środa, 28 lutego 2024 04:42
Reklama
News will be here

Na polach w okolicach Oporowa można już spotkać bociana [AUDIO]

Bocian nie doleciał do ciepłych krajów i powrócił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pasiece koło Oporowa.

W październiku bocian odleciał na zimowisko. Wszystko na to wskazuje, że nie dał rady lecieć i po dwóch tygodniach zawrócił. Zimę spędza w towarzystwie dwudziestu innych bocianów, które nie odleciały jesienią do Afryki z uwagi na zły stan zdrowia. Tylko on jedyny jest na wolności. Rano wylatuje z gniazda, przylatuje na jedzenie i nocny odpoczynek. Pozostałe ptaki są zamknięte w klatkach i czekają wiosny.

Zapytaliśmy Henryka Leśniaka z ośrodka w Pasiece jak rozpoczęła się przygoda z bocianami.

Według ornitologów z roku na rok coraz więcej bocianów będzie pozostawać w Polsce na zimę. Na stronie internetowej pomagambocianom.pl można online podglądać bociana z Pasieki.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama