piątek, 8 grudnia 2023 14:02
Reklama

Pijany rowerzysta miał prawie 3 promile

W miniony piątek, 22 września policjanci z gostynińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy na jednośladzie był daleki od idealnego. 56-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego miał pawie 3 promile alkoholu w organizmie. Apelujemy – nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg!
  • Źródło: KPP Gostynin

W miniony piątek, 22 września policjanci z Posterunku Policji w Pacynie podczas patrolu miejscowości Suserz zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu.

Cyklistą okazał się być 56-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Policjanci w trakcie rozmowy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie ma on prawie 3 promile alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 56-latek będzie musiał zapłacić mandat karnym w kwocie 2500 tys. zł.

Policjanci przypominają, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości nie niższej niż 1000 złotych. Kiedy poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może uratować czyjeś życie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama