sobota, 22 czerwca 2024 22:02
Reklama

Strażacy z Gąbina gasili pożar w Warszawie

W nocy z soboty na niedzielę, na warszawskiej Białołęce przy ul. Marywilskiej 44 wybuchł pożar hali handlowej. OSP Gąbin w akcji.
  • Źródło: www.gov.pl/web/kgpsp
Strażacy z Gąbina gasili pożar w Warszawie
fot. christo

W niedzielę, 12 maja 2024 r. w godzinach porannych w Warszawie przy ul. Marywilskiej 44 doszło do pożaru hali handlowej o wymiarach 250 x 250 m. Ogniem objęte zostało ponad 80 procent hali.

Na miejscu była specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego (SGRChem) oraz komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski wraz z grupą operacyjną, komendantem wojewódzkim i miejskim PSP.

SGRChem monitoruje atmosferę. Do działań wykorzystano również robot gaśniczy Colossus (zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń CBRNE).

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat do mieszkańców:
„Uwaga! Pożar hali targowej na ul. Marywilskiej 44 w Warszawie. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz, zostań w domu i zamknij okna".

ALERT RCB wysłano na teren Warszawy oraz powiatów: warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego.

Pożar został zlokalizowany (opanowany), trwa dogaszanie, które potrwa kilka, może nawet kilkanaście godzin – przekazał Komendant Główny PSP podczas briefingu prasowego z miejsca prowadzonych działań, który odbył się ok. godz. 8.00.

Ponadto, poinformował, że:

  • ok. godz. 3.31 wpłynął z monitoringu do Komendy Miejskiej PSP alarm i zostały wysłane pierwsze dwa zastępy. Po przyjeździe okazało się, że około 2/3 hali jest już objęte pożarem. Kierunek wiatru powodował, że pożar przez dach przenosił się na resztę hali, w związku z tym zadysponowane były kolejne siły i środki
  • zadysponowaliśmy również robot gaśniczy, ponieważ temperatura była taka, że nie można było wprowadzać ratowników do środka, poza tym istniało ryzyko zawalenia się hali do środka
  • zadysponowane zostało również mobilne laboratorium, żeby dokonywać pomiarów pyłów. Ponieważ są przekroczenia, zalecamy, żeby nadal nie otwierać okien
  • pożar został zlokalizowany (opanowany), trwa dogaszanie, które potrwa kilka, może nawet kilkanaście godzin
  • dysponujemy dekontaminację dla naszych ratowników, centralny odwód operacyjny z Akademii Pożarniczej - podchorążych, zadysponowany jest dron do transmisji obrazu i przede wszystkim będą dokonywane pomiary przez mobilne laboratorium, żeby informować ludność czy jest bezpiecznie
  • siły i środki aktualnie to łącznie prawie 200 ratowników, 30 pojazdów gaśniczych, 10 drabin i podnośników.

Materiał wideo z konferencji prasowej dostępny jest pod tekstem.

W kulminacyjnym momencie w działaniach ratowniczych brało udział 99 pojazdów i ponad 240 strażaków PSP i OSP, w tym również podchorążowie z Akademii Pożarniczej w ramach centralnego obwodu operacyjnego KSRG. Na miejscu pracowali również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie.

Nie odnotowano osób poszkodowanych.

fot. OSP Gąbin
fot. OSP Gąbin
fot. OSP Gąbin
fot. OSP Gąbin
fot. christo

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama