sobota, 2 grudnia 2023 00:00
Reklama
Reklama

Ćwiczenia obronne w Szczawinie Kościelnym

Na terenie powiatu gostynińskiego, w Szczawinie Kościelnym odbyło się powiatowo-gminne kompleksowe ćwiczenie obronne ,,GOSTYNIN  2023”.
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyninie
Ćwiczenia obronne w Szczawinie Kościelnym

Autor: www.gostynin.powiat.pl

„Realizacja zadań obronnych w warunkach wyższych stanów gotowości obronnych państwa oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny na terenie Powiatu Gostynińskiego”.

Założeniem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania w wykonywaniu zadań obronnych przez kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Powiatu Gostynińskiego. Celem było również doskonalenie i weryfikowanie procedur postępowania wyżej wymienionych organów i kierowników w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

W ramach ćwiczeń 5 i 6 października Stały Dyżur Starosty Gostynińskiego oraz Stałe Dyżury jednostek samorządu terytorialnego oraz powiatowych inspekcji i straży przyjmowały i przekazywały informacje o bieżącej sytuacji na terenie całego powiatu gostynińskiego do Stałego Dyżuru Wojewody Mazowieckiego.

Bardzo istotnym elementem ćwiczenia było doręczenie dokumentów powołania w trybie Akcji Kurierskiej. W tym zakresie Urzędy Gmin i Starostwo Powiatowe współpracowały z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Płocku oraz Powiatową Komendą Policji w Gostyninie.

W drugim dniu ćwiczeń odbyły się dwa epizody praktyczne pokazowe:

Pierwszy: ujęcie członków grupy dywersyjnej, przetrzymującej pracowników w Urzędzie Gminy w Szczawinie Kościelnym, akcja ewakuacyjna, akcja gaśnicza, pomoc medyczna.

Drugi: w Szkole Podstawowej w Szczawinie Kościelnym: rozwinięcie Zastępczego Miejsca Szpitalnego.

Zwieńczeniem ćwiczenia była konferencja podsumowująca.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Baśka 12.10.2023 15:59
Ja to myślałam, że to sesja fotograficzna POwiatowego celebrytka.

Czyżby? 11.10.2023 09:46
Ćwiczenia obronne! A przed kim mamy się bronić? Przed naszymi miłymi gośćmi sprowadzanymi ,,legalnie" z całego świata albo przed ,,braćmi" z Ukrainy, bo przecież nie przed nami samymi.

zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama