sobota, 18 maja 2024 12:10

Wódka była za tania. Kaufland, Lidl i Biedronka mają kłopoty

Prokuratura zdecydowała, że zajmie się tanią wódką w sklepach. Dotyczy to trzech popularnych sieci.

Tempa nabiera afera związana z tanią wódką w sklepach. Może to być poważny problem dla sieci, które prowadzą walkę cenową o klientów.

W lutym, w kolejnej odsłonie bitwy na ceny, w sklepach pojawiła się tania wódka. Pół litra kosztowało 9,99 zł. 

Mamy w Polsce epidemię alkoholizmu

Jan Śpiewak, znany miejski aktywista, który prowadzi antyalkoholową krucjatę, zawiadomił o tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

– Mamy w Polsce epidemię alkoholizmu. Liczba osób, które umierają na alkoholową marskość wątroby w ciągu 20 lat wzrosła ośmiokrotnie! Stoimy nad przepaścią – grzmiał Śpiewak.

I wyliczał: – To nie tylko miliardy wydane z budżetu na leczenie, to rodzinne tragedie i przemoc – alkohol jest głównym czynnikiem kryminogennym. Polacy piją znacznie więcej niż w latach 80 i 90. Zawdzięczamy to deregulacji rynku alkoholi, niskiej akcyzie, ogromnej liczbie punktów sprzedaży, reklamie i promocjom.

Chodziło o wódkę w trzech sieciach: Lidl, Biedronka i Kaufland. Jednak UOKiK nie zamierzał nic robić. Uznał, że to nie jego sprawa. Sprawę poruszyli także inni właściciele sklepów i ostatecznie urząd o sprawie poinformował prokuraturę.

Jest postępowanie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie właśnie rozpoczęła postępowania w sprawie ceny wódek w Lidlu, Biedronce i w Kauflandzie – podał jej rzecznik prasowy Szymon Banna.

Kiedy Wp.pl zapytała o cenę alkoholu Biedronkę, ta odpowiedziała, że „misją sieci Biedronka jest oferowanie klientom produktów wysokiej jakości w możliwie niskich cenach, w zróżnicowanych grupach produktów”.

Lidl z kolei tłumaczył, że cena wódki została podyktowana warunkami rynkowymi i obowiązywała krótkoterminowo. 

Kaufland miał inną wersję. „Do obniżenia ceny wódki w marketach doszło na skutek błędu”. Prawidłową zapłatą za pół litra alkoholu miało być 23,99 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Piękne działki w zamkniętym kompleksie Piękne działki w zamkniętym kompleksie Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej, znajdujące się na terenie zamkniętego kompleksu. Teren działek porośnięty drzewkami sosnowymi ( samosiejkami). Atrakcyjne usytuowanie, przy lesie oraz w sąsiedztwie nowo wybudowanych domów jednorodzinnych i letniskowych, sprawia, że niniejsza oferta, skierowana jest dla osób poszukujących ciszy, zachwycających się naturą, z możliwością szybkiego dojazdu, do pracy, szkoły itp. Dojazd drogą asfaltową. Media ( światłowód, prąd i wodociąg w granicy kompleksu). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Do najbliższego jeziora (jezioro Lucieńskie ok 2 km). Do najczystszego i najpiękniejszego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4 km. Odległość od Gostynina ok. 9 km, od Płocka ok 25 km, od Warszawy ok. 100 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena: 55 zł/m2 do negocjacji. Posiadamy działki o różnych powierzchniach od 950m/2 do 1439m/2. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama