sobota, 22 czerwca 2024 20:09
Reklama

Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy ostrzega - w całym kraju zagrożenie pożarowe lasów jest dziś ekstremalne i bardzo wysokie.
Ekstremalne zagrożenie pożarowe
fot. OSP Brzezia

Strażacy coraz częściej wyjeżdżają do pożarów traw, łąk, czy poszycia leśnego.

W czwartek, 16 maja przed południem druhowie z Sannik, Brzezi i Czyżewa gasili pożar lasu w Barciku Starym. Tego samego dnia po południu strażacy z Łącka zostali zadysponowani do pożaru trawy i gałęzi w pasie drogi krajowej nr 60 w Woli Łąckiej. Dzień wcześniej zastęp OSP Łąck wyjeżdżał do pożaru poszycia leśnego w Koszelówce.


Apel KW PSP

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej apeluje o ostrożność w związku z dużym zagrożeniem pożarowym w lasach!

Ściółka w lasach jest obecnie bardzo sucha i podatna na najmniejsze źródło ognia, co może wywołać groźny pożar. Wchodząc do lasu, pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa!

Na terenach leśnych oraz w ich najbliższej okolicy, zachowajmy szczególną ostrożność. Rozniecanie ognia poza miejscami wyznaczonymi, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych, palenie tytoniu - to działania, które są surowo zabronione. Wyjątkiem są jedynie drogi utwardzone oraz wyznaczone miejsca do pobytu ludzi.

Dbajmy o nasze lasy, ponieważ są one niezwykle cennym ekosystemem! Razem możemy zapobiec tragediom pożarowym. Działajmy odpowiedzialnie!

asp. Wojciech Walens


Mapa zagrożenia pożarowego:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 24 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama