gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  dekra1
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  
  Bar Letni
 • u1.jpg
 • z1.jpg
 • ww2.jpg
 • kondolencje.jpg
 • WW1.jpg
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
   
 •  
  600x200
   
 •  
  baner od 15.10
   
sobota, 25 kwietnia 2020 09:28

Firmy kurierskie - jak wybrać najlepszą?

Usługi kurierskie stanowią bardzo ważny element branży e-commerce. Najnowszy raport “E-commerce w Polsce 2019: Gemius dla e-Commerce Polska” wskazuje, że kurier pozostaje najpopularniejszą formą dostawy zakupów ze sklepów internetowych. Ponad połowa (58%) internautów w ostatnim okresie otrzymali dostawę z e-sklepu kurierem. Wybór dobrej firmy kurierskiej jest więc istotna decyzją dla handlujących w interncecie. Na co warto zwrócić uwagę?

Kurier najtaniej

Cena jest jednym z kluczowych aspektów sprawy. We wspomnianym raporcie o e-commerce w Polsce 65% respondentów zadeklarowało, że do dokonywania zakupów w sieci motywują ich atrakcyjniejsze niż w sklepach tradycyjnych ceny. A trzeba pamiętać, że na cenę zakupów składa się nie tylko cena towaru, ale także koszt dostawy. Ponad połowa ankietowanych zadeklarowała, że niższe ceny i niższe koszty dostawy mogłyby skłonić ich do częstszego robienia zakupów przez internet (odpowiednio 55% i 53% odpowiedzi). Także internauci niekupujący w sieci wskazują na niższe ceny towarów i dostawy jako na coś co mogłoby skłonić ich do zakupów w sieci. Który kurier najtaniej dostarcza przesyłki?

W 2019 roku Polski Instytut Badań Jakości PIBJA przeprowadził badanie opinii klientów, w którym InPost otrzymał najwyższe noty za ‘akceptowalność kosztów nadania przesyłki’. Dwa lata wcześniej ten sam Instytut Badań Jakości przeprowadził analizę cenników siedmiu firm kurierskich, uwzględniając przesyłki o różnej wadze i gabarytach. Tu również kurier najtaniej wypadł w ofercie InPostu, mogąc się pochwalić 93 punktami na 100 możliwych. To jednak ceny dla klientów indywidualnych. Dla e-sklepu bardziej korzystna jest umowa na pakiet usług kurierskich. W tym zakresie brakuje aktualnych badań rynku. Najnowsze, przeprowadzone przez portal Nowy Outsourcing, pochodzi z 2016 roku i obejmowało zapytanie ofertowe, które redaktorzy portalu wysłali do kilku operatorów kurierskich. W tym przypadku również najtańsza okazała się być oferta InPost. Obecnie analogiczny do tamtej oferty pakiet usług (Maxi Firma 100 - obejmujący 100 przesyłek) kosztuje ok. 1100 zł. No więc, wysyłaj taniej z InPost?

Wybór i szybkość

Jeżeli chodzi o negatywne doświadczenia związane z zakupami w sieci 31% respondentów w badaniach opinii klientów e-commerce wskazało na długi czas oczekiwania na dostawę jako na jeden z największych problemów. Ważne więc, żeby dostawy były szybkie. Większość operatorów deklaruje dostawę w podobnych terminach. Chociaż InPost chwali się, że 98% przesyłek do paczkomatów dociera w 24h (w tym także w sobotę), to zobowiązany jest do dostawy w ciągu standardowych dwóch dni roboczych.

Poza tym, 49% respondentów wskazało, że do robienia zakupów przez internet motywuje ich wiele dostępnych sposobów dostarczenia lub odbioru zakupów. Warto więc zdecydować się na firmę oferującą obok usług kurierskich także możliwość odbioru w punkcie czy paczkomacie. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że najpopularniejszą (po doręczeniu przez kuriera) formą dostawy są właśnie paczkomaty, a na trzecim miejscu opcja określona jako “darmowa dostawa do domu z możliwością darmowego zwrotu”. Czyli należy też zwrócić uwagę na wycenę paczki ze zwrotem przez wybranego operatora.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • AKubryn.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja