sobota, 2 grudnia 2023 00:16
Reklama
Reklama

Powiatowo-Gminne Kompleksowe Ćwiczenie Obronne w Szczawinie Kościelnym

Starostwo Powiatowe w Gostyninie informuje, że w dniach 5-6 października 2023 r. na terenie Powiatu Gostynińskiego odbędzie się Powiatowo-Gminne Kompleksowe Ćwiczenie Obronne pk. „GOSTYNIN 2023” na temat: „Realizacja zadań obronnych w warunkach wyższych stanów gotowości obronnych państwa oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny na terenie Powiatu Gostynińskiego”.
Powiatowo-Gminne Kompleksowe Ćwiczenie Obronne w Szczawinie Kościelnym

Autor: fot. mazowiecka.policja.gov.pl

W ćwiczeniu wezmą udział:

Starostwo Powiatowe w Gostyninie, Urzędy Miast i Urzędy Gmin Powiatu Gostynińskiego, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Płocku, powiatowe jednostki organizacyjne, powiatowe inspekcje, służby i straże oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w ramach szkolenia obronnego.

W trakcie epizodów praktycznych w Szczawinie Kościelnym powiatowe służby i straże będą wykonywać czynności według wymaganych własnych procedur, dlatego podczas ćwiczeń praktycznych mogą być użyte sygnały alarmowe oraz ćwiczebnie wykorzystane środki pozoracji, czyli wystrzały i wybuchy środków pirotechnicznych. Na krótko zostanie również wstrzymany ruch kołowy na drodze powiatowej w Szczawinie Kościelnym w sąsiedztwie Urzędu Gminy i wyznaczony objazd.

Serdecznie Państwa przepraszamy za ewentualne wynikające z tego faktu utrudnienia i uprzejmie prosimy o wyrozumiałość.

Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Gostyninie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 5 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama