G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
 • stihl
   
 • Uriarte
środa, 28 lipca 2021 19:39

4 sposoby na wykorzystanie Digital Signage w sytuacjach kryzysowych

Ekrany od Digital Signage pozwalają emitować dowolną treść w dowolnym miejscu i czasie. Między innymi właśnie, dlatego można je wykorzystać w sytuacjach kryzysowych. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest poinformowanie ludzi o zagrożeniu lub monitorowanie ich bezpieczeństwa.

Digital Signage w pomieszczeniach kontrolnych

Pomimo że Digital Signage kojarzy się z emisją reklamy, znajduje też zastosowanie w systemie dozoru wizyjnego i centrach zarządzania. Wszak to w pomieszczeniach kontrolnych wykwalifikowany personel identyfikuje zagrożenia, „podglądając” otoczenie. Skuteczność tej pracy zależy natomiast od jakości ekranów – np. od ich rozmiaru i rozdzielczości.

 

Pomieszczenia kontroli wyposażone są najczęściej w ekrany pokazujące obraz z wielu różnych miejsc jednocześnie. Jeśli operator systemu zauważy na nich zagrożenie, ostrzeże o nim ludzi. Zrobi to dzięki wyemitowaniu informacji na ekranach przeznaczonych do Digital Signage.

 

Zarządzanie w sytuacji zagrożenia życia

W sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia i życia, systemy Digital Signage pozwalają zarządzać ewakuacją. Przykładowo, jeśli w centrum handlowym wybuchnie pożar, wszystkie znajdujące się w nim ekrany mogą poinformować o nim klientów i personel. Dzięki ekranom informacja dotrze do każdej osoby i pokieruje ją do wyjścia. I to bez względu na to, gdzie ta osoba znajduje się.

 

Każdy ekran sklepu może emitować instrukcje, plan ewakuacji, wskazywać dokąd należy udać się i co robić. Pokieruje więc ruchem, pozwoli uniknąć paniki i ograniczy chaotyczne przemieszczanie się ludzi po obiekcie.

 

Zagrożenia w przestrzeni publicznej

Nie tylko budynki i obiekty użyteczności publicznej są miejscami, w których technologia Digital Signage może pomóc w sytuacji kryzysowej. Także na ulicach miast często widzimy ekrany, emitujące różne treści. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i one były częścią systemu informującego o zagrożeniach. Można zaklasyfikować do nich choćby wypadki drogowe czy wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza.

 

W aglomeracjach sprawdzi się także informowanie społeczeństwa na temat zbliżającej się burzy, gradu lub innych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia zjawisk. Ekrany w przestrzeni miejskiej mogą też pokazywać dane kontaktowe do szpitali i centrów pomocowych. Mogą też emitować adresy czy mapy dojścia do bezpiecznych miejsc, w których można uzyskać pomoc.

 

Alarmy w miejscu pracy

Sytuacje kryzysowe zdarzają się nie tylko na ulicach i w obiektach użyteczności publicznej, ale także w miejscach pracy. Pracodawca, który chce zadbać o swój personel, może rozlokować ekrany systemu Digital Signage w strategicznych punktach firmy. W razie wystąpienia niebezpieczeństwa, wyemitują one drogę ewakuacji lub wskażą na mapie, gdzie doszło do wypadku.

 

Dzięki systemowi, pracownicy będą wiedzieć co się wydarzyło, gdzie, co należy zrobić i dokąd się udać. System zagwarantuje, że informacje te dotrą do każdej osoby. A to znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa personelu. Digital Signage pozwoli więc skuteczne zarządzać ludźmi w kryzysowej sytuacji.

 

Sieć informacyjna chroniąca życie

Zaleta systemów Digital Signage to różnorodność ich zastosowania. Oprócz tego, że są sposobem na przekazanie skutecznej reklamy i informacji, w każdej chwili mogą zamienić się w system informowania społeczeństwa o zagrożeniach. Dają możliwość monitorowania otoczenia, zapobiegania sytuacjom kryzysowym i zarządzania ewakuacją. Jest to narzędzie o wielu zastosowaniach.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • furman.jpg
 • kaczor.jpg
 • aftowicz.jpg
 • 20220924_132246.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE