środa, 21 lutego 2024 02:41
Reklama
News will be here

Ślubowanie nowych strażaków w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie miało miejsce ślubowanie trzech nowoprzyjętych strażaków wstępujących do służby przygotowawczej.
  • Źródło: www.gov.pl/web/kppsp-gostynin
Ślubowanie nowych strażaków w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Autor: fot. asp. Przemysław Zgierski

Uroczysta zbiórka z okazji ślubowania odbyła się 1 września 2023 r., podczas której trzej nowi strażacy, rozpoczynający służbę w Państwowej Straży Pożarnej, złożyli rotę ślubowania, którą zgodnie z przyjętym ceremoniałem przyjął st. bryg. Mariusz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie.

Po ślubowaniu nastąpiło podpisanie oraz uroczyste wręczenie aktów ślubowania.

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kornelia 24.09.2023 12:34
No i fajnie. Zajrzyjcie do nich i policzcie ile godzin w miesiącu oni naprawdę pracują . Co robią gdy siedzą bo muszą czekając na wezwanie..... i chłopy w sile wieku mogą iść na emeryturę i oczywiście dalej pracować !!!!

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama