niedziela, 14 kwietnia 2024 19:28

Zbiórka na nowy start i odbudowę domu

Rozpoczęła się zbiórka dla pogorzelców z Brwilna Dolnego w gminie Nowy Duninów. Ogień strawił dom Izy, Krzysia i Szymka.
  • Źródło: zrzutka.pl/4a3v6f
Zbiórka na nowy start i odbudowę domu

Autor: OSP Nowy Duninów

- Jak będę duży, to zostanę astronautą i zabiorę Cię mamo na wyprawę do kosmosu…
- A ja, jak będę duży, to zostanę strażakiem i będę gasił pożary, żeby domy się nie paliły, jak ten nasz…

Każde dziecko ma jakieś marzenia i chce zostać kimś w przyszłości. 4-letni Szymuś i jego brat bliźniak Krzyś nie są wyjątkami w tym względzie. Jednak mają utrudniony start, ponieważ w ostatnią sobotę, 9 marca, ich dom doszczętnie się spalił. Razem ze swoją mamą Izą zostali bez niczego. Jedyne co im zostało to ubrania, które mieli na sobie w dniu tragedii.

Dom był ich prawdziwym schronieniem, ale także miejscem zabaw i prawdziwej beztroski od narodzin, aż do feralnej soboty 9 marca. Kupiony na kredyt, ale na szczęście ubezpieczony. Jednak nawet jeśli ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, to wystarczy go na spłacenie kredytu. A gdzie Krzyś, Szymek i Iza będą mieszkać? Jako ich przyjaciele, znajomi i rodzina, chcemy pomóc. Dzieci nie powinny się martwić, gdzie będą mieszkały i w czym chodziły ubrane. To my, dorośli powinniśmy im stwarzać taki świat, aby nie budziły się w nocy w krzykiem i płaczem, bo znowu przyśniły im się koszmary.

Chcemy pomóc Izabeli, Krzysiowi i Szymusiowi zacząć wszystko od nowa. Dlatego prosimy o dowolne wpłaty, aby odbudować zniszczony dom, ale też kupić najpotrzebniejsze rzeczy na początek (ubrania, buty, środki czystości, zabawki). Iza to silna kobieta, jednak jak każda osoba w obliczu tragedii potrzebuje wsparcia. Ma je w nas i zrobimy wiele, aby ich mały świat powstał ze zgliszczy niczym mityczny Feniks, zradzający się z popiołów i lecący wysoko w stronę Słońca!

Dołącz do naszej drużyny i pomóż nam pomóc!

Dziś my pomagamy, ale może jutro sami będziemy potrzebowali pomocy. Dobro wraca!

Iza ładnie śpiewa, zna mnóstwo piosenek. Kiedyś lubiła nucić utwór Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Darii Zawiałow. Jej refren brzmiał: 

Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy

Jeszcze się spełnią nasze, piękne dni, marzenia, plany

Tylko nie ulegajmy przedwczesnym niepokojom

Bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją

 

No to w zielone gramy! 

Razem z Izą, Krzysiem i Szymusiem.

LINK DO ZBIÓRKI:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama