piątek, 1 grudnia 2023 23:21
Reklama
Reklama

Publicystyka

Cyklady
Cyklady

Kiedy myślę o Cykladach, to mam przed oczami Santorini. To wyspa, która daje poczucie spełnienia marzeń, to miejsce, w którym każdy podróżnik zakocha się. Jest w niej niezwykłość w każdym kilometrze, a nawet przebytych krokach.

11.11.2023 16:32
Uczniowie śpiewają o szczepieniach przeciw HPV
Uczniowie śpiewają o szczepieniach przeciw HPV

Uczniowie szkół podstawowych w ramach konkursu „Zdrowy małolata na lata” napisali piosenki i nakręcili teledyski o profilaktyce zakażeń HPV (wybrane prace dostępne TUTAJ). Zwycięskie placówki zostały nagrodzone wybranym przez siebie sprzętem edukacyjnym, takim jak mikroskopy i modele anatomiczne. W październiku ruszyły zapisy do drugiej edycji konkursu.

21.10.2023 11:21
Pomocna dłoń: młodzi i zdrowie psychiczne
Pomocna dłoń: młodzi i zdrowie psychiczne

Jak UNICEF wspiera młodych ludzi w przełamywaniu stygmatyzacji związanej z trudnościami zdrowia psychicznego i zapewnia im potrzebną pomoc.

14.10.2023 10:49
Nie daj się oszukać #NaRekrutera
Nie daj się oszukać #NaRekrutera

Obietnica wysokich zarobków, przyspieszenia rekrutacji, wymaganie opłaty rekrutacyjnej lub otwarcia konta bankowego to tylko kilka z popularnych metod przestępców, którzy próbują wyłudzić dane osobowe lub pieniądze. Warto uważać przeglądając oferty pracy.

07.10.2023 11:41
Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał
Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał

„Jeśli sporządzamy obrazy pobożnych ludzi, to przecież nie w tym celu, żeby ich uwielbiać jako bogów, ale żeby – patrząc na nich – pobudzać się do współzawodnictwa z nimi.” św. Cyryl Jerozolimski

23.09.2023 12:12    15
O gostynińskim (nie)zamku
O gostynińskim (nie)zamku

Troje dziennikarzy z programu „Wakacje z TVP 3 Warszawa” odwiedziło, w ostatnią sobotę lata, Gostynin. Siedząc na schodach prowadzących do dawnego kościoła luterańskiego redaktorka Telewizji Polskiej zapowiedziała: „Obejrzymy sobie Gostynin sprzed lat, bo przecież jesteśmy na zamku…”. Na zamku? Czy rzeczywiście?

16.09.2023 12:00    14    3
Rowerujmy dalej
Rowerujmy dalej

Bogu dziękuję za ten rower. Nie ma on dziś jakiejś wartości materialnej. Jednak wartość daru, przeżyć, doświadczeń, dużej historii, emocji a nawet sentymentu jest trudna do pozbierania.

19.08.2023 13:30    1
Będzie tablica upamiętniająca kota Maurycego
Będzie tablica upamiętniająca kota Maurycego

Z całego serca, w imieniu swoim a także właścicieli kota Maurycego pragnę podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą inicjatywę, jaką jest tablica upamiętniająca tego wspaniałego kota, który zapisał się trwale w historii Gostynina a także w sercach jego mieszkańców.

22.07.2023 12:37    20    18
Gostyniński wątek astrofotograficzny #14 – Piękna i niedostępna? Wenus
Gostyniński wątek astrofotograficzny #14 – Piękna i niedostępna? Wenus

Podczas tegorocznych wiosennych miesięcy, na wieczornym niebie naszej szerokości geograficznej mogliśmy obserwować jasny, dominujący obiekt. Wiele osób pytało mnie - „co to za bardzo jasna gwiazda widoczna na niebie tuż po zachodzie Słońca”. Otóż to nie gwiazda, a planeta – Wenus, nasza bliska sąsiadka w Układzie Słonecznym.

22.07.2023 11:44    2
Ponad połowa ukraińskich dzieci uchodźców nie jest zapisana do szkół w Polsce

UNICEF i UNHCR apelują do rodziców uchodźców, aby rejestrowali swoje dzieci do polskiego systemu edukacji, ponieważ nauka stacjonarna w bezpiecznej przestrzeni z rówieśnikami i nauczycielami jest nie tylko ważna dla ich edukacji, ale ma również kluczowe znaczenie dla ich socjalizacji, zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

15.07.2023 07:23
Rura kanalizacyjna nie ma wymiaru politycznego

W piątek, 7 lipca na zamku uroczyście podpisano umowę na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Gostyninie na kwotę 83 mln zł. Podpisy na umowie złożyli: prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Szymon Nieć i prezes firmy WUPRINŻ S.A. z Poznania Sławomir Raniszewski, wykonawca zadania. Wielkie brawa należą się prezesowi MPK, który doprowadził do tak wielkiej inwestycji, jak również burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu i całej Radzie Miejskiej za działania dla dobra miasta.

08.07.2023 13:30
Globalna platforma e-learningowa w Polsce wesprze edukację włączającą zdrowie psychiczne wszystkich uczniów.

Globalna platforma e-learningowa w Polsce wesprze edukację włączającą zdrowie psychiczne wszystkich uczniów. Polska jako pierwszy kraj na świecie uruchomiła narzędzie e-learningowe Microsoft i UNICEF z myślą o nauczycielach pracujących z dziećmi-uchodźcami.

01.07.2023 15:36
Kot Maurycy
24.06.2023 07:00    2
Od 1 lipca skierowanie na leczenie uzdrowiskowe tylko w formie elektronicznej

Bez drukowania, noszenia, czekania. Kończy się okres przejściowy, co oznacza, że od 1 lipca skierowania do sanatoriów w Polsce będą wystawiane już tylko w formie elektronicznej.

17.06.2023 12:47
Aktualizacja bezpieczeństwa i nowe funkcje w aplikacji mojeIKP

W App Store i Google Play jest już dostępna aktualizacja aplikacji mojeIKP. Chodzi o odnowienie ważnego certyfikatu bezpieczeństwa i wprowadzenie dodatkowych funkcji, takich jak ułatwienie kontaktu z twoją przychodnią czy opcja sprawdzenia terminu ważności leków w domowej apteczce.

10.06.2023 08:46
Powołani zostaliśmy do wolności
03.06.2023 07:17
Kryzysy humanitarne zagrażają postępowi w eliminowaniu małżeństw dzieci

Kolejne konflikty zbrojne rozwijające się w wielu miejscach na świecie, katastrofy naturalne i ekonomiczne konsekwencje kryzysu klimatycznego oraz długofalowe skutki pandemii koronawirusa powodują, że utrzymanie wypracowanego w ostatnich latach spadku liczby dzieci zmuszanych do zawierania małżeństw może okazać się niemożliwe – wskazuje Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska, komentując raport UNICEF dot. małżeństw nieletnich.

27.05.2023 06:56
Ubóstwo, przemoc i kryzysy humanitarne wśród najczęstszych przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

W Dniu Zdrowia Psychicznego UNICEF wskazuje, że choć podstawowe przyczyny kryzysów zdrowia psychicznego występują w dzieciństwie, nie są one nieuniknione i można im zapobiegać. Wczesne działanie w celu wsparcia dzieci i opiekunów jest najlepszą inwestycją, jaką rządy i darczyńcy mogą poczynić, aby skutecznie reagować na złożone kwestie psychospołeczne, z którymi borykają się dziś najmłodsi na świecie.

20.05.2023 06:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama