niedziela, 14 kwietnia 2024 19:49

Przekroczył prędkość będąc na „podwójnym gazie”

Dzisiejszego poranka kutnowscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego. Jak się okazało 25-latek kierował pojazdem po spożyciu alkoholu. Teraz za swoje wykroczenia odpowie przed sądem.

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący toyotą, który w obszarze zabudowanym na drodze wojewódzkiej 583 w miejscowości Janów przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna poruszał się z prędkością 107 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Okazało się, że za kierownicą siedział 25-latek z powiatu kutnowskiego. W trakcie kontroli policjanci nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,36 promila alkoholu.
25-latek nie tylko stracił prawo jazdy ale również za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w takim stanie grozi kara aresztu bądź wysoka grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przypominany, że od 17 września 2022 roku kierujący, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, muszą liczyć się ze znacznie wyższą grzywną. Popełnienie niektórych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat skutkuje podwójną kwotą mandatu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama