gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  dekra1
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  
  Bar Letni
 • u1.jpg
 • ww2.jpg
 • kondolencje.jpg
 • z1.jpg
 • WW1.jpg
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
   
 •  
  600x200
   
 •  
  baner od 15.10
   
czwartek, 02 kwietnia 2020 18:18

Nie możesz odczytać ważnych danych z twojego dysku zewnętrznego? Nie panikuj!

Dyski zewnętrzne to bardzo popularne urządzenia w które wyposażają się nie tylko specjaliści z branży IT ale również wielu przeciętnych użytkowników komputerów – stacjonarnych czy laptopów. Nic dziwnego.

Dyski zewnętrzne ze swoimi coraz większymi pojemnościami to doskonałe rozwiązanie dla archiwizacji ważnych dla nas danych. Przykładowo można nich zapisywać zdjęcia rodzinne z wielu lat. Przestrzeń naszego komputera jest ograniczona i wówczas takie pliki można przenieść z aparatu właśnie na dysk zewnętrzny. Można robić też kopie bezpieczeństwa – im więcej takich kopii (oczywiście bez przesady) tym wyższy poziom bezpieczeństwa danych.

Bezpieczeństwo danych zapisanych na dysku zewnętrznym

Dysk zewnętrzny jest bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem w zakresie zapisu i przechowywania informacji. Jednak nie jest ustrzeżony od ryzyka pewnych zagrożeń związanych z możliwością utraty zapisanych danych lub dostępu do nich, które zresztą są również udziałem dysków wewnętrznych. Te zagrożenia mogą mieć charakter mechaniczny, elektryczny lub logiczny. W ich wyniku możemy utracić dane zapisane na dysku lub mieć utrudniony dostęp do danych. Stąd też oferta firm z branży recovery oferuje ofertę odzyskiwania danych z dysków zewnętrznych.

Charakterystyka rodzajów uszkodzeń dysków zewnętrznych

Uszkodzenia mechaniczne

Ten pierwszy rodzaj uszkodzeń wiąże się z uderzeniami i wstrząsami. W przypadku dysków zewnętrznych to ryzyko uszkodzeń nazwijmy to fizycznych czy też technicznych jest jeszcze większe niż w przypadku dysków zainstalowanych w komputerach – wynika to z mobilnego charakteru tych urządzeń. Jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne warto tez rozróżnić to ryzyko ze względu na rodzaj dysku. W przypadku HDD (Hard Disk Drive) jest ono większe niż w przypadku SSD (Solid-State Disk) Dlaczego? HDD to dysk magnetyczny z dość delikatnym mechanizmem zapisu i odczytu. Może on po prostu ulec uszkodzeniu przy uderzeniu lub mocnych wstrząsach. SSD to jest układ elektroniczny, taki większy pendrive. Nie ma tu właściwie mechaniki a zniszczyć układ elektroniczny fizycznie jest mimo wszystko trudniej niż złożony układ mechaniczny jaki ma zastosowanie w HDD. Oczywiście przy użyciu odpowiednio dużej siły można doprowadzić do zniszczenia fizycznego układu elektronicznego dysku typu SSD.

Uszkodzenia elektryczne

Mają miejsce w przypadku niestabilnego zasilania urządzenia w prąd. Utrata danych może nastąpić w wyniku przepięcia lub spięcia. Tutaj właściwie ryzyko zagrożenie jest rozłożone bardziej równomiernie jeżeli chodzi o rodzaje dysków zewnętrznych.

Uszkodzenia logiczne (informatyczne)

Te uszkodzenia wiążą się z błędem oznaczenia danych lub błędem systemu operacyjnego.

Nie możesz odczytać danych z dysku zewnętrznego? Nie panikuj!

Panika jest często złym doradcą. A może się ona pojawić w przypadku gdy nie możemy odczytać bardzo ważnych danych z dysku lub np. zapisu ciężkiej pracy. W przypadku gdy nie mamy odpowiednich kwalifikacji wynikających z wiedzy i doświadczenia w dziedzinie odzyskiwania danych – nie róbmy nic na własną rękę. Nie formatujmy dysku! Powinniśmy skorzystać z usług firm z branży recovery lub informatyka specjalizującego się w odzyskiwaniu danych. W ogromnej ilości przypadków dane nie są utracone tylko nie ma do nich dostępu. Odzyskiwanie danych z dysków zewnętrznych to standardowa część oferty firm z branży recovery. Takze jeszcze raz – nie panikuj tylko skontaktuj się z wybraną firmą.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • AKubryn.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja