piątek, 8 grudnia 2023 23:19
Reklama

Dwóch 24-latków pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące

Na trzy miesiące stracili prawo jazdy kierowcy toyoty i vw, którzy w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h pędzili z prędkością powyżej setki. 24-letni mieszkańcy gm. Sanniki oraz Kutna stracili na trzy miesiące prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami w kwocie po 1500 zł i 13 punktami karnymi.
  • Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl/wgs

Jedną z głównych przyczyn, która prowadzi do zdarzeń drogowych jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Dlatego wobec kierujących, którzy lekceważą te ograniczenia, nie ma taryfy ulgowej.

W minioną sobotę (11.11) na jednej z dróg powiatu gostynińskiego, kierujący toyotą poruszał się z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem na 24-letniego mieszkańca gm. Sanniki, policjanci nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych i 13 pkt karnych.

Natomiast w niedzielę (12.11) policjanci z gostynińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej vw, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Tak jak i w pierwszym przypadku funkcjonariusze nałożyli na 24-letniego mieszkańca gm. Kutno mandat w wysokości 1500 złotych i 13 pkt karnych. Ponadto kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przez cały czas apelujemy o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego. Nadal na drogach pojawiają się osoby, które łamiąc przepisy ruchu drogowego lekceważą bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Arkadio 16.11.2023 08:42
Bo kary są za niskie, gdyby za przekroczenie o 50km/h w terenie zabudowanym zabierali dożywotnio, a za 30km/h kasowali na pół roku zaczęli by jeździć wolniej.

zachmurzenie duże

Temperatura: -3°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama