G24

 • smyk

   

 • rowery
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
środa, 14 grudnia 2022 12:00

Gotowe domy modułowe - oszczędność czasu i środków finansowych

Budowa domu to przedsięwzięcie, które pochłania mnóstwo czasu, cierpliwości, a przede wszystkim - wymaga sporych nakładów finansowych. Szczególnie dzisiaj, gdy również branża budowlana zmaga się ze skutkami kryzysu i inflacją. Często cały proces rozciąga się w czasie. Załatwianie ogromu formalności, przestoje związane z brakiem materiałów, wreszcie - możliwość trafienia na nierzetelną ekipę. To wszystko sprawia, że jesteśmy zmuszeni odłożyć w czasie upragnioną przeprowadzkę do własnych czterech kątów. Alternatywą dla tradycyjnej budowy domu, zjednującą sobie coraz większe rzesze zadowolonych klientów, pozostają domy modułowe. To przykład nowoczesnych budowli, które stawia się wykorzystując gotowe moduły. To ogromna oszczędność zarówno czasu i środków finansowych, jak i cierpliwości przyszłych domowników. Dom modułowy to odpowiedź na współczesne wyzwania budownictwa.

    • Domy modułowe - zaoszczędź czas i pieniądze

    • Jak wygląda produkcja domu modułowego?

    • Nowoczesne domy modułowe - nieograniczona funkcjonalność

    • Czego potrzebujemy, by postawić dom modułowy?

    • Całoroczne domy modułowe z extradom.pl

Domy modułowe - zaoszczędź czas i pieniądze

Budynki modułowe pozostają ciekawym rozwiązaniem na miarę czasów, w których budownictwo staje przed wyzwaniami związanymi z kryzysami na rynkach energii i surowców. To także niezwykła alternatywa dla osób zainteresowanych postawieniem własnego domu letniskowego czy niewymagającej architektonicznie konstrukcji, które wzbraniają się przed podjęciem ostatecznej decyzji w obawie przed dodatkowymi kosztami i koniecznością stałego nadzorowania postępów w pracach ekipy budowlanej. Wybierając dom modułowy, zaoszczędzamy nie tylko nasz cenny czas, ale przede wszystkim pieniądze. Cena domu modułowego, niezależnie od jego metrażu i funkcjonalności, wciąż pozostaje dużo niższa niż w przypadku stawiania budynku od podstaw. To tylko dwa powody, dla których projekty domów modułowych cieszą się coraz większą popularnością także na naszym, krajowym rynku.

Jak wygląda produkcja gotowego domu modułowego?

Gotowe domy modułowe składa się z większych elementów, które łączy się w moduły. Montaż domu modułowego jest niezwykle prosty, co pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, który stracilibyśmy na placu budowy. A co za tym idzie - już nawet 6 miesięcy wystarczy, byśmy wprowadzili się do naszych wymarzonych czterech kątów. Ekipa dostarcza gotowy dom modułowy na wskazaną działkę, najczęściej w stanie, który nie wymaga już żadnych robót wykończeniowych. Szczególnie popularne stają się w ostatnich latach modułowe domy letniskowe. Co zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, jak wiele poświęcenia wymaga od inwestora doglądanie budowy oddalonej kilkaset km od miejsca zamieszkania. A zatem, jeżeli planujemy przekazać dom kolejnemu pokoleniu naszej rodziny, rozsądniejszą opcją okaże się wybór gotowego domu prefabrykowanego, który również składa się modułów, jednak czas potrzebny na wykończenie go pod klucz nieco się wydłuża. Gdy zależy nam na jak najszybszej przeprowadzce do niewielkiego, ale w pełni funkcjonalnego domku, czy stworzeniu letniskowej posiadłości, którą odwiedzać będziemy w sezonie lub weekendowo - gotowy dom modułowy sprawdzi się idealnie.

Nowoczesne domy modułowe - nieograniczona funkcjonalność

Uwagę zwraca nie tylko fakt, jak niewiele - w stosunku do tradycyjnej budowy - kosztuje dom modułowy. Kluczowa pozostaje także energooszczędność, na jaką pozwalają domownikom wprowadzone w nich udogodnienia. Zamawiając projekt domu modułowego, warto rozważyć rozwiązania, które sprawią, że nasza przystań okaże się ergonomiczna w użytkowaniu. Nowoczesne domy modułowe, dzięki coraz to nowszym technologiom wykorzystywanym przy ich projektowaniu i konstrukcji, osiągnęły funkcjonalność, którą wcześniej mogły pochwalić się jedynie standardowe, klasycznie wznoszone domostwa. Uzyskujemy też niemal nieograniczone możliwości zagospodarowania przestrzeni, aby dom modułowy wpisywał się w nasz styl życia i sposób funkcjonowania.

Czego potrzebujemy, by postawić dom modułowy?

Tradycyjne budowy domów wymagają od nas także dopełnienie sporej ilości papierkowych formalności. Wiele z tych powinności odpada, gdy zdecydujemy się na niewielki i ekonomiczny dom modułowy. Do jego instalacji nie potrzebujemy nawet pozwolenia na budowę, jeżeli jego metraż nie przekroczy 70 m2 lub 90m2 z poddaszem. Przy domach modułowych zaoszczędzimy też sporo na materiałach budowlanych, których ceny stale rosną. Do tej pory bez konieczności pozwolenia na budowę mogliśmy postawić jedynie tymczasowe budynki, które nie nadawały się do całorocznego zamieszkiwania. Nawet pojedyncze moduły ociepla się dziś wysokiej jakości wełną mineralną, dzięki czemu zachowujemy wewnątrz pożądaną izolację termiczną niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. W końcu domy modułowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w krajach skandynawskich, gdzie zimy są dużo surowsze niż w naszym klimacie.

Całoroczne domy modułowe z Extradom.pl

Razem z Extradom.pl wybierzesz interesujący Cię projekt domu modułowego, zlecisz budowę naszemu partnerowi i - najpóźniej w ciągu 6 miesięcy - przekroczysz progi wymarzonych czterech ścian. Na naszej stronie znajdziesz gotowe projekty domów modułowych produkowanych przy użyciu najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii. Każdy projekt domu modułowego dostosowujemy do indywidualnych wymagań klienta. Realizujemy instalacje domów modułowych na terenie całego kraju.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • skonieczna.png
 • taube.png
 • zaborowski.png
 • doral.png
 • kramer2.png
 • kozlowska.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE