niedziela, 14 kwietnia 2024 19:08

To będzie koszmar kierowców. Jutro rolnicy znów zablokują drogi [MAPA PROTESTÓW]

Strajk generalny – tak rolnicy nazywają zapowiadany na wtorek protest. I ponownie zablokują najważniejsze drogi.

Strzelno, Nowy Korczyn, Siedlce, Olsztyn, Drawsko Pomorskie, Elbląg, Borowice... na liście zapowiadanych na wtorek protestów jest już blisko 120 miejsc w całej Polsce. Z interaktywnej mapki wynika, że drogi zablokują nie tylko gospodarze, ale także myśliwi. Łączy ich niechęć do unijnego Zielonego Ładu i importu żywności z Ukrainy.

Mapa znajduje się w tym miejscu:

O co chodzi protestującym?

Ten pierwszy to unijny plan ekologiczny, którego celem są ograniczenia w produkcji rolniczej. To sprawi – argumentują rolnicy – że plony będą niższe, a zatem produktów w sklepach będzie mniej, co przełoży się na wyższe ceny.

Co do importu z Ukrainy, to rolnicy chcą jego ograniczenia i dokładniejszych kontroli na granicy. Zdarza się, że np. zboże ma tylko przejechać przez Polskę, ale jest wyładowywane i sprzedawane. To konkurencja dla polskich rolników, którzy narzekają na niskie ceny w skupach. 

Protestujący na wschodnich przejściach granicznych zaglądają także do ciężarówek i wagonów jadących ze wschodu i odkrywają spleśniałą kukurydzę i inne ziarna.

Rolnicy apelują o poparcie

Początkowo rolnicy mieli 20 lutego najechać Warszawę. Zmienili plany. Teraz mają zablokować drogi. Do protestów dojdzie w wielu miejscach. Nie tylko na przejściach granicznych z Ukrainą, ale w każdym zakątku Polski.

Będą blokowane nie tylko przejścia graniczne, ale również węzły komunikacyjne i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich.

„Jednocześnie występujemy z apelem do całego społeczeństwa RP o wsparcie protestujących rolników związku NSZZ RI Solidarność, bo nasze działania mają tylko jeden cel: zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe kraju poprzez zapewnienie społeczeństwu zdrowej i najwyższej jakości polskiej żywności” – tłumaczy rolnicza Solidarność.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rolnik 20.02.2024 19:43
Zaraz zaraz czyli jak jest dobrze to granica Polski z Ukrainą jest granicą Unii Europejskiej ale jak jest źle to jest tylko granica Polski z Ukrainą i granicy pilnują rolnicy, ale tej granicy powinny strzec przepisy UE i Polskiego rządu i zamiast Kołodziejczak jeździć po Polsce i krzyczeć na polskich rolników i bezsensownie spalać paliwo po "5,19zł" to powinien stworzyć przepisy, żeby granica była szczelna

Myśliwy 19.02.2024 20:47
Tylko szkoda, że jak mówili/pisali w tym TVNie, ONEcie, czy tej GAZecie WYBORCZEJ o protestach to niem nie mówią i nie piszą ww. mediach dlaczego rolnicy faktycznie!!! protestują tylko, że przez protestujących rolników i myśliwych drogi w kraju dla kierowcą będą nieprzejezdne

.... 19.02.2024 21:36
Myśliwy 19.02.2024 20:47
Tylko szkoda, że jak mówili/pisali w tym TVNie, ONEcie, czy tej GAZecie WYBORCZEJ o protestach to niem nie mówią i nie piszą ww. mediach dlaczego rolnicy faktycznie!!! protestują tylko, że przez protestujących rolników i myśliwych drogi w kraju dla kierowcą będą nieprzejezdne
Cały czas o tym piszą tylko ty nie czytasz!

Ewa 19.02.2024 20:23
Rząd ma was gdzieś

wow 19.02.2024 21:32
Ewa 19.02.2024 20:23
Rząd ma was gdzieś
Nie ma, a miał - pisowski rząd! Ten obecny kryzys gospodarczy to efekt rządu PiS . To rząd pis-u sprowadzał przez dwa lata "zboże techniczne" i produkty rolne bez kontroli zarówno jakości jak i ilości zalewając polski rynek!

Tyle w temacie 19.02.2024 17:02
"Nie, proszę pana, w sprawie rolnictwa to nie ja jadę na fali Unii Europejskiej, Unia Europejska jedzie na mojej fali. Zielona reforma wspólnej polityki rolnej powstała w Warszawie i nazywała się najpierw programem rolnym PiS. Reforma WPR jest z tym programem w 100 procentach zgodna i bardzo dobra dla polskich rolników". to powiedział JANUSZ WOJCIECHOWSKI (PiS) - komisarz do spraw rolnictwa w Unii Europejskiej

komedia 19.02.2024 20:13
tak było, bo mówili o tym nawet w TVN i pisali w gazecie wyborczej a nawet w Onecie, jak tam pisali to tak musiało być.

wow 19.02.2024 21:34
Tak pisowcu - "nikt wam nie wmówi że białe jest białe ,a czarne jest czarne" - jak to mawiał prezes!

zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama