środa, 28 lutego 2024 04:26
Reklama
News will be here

Nie chcą zarządzać drogą na odcinku Legarda-Rogożewek [VIDEO]

Powiat przekazał Gminie drogę Legarda-Rogożewek, a Gmina skierowała sprawę do Sądu

Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie skargi z dnia 25 października 2023 roku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniesionej przez Wójta Gminy Gostynin na uchwałę Rady Powiatu Gostynińskiego nr LIII/303/2023 z dnia 24 sierpnia 2023 roku w sprawie pozbawienia drogi powiatowej 1466W Gostynin – Legarda – Rogożewek kategorii drogi powiatowej. 

Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie Paweł Warabieda przed głosowaniem mówił, że podjęcie uchwały wiąże się z upoważnieniem adwokata Jarosława Zawadzkiego do reprezentowania przed Sądem Powiatu w przedmiotowej skardze. Kierownik zaznaczył, że służby wojewody nie widzą nieprawidłowości.

 

Sierpniową uchwałą Rady Powiatu zaskoczony jest wójt Edmund Zieliński, który w rozmowie z portalem gostynin24 uzasadniał zaskarżenie uchwały. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kolo 11.12.2023 10:52
ten niechciany odcinek drogi to przecież dawna DK60. Po wybudowaniu obwodnicy wszyscy ją od siebie odpychają ze względu na koszty utrzymania. Przecież to bardzo ważna droga, łączy drogę DK60 z drogami wojewódzkimi 573 i 265. Czy nie uważacie, że jej ranga nie powinna rosnąć zamiast spadać? Przecież gmina nie utrzyma tej drogi tak samo jak powiat. Moim zdaniem to powinna być droga wojewódzka finansowana z budżetu marszałkowskiego.

odpowiadam.... 11.12.2023 14:27
Marszałek woli dawać kasę na "spędy artystyczne" w przybytku zwanym zamkiem. Budżet nie z gumy na wszystko nie wystarczy. Propaganda ważniejsza od drogi.

Takitam 04.12.2023 18:51
Co znaczy nie chcą zarządzać drogą, która do nich należy ? !!! Czy jakikolwiek urząd lub organizacja finansowanan przez RP ma prawo odmówić wykonywania zadań ? To juz się dzieje... degrengolada platfusowska.

eol 30.11.2023 21:06
Ale macie problemy - prawdziwy bajzel to się dzieje za waszymi plecami........ https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyscig-z-czasem-o-ziemie-dla-kosciola-parafie-moge-otrzymac-milionowy-majatek/7xvhr89

odpowiadam.... 04.12.2023 19:50
Ja to się martwię co się dzieje w twojej głowie, za moimi plecami wszystko ok.

1410 29.11.2023 19:55
powiaty do likwidacji przywrócić 49 województw

Wyborca 28.11.2023 12:39
Radny Pan Krzewicki walczy o drogę na swoim terenie !!!

wyborca 2 28.11.2023 18:12
teren radnego to cała gmina gostynin i szczawin koscielny to okręg wyborczy

Kalert 28.11.2023 11:02
Brać nie przebierać jak dają za darmo.

cemot 27.11.2023 20:43
powiat pozbyl sie szpitala pks drogi po co ten powiat zlikwidowac po co pasozytom placic za to co nic nie maja i niczym nie zarzadzaja

odpowiadam.... 28.11.2023 07:03
ale nabył cennego pracownika, który stał się "celebrytą"

Mati 29.11.2023 12:06
odpowiadam.... 28.11.2023 07:03
ale nabył cennego pracownika, który stał się "celebrytą"
Nie wiem o kim piszesz, ja więc dokładniej napiszę z imienia i nazwiska, że po zmianie statutu pracę w Starostwie otrzymał radny Roman Augustyniak. Czy jest cenny? Z tego co wiadomo pracuje w wydziale promocji, a dlaczego nie pracuje np. w księgowości, w wydziale komunikacji, w geodezji itd? Przed wyborami samorządowymi należy nagłaśniać temat zatrudnienia tego pana w Starostwie. Niech wyborcy wiedzą jak dostał pracę radny powiatu.

FotoMiki 29.11.2023 14:46
Promuje się cały czas, taki "obecny" na każdej fotografi.

Wiesz co 28.11.2023 09:52
To może napiszesz pisowcu czyj rząd sprzedał (2006 r.)największy zakład produkcyjny w powiecie i za czyich rządów ten zakład ogłosił upadłość likwidacyjną( 2016 r.)?

miki 28.11.2023 10:20
Nie POtrafisz odpowiedzieć bez inwektyw? Ciebie nikt nie tytułuje lewakiem, którym zapewne jesteś.

Wiesz co 28.11.2023 16:59
To już się wstydzicie tych których popieracie - pisowiec to inwektywa jedynie chyba jeśli byś go użył w stosunku do "lewaka" i nazwał byś go pisowcem - zbłaźniłeś się i tyle ...

komedia 28.11.2023 17:39
a cymbał, to inwektywa? czy istrumęnt?

HałaBała 27.11.2023 16:17
I znalazło się "kukułcze jajo"

słabe opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)