niedziela, 14 kwietnia 2024 20:29

Pijany kierowca wjechał do rowu w Sierakowie

1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący forda, który wjechał do przydrożnego rowu w miejscowości Sieraków. Mężczyźnie, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 3 lat więzienia.
  • Źródło: KPP Kutno

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 lutego przed godziną 15 w miejscowości Sieraków.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 64-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie podróżował sam. Na szczęście ani jemu ani pasażerowi nic się nie stało.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do trzech lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Apelujemy o ostrożną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to gwarancja bezpiecznej podróży.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sąsiad 28.02.2024 11:26
To prawda że z wiekiem ludziom nie przybywa mądrości, Są bardziej przekonani o swoich racjach ,które nijak się maja do obowiązujących norm społecznych.

miki 28.02.2024 20:53
o sobie piszesz?

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama