środa, 28 lutego 2024 04:41
Reklama
News will be here

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Gostynińscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Gostynina, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Miejscowy sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za znęcanie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Na miejscu zastali 66-letnią kobietę oraz jej 72-letniego męża. Małżeństwo oświadczyło, że ich 34-letni syn, będąc pod działaniem alkoholu groził im pobiciem, spaleniem domu oraz używał wobec nich wulgaryzmów. Na koniec zażądał od nich pieniędzy na zakup alkoholu. 34-letni mieszkaniec gminy Gostynin został zatrzymany przez gostynińskich policjantów, a następnie umieszczony w policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić mu zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za znęcanie się nad osobami najbliższymi. Sąd Rejonowy w Gostyninie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. 34-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje. Skutecznym narzędziem ochrony osób doznających przemocy jest procedura „Niebieskie Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskie Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama