G24

 • baner green horizon 2 1000x300

   

 • dekra1
   
 • fenzo
   
 • sklepKowalska2

   

 • kondolencjemk.jpg
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   

sylwester

środa, 28 września 2022 22:30

Jak wybrać dobre ubezpieczenie zdrowotne?

Duże problemy z umówieniem się do lekarzy specjalistów, a także długi czas oczekiwania na wizytę to podstawowe czynniki, które skłaniają wiele osób do wykupienia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Kto powinien zainteresować się wykupieniem takiej polisy? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, by dokonać wyboru najlepszego na rynku ubezpieczenia zdrowotnego?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne?

Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce ma się bardzo dobrze i notuje stabilne wzrosty. Za taki stan rzeczy, jak się okazuje, odpowiadają nie tylko duże korporacje i firmy, które prywatne pakiety medyczne oferują swoim pracownikom jako jeden z istotnych benefitów. Coraz częściej po prywatne ubezpieczenie zdrowotne sięgają również osoby fizyczne, którym zależy na lepszym dostępie do lekarzy specjalistów oraz na wyższej jakości świadczonych usług.

Dla wielu jest to wyłącznie kwestia wygody i chęci lepszego zadbania o własne zdrowie, dla innych zaś wręcz konieczność – część chorych po prostu nie może sobie pozwolić na długotrwałe oczekiwanie na konsultację u specjalisty. Odpowiednio dobrany pakiet medyczny może nie tylko zapewnić lepszą opiekę medyczną, ale również wygenerować pewne oszczędności, szczególnie jeśli często odwiedzamy prywatne gabinety lekarzy specjalistów.

Wybór ubezpieczenia zdrowotnego – praktyczne wskazówki

Na rynku dostępnych jest dziś wiele ubezpieczeń medycznych, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem ochrony. Mając na uwadze powyższe, poszukiwanie dobrego ubezpieczenia medycznego warto rozpocząć od przeprowadzenia gruntownej analizy własnych potrzeb. Ustalmy, jakich lekarzy odwiedzamy najczęściej, i dokładnie przyjrzyjmy się częstotliwości tych wizyt. Z takim przygotowaniem będzie nam niewątpliwie łatwiej dokonać wyboru i wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które spełni nasze oczekiwania.

Zdrowotne ubezpieczenie indywidualne obejmuje na ogół konkretną liczbę specjalistów oraz jasno precyzuje kwestię dostępnych badań czy świadczeń. Przykładowo bardzo często polisy nie obejmują stomatologii, jednak jak najbardziej za dopłatą możliwe jest rozszerzenia ubezpieczenia o lekarzy tej specjalizacji. Jeśli jednak nie zależy nam na tak szerokiej ochronie, nie warto niepotrzebnie przepłacać i decydować się na najszerszy pakiet. Ubezpieczenie zdrowotne z czasem można rozszerzyć lub zmienić na inne, jeśli nie będzie ono spełniało naszych oczekiwań. 

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, gdyż liczba dostępnych na rynku ofert jest naprawdę spora i bardzo różnorodna. Co więcej, cena zależy od zakresu ochrony ubezpieczeniowej, którą można elastycznie modyfikować. Dużo zależy również od tego, kogo będziemy chcieli objąć polisą zdrowotną – wyłącznie siebie czy także najbliższych członków rodziny.

By uniknąć niepotrzebnych błędów i wykupienia nieodpowiedniej polisy, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów – np. ekspertów Grupy ANG. Nie tylko dysponują oni szeroką wiedzą i doświadczeniem, ale też mają dostęp do ofert wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych i mogą tym samym przedstawić kilka konkurencyjnych wariantów.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • HTyburska.jpg
 • b.jpg
 • ZWlodarczyk.jpg
 • JStanski.jpg
 • BBielinska.jpg
 • A.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE