sobota, 22 czerwca 2024 21:53
Reklama

Prawo jazdy stracisz szybciej niż teraz? Jest taki pomysł i to poważny

Zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także w obszarze niezabudowanym. To nowy pomysł na karanie kierowców.

Obecnie zasady są jasne. Każdy kierowca, który zostaje złapany na przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W grudniu 2022 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że te przepisy są niezgodne z ustawą zasadniczą, ale jak na razie prawa nikt nie zmienił. Czyli zasada odbierania prawka nadal jest żywa.

Poza miastem też

Tymczasem Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD; działa przy Ministerstwie Infrastruktury) rekomenduje wprowadzenie w Polsce nowego rozwiązania – jeszcze dotkliwszego dla piratów drogowych.

„Rada zarekomendowała rozszerzenie obowiązku zatrzymywania prawa jazdy na okres 3 miesięcy za kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną na danym obszarze o więcej niż 50 km/h na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych poza obszarem zabudowanym” – poinformował resort infrastruktury w facebookowym wpisie.

Chodzi o bezpieczeństwo 

„Ze statystyk wynika, że najwięcej ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych odnotowywanych jest właśnie na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych” – dodaje resort.

Przypomnijmy, że liczba wypadków śmiertelnych na polskich drogach maleje, ale najnowsze dane są niepokojące. Od stycznia do kwietnia tego roku (porównując dane rok do roku) liczba zabitych w wypadkach wzrosła o ponad 11 proc., a rannych o 9 procent.

Autostrada i ekspresówka

Jeżeli rada wskazuje na drogi jednojezdniowe, to znaczy, że zmiana nie będzie dotyczyła autostrad i dróg ekspresowych. Poza pojedynczymi odcinkami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama