G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 16 stycznia 2023 12:15

Ile razy w tygodniu powinno się ćwiczyć mięsień dwugłowy, pośladki i uda?

Gdy tylko rozpoczynamy naszą przygodę z aktywnością fizyczną, niemalże od razu wpada nam do głowy myśl, że powinniśmy ćwiczyć codziennie. Nic bardziej mylnego! Trening bez odpowiedniego czasu poświęconego na regenerację nie będzie przynosił oczekiwanych rezultatów.

Ćwiczenia na dolne partie ciała - jak się do tego zabrać?

Smukłe, wyrzeźbione nogi oraz krągłe pośladki to elementy, które stanowią nieodłączną część sylwetki powszechnie uznawanej za idealną. Dolne partie ciała z natury mamy zdecydowanie silniejsze niż górne, ponieważ codziennie angażujemy nogi do pracy. Nie oznacza to jednak, że samo codzienne chodzenie oraz stanie spowoduje, że nasze nogi będą wyglądały dla nas zadowalająco. Jednakże odpowiednio dobrane ćwiczenia z pewnością sprawią, że będziemy się zachwycać naszą figurą.

Zanim przystąpimy do wykonania pierwszego treningu, warto zastanowić się, na jakim poziomie zaangażowania jesteśmy. Większość osób powinno zaczynać bez obciążeń lub z gumami oporowymi, które nie są kontuzjogenne. Nawet jeśli czujemy się na siłach, aby na pierwszym treningu podnieść spory ciężar, może się okazać, że po serii ćwiczeń, poczujemy ból, napięcie oraz inne skutki uboczne, które niekoniecznie szybko miną. 

Trenuj z głową

Gdy jesteśmy zmotywowani do aktywności fizycznej, chcemy jak najwięcej osiągnąć, w jak najkrótszym czasie. Jest to błędne podejście, ponieważ treningi wymagają cierpliwości oraz regularności. W ciągu miesiąca z pewnością nie uda nam się osiągnąć wymarzonych efektów, które zostaną z nami na dłużej. Właśnie dlatego nie należy ćwiczyć zbyt często - przetrenowanie bardzo negatywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Gdy danego dnia trenujemy dolne partie ciała, wówczas powinniśmy czekać kolejny dzień lub dwa z ponownym treningiem tego samego obszaru. Odpoczynek jest tak samo ważny jak sama aktywność treningowa. 

Pośladki i uda - trening idealny

Ćwiczenia, które angażują do pracy mięsień dwugłowy i czworogłowym uda, zazwyczaj oddziałują również na mięśnie pośladkowe. Wykroki, zakroki, przysiady oraz hip thrusty wzmocnią nasze nogi oraz kształtują pośladki. Cały katalog przykładowych ćwiczeń na dolne partie ciała, znajdziesz pod linkiem: https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-dwuglowe_uda_i_posladki.

Zostało już wspomniane, że między treningami powinna pojawiać się przerwa, zatem ile razy należy ćwiczyć uda i posadki w ciągu tygodnia? Trenerzy wskazują, że optymalnym rozwiązaniem jest trenowanie jednej partii ciała 2/3 razy w tygodniu. Warto także podkreślić, że częstotliwość ćwiczeń powinna również zależeć od naszego samopoczucia oraz odczuwalnego zmęczenia mięśni. Trening nigdy nie może być wykonywany z przymusu i na siłę, ponieważ w taki sposób bardzo szybko stracimy motywację do dalszych działań. 

Efekty treningowe - kiedy się pojawią?

Wiele osób początkujących uznaje wagę za najlepszy wyznacznik efektów treningowych. Podkreślenia wymaga fakt, iż mięśnie są cięższe niż tłuszcz, dlatego też wyższe cyferki na wadze pomimo regularnych treningów, mogą być dla nas mylące. Najlepszym sposobem na miarkowanie rezultatów jest wykonywanie pomiarów ciała oraz robienie zdjęć porównawczych. 

Na sam koniec należy wskazać, iż sam trening nie przyniesie tak szybkich efektów, jak aktywność fizyczna połączona z dietą. Odpowiednia ilość kalorii decyduje o tym, czy nasze mięśnie będą szybko rosły i nabierały większego obwodu, czy też ciało będzie robiło się bardziej smukłe i stonowane. Trening jest też naszym sprzymierzeńcem podczas diety, ponieważ pozwala na spalenie dodatkowych kalorii.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • HKomosinska.jpg
 • IMG_20230321_165951.jpg
 • RMarkiewicz.jpg
 • TTomasik.jpg
 • jankowski.jpg
 • kaminski.jpg
 • IMG_20230321_165917.jpg
 • szalwinska.jpg
 • IMG_20230325_115415.jpg
 • HChybicki.jpg
 • marciniak.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE