wartości?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # wolf 2017-08-01
wypowiedź zwolennika totalnej głupoty,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-40 # emeryt 2017-07-31
szanowny mietku. Pozwol, ze nie odpowiem na Twoje wynurzenia. Nie przekonam cie, ze "biale jest biale, a czarne jest czarne". .Mimo wszystko pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # mietek 2017-08-01
Istotą demokracji są wolne wybory w których mieszkańcy decydują kto wygrał a kto przegrał. Społeczeństwa demokratyczne akceptują wynik wyborczy niezależnie czy mój kandydat cieszy się z wygranej czy też nie.Nie znam przypadku w Polsce by przegrany kandydat zostawał zastępcą wygranego, bo tego wymaga szacunek do wyborców. W przeciwnym wypadku po co robić wybory jak zdanie suwerena można obejść. Pańskie myślenie jest więc niedemokratyczne, bo nie chce Pan się pogodzić z porażką swojej kandydatki.Sprawy personalne należą wyłącznie do kompetencji Burmistrza a Pan będzie się mógł w tej kwestii wypowiedzieć w dniu kolejnych wyborów.Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # emeryt 2017-08-01
z duza czescia pana (mietek) sie zgadzam i ma pan racje, ze nieczesto ci co przerywaja zapraszani sa do wspolpracy. A ja znam takie wypadki. By dobrze realizowac swoje zadanie (czyli sluzba mieszkancom) trzeba zyskac jak najwiecej zwolennikow. Tego ucza na kazdym kursie organizacji i zarzadzania. To nie jest latwe i niewielu sie udaje. Zaprosic do wspolpracy swoich przeciwnikow politycznych to nie tylko gest odwagi, ale i WIELKOSCI wygranego Mnie nie obchodzi z ktorej partii jest burmistrz, byleby nie sluzyl jej slepo. To jedyna droga by mieszkancy mowili z duma "NASZ BURMISTZ" i w olbrzymiej wiekszosci poparli go w nastepnych wyborach. Wspolrzadzic to znaczy rozmawiac, dyskutowac, a nie otaczac sie wiernymi, robic czystki itd. Nie bac sie byc omotanym jak sugeruje autor. Dotychczasowe dzialania powoduja, ze czesto slysze "ich burmistrz". A skutki "ich" rzadzenia widzimy kazdego dnia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # mietek 2017-08-01
Szanowny emerycie a gdzie Pan był jak przez 17-lat rządził w Gostyninie nam jaśnie panujący, który naraził miasto na obciach i wielomilionowe długi? Pańska koncepcja władzy w wydaniu gostynińskim oznaczała by nóż w plecy przy najbliższej okazji- czy Pan ma tę świadomość czy jest tak naiwny.Młody Burmistrz okazał się od Pana znacznie roztropniejszy i ma tę wiedzę, że lisa nie wprowadza się do kurnika. Bo wie z kim ma przyjemność. Pana górnolotne stwierdzenia brzmią fałszywie bo nie napisał by Pan tego w sytuacji przeciwnej. Najlepiej trzymać się koncepcji wygrany bierze wszystko i za wszystko jest rozliczany. Pan Burmistrz przed wyborami powiedział jasno, jeśli przegra nie będzie przeszkadzał AKS i to jest ta WIELKOŚĆ postawy proszę sympatycznego Pana emeryta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # emeryt 2017-08-02
Pana koncepcja, ze "wygrany bierze wszystko" moze doprowadzic do tego, ze po ewentualnie przegrsnych wyborach przez PiS wszyscy od ministrow do "dyrektorow" szkolek parafialnych straca prace bez wzgledu na to czy dobrze czy zle ja wykonywali. Wszystke reformy wprowadzone przez obecna wladze beda jednym dekretem cofniete. Wszystkie umowy zawarte przez obecnie rzadzacych na wszystkich szczeblach beda wypowiedzane itd itd. Coz za "balagan" powstanie, ale jak pan pisze "wygrany bierze wszystko" Nawet gdyby obecny burmistrz mial dobre pomysly dla Gostynina to tez pod pana haslem mozna je cofnac. Pyta pan gdzie bylem przed 17 laty. Bylem tam gdzie w miasteczku podobnym do Gostynina nikogo nie obchodzi z jakiej partii jest burmistrz. ON JEST PO PROSTU DOBRYM GOSPODARZEM, sasiadem,ktorego zna wiekszosc. Podejmuje decyzje w porozumieniu ze wszystkimi, ktorych te decyzje dotycza. Rowniez, a przede wszystkim z tymi, ktorzy nie byli jego wyborcami. Zapewniam pana ze to co pisze to prawda. My Polacy nie musimy nic nowego wymyslac. Z odrobina pokory rozejrzec sie dookola, pomyslec, miec odwage wprowadzic w zycie. Sieganie po partyjnych kolesiow spoza Gostynina (bo przyzna pan, ze ORLY to nie sa) to nic innego jak realizowanie programu TKM. Pozdrawiam i dziekuje za normalna dyskusje na tym portalu. To tez nie zdarza sie dzisiaj czesto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # mietek 2017-08-02
Gostynin nie miał tego szczęścia jak w Pana przypadku więc trudno nam się porozumieć. Jak skończył poprzednik wszyscy wiemy. Od ponad dwóch lat mamy nowego, młodego, odpowiedzialnego z klasą Burmistrza, który zastał oprócz pustej kasy, nieprzychylną mu Radę zarządzaną z tylnego siedzenia przez AKS. Wie Pan jestem pełen podziwu dla Pana Burmistrza bo po takiej lekcji życia i doświadczenia będzie mu łatwiej podejmować decyzje personalne.Jest Pan w błędzie twierdząc ,że w Urzędzie miasta pracują zwolennicy PIS, natomiast jestem przekonany gdyby burmistrzem została AKS Urząd Miasta składałby się wyłącznie ze zwolenników PO i tych z Płocka również. Dlatego Pańskie uwagi w tym względzie są nie na miejscu.
Zapewniam Pana że nasz Burmistrz nie ma problemu z sympatią mieszkańców bo Gostyniacy to mądrzy ludzie znają realia wiedzą kto jest konfliktowy a kto służy miastu.Na koniec nie wiem ile kadencji porządzi PIS ale niech Pan zapomni, że kiedykolwiek do władzy wróci Platforma Obywatelska. Również mi się miło z Panem dyskutuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # Juliaaaa 2017-07-30
Czy to będzie WGS czy PIS lub IDG. Jak narazie to PIS tylko miesza ludzią w głowie nic nie dzieje sie w Gostyninie poprzedni włodaż bynajmniej coś działał ;) a co do naszej liderki IDf dajmy szanse sie jej wykazać jest młoda i dużo robi dla dzieci oraz miasta ;) Dajmy szanse młodym ludzią bo co raz mniej młodzieży jest w Gostyninie to miasto stało sie puste nie obrażając nikogo . Gostynin to miasto emerytów i ręcistów taka jest prawda. Dla nas młodych nie ma tu pracy bo starsze osoby dorabiaja sobie do emerytur czemu po wyborach nowego włodaża nie było selekci zeby dać młodym szanse niech w końcu ktos weznie to w swoje ręce i niech coś zacznie działać bo nasze kochane miasto umiera .....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-20 # młody 2017-08-01
Przecież rządzi młodzież, i co z tego wynika?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Johny Tomala 2017-07-31
W mieście rządzi IdG i drugiej szansy od mieszkańców nie dostanie. Powód AKS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-8 # kot 2017-08-01
A mnie czasami jest szkoda radnych z IdG. Duże znaczenie w każdej grupie ma przywódca, to on kieruje i przewodzi. Dlatego każdy przywódca musi mieć klasę i kulturę. Inaczej dochołdzie do omotania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-45 # Konrad 2017-07-30
Mieszkańcy pobliskich miast do dzis przyjeżdzają do nas na basen, a wiele miast, takich jak Plock, dopiero dzis dorabia się pierwszych obwodnic. My mamy dwie. Nie mówiąc juz o jednym z pierwszych Polsce MTBSie, czy całym osiedlu mieszkań socjalnych, albo wykasowaniu do zera ruder szpecących miasto. Dzis z inwestycjami duzo gorzej. Nie dajmy się omotać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # marylka 2017-07-31
"zbytnik" z Ciebie ... Gostynina ma 2 obwodnice, a Płock jedną :cry: Zapomniałeś dodać, że nasza jest najkrótszą i najdroższą w UE, a płocka ma tyle km co u nas wszystkie ulice razem wzięte!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+37 # wnuczek 2017-08-01
Jakoś ten Konrad wnuczkiem zaleciał. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • oglodzinska.png
 • RBoruszewska.jpg
 • MBienkowska.jpg
 • DOzimkiewicz.jpg
 • HPeda.jpg
 • JKiljanek.jpg
 • ELewandowska.jpg
 • AZawadzka.jpg
 • ZJankowska.jpg
 • CZwierzynski.jpg
 • DSarnowska.jpg
 • JDziamirska.jpg
 • MSzymanska.jpg
 • JGutkowski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja