sobota, 22 czerwca 2024 21:37
Reklama

Projekt Erasmus w szkole w Pacynie

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie złożyła wniosek projektowy, który został zaakceptowany w ramach europejskiego programu Erasmus+ i otrzymała grant na jego realizację. Projekt nosi nazwę: „NO FAULT ZONE” czyli „Strefa Porozumienia”.
  • Źródło: SP Pacyna

27 maja 2024 roku w naszej szkole zawitali szczególni goście z Turcji, Włoch i Hiszpanii. Byli to partnerzy projektu Erasmus+ No Fault Zone” czyli „Strefa Porozumienia”, w którym bierze udział Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie.

„Strefa Porozumienia” ma na celu: budowanie w klasie języka pozbawionego przemocy, cyfryzację przy użyciu narzędzi Web2.0, używanie pokojowych rozwiązań oraz propagowanie ekologicznego środowiska, zwiększenie światopoglądu i rozwijanie umiejętności językowych. Koordynatorzy projektu: Ewelina Jasińska i Natalia Dutkowska wraz z gośćmi spotkali się z wójtem gminy Pacyna, panem Tomaszem Klimczakiem, który zaprosił nauczycieli i uczniów na słodki poczęstunek. W czasie wizyty kraje partnerskie w ramach projektu odbyły szkolenie „Web 2.0 Tools”, spotkało się ono z ogromnym zainteresowaniem zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Pierwszego dnia wizyty goście uczestniczyli w ceremonii powitania, gdzie zaprezentowano historię Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie, a w części ludowej pokazano stroje regionu łowickiego, tradycyjne pieśni i tańce. 

Kraje partnerskie uczestniczyły w wycieczkach do:

- Europejskiego Centrum Artystycznego w Sannikach, gdzie zwiedzali pałac i park,  uczestniczyli w warsztatach z decoupage oraz zagrali w grę „No fault zone” – Strefa Porozumienia, na której opiera się idea projektu. Mieli również możliwość wysłuchania koncertu chopinowskiego w wykonaniu młodej pianistki. 

- Torunia – uczestnicy zwiedzili Stare Miasto, dom urodzenia Mikołaja Kopernika, pomnik Flisaka, Barbakan, Ratusz oraz zakupili tradycyjne toruńskie pierniki. 

- Łowicza – kraje partnerskie miały okazję uczestniczyć w obchodach Bożego Ciała. Poznali obrzędy i zobaczyli barwną oprawę jednego z ważniejszych świąt w Polsce. Ponadto odwiedzili Nowy Rynek w Łowiczu, który jako jeden z niewielu na świecie, ma trójkątną zabudowę. Dużą atrakcją dla gości były pasiaki, czyli stroje ludowe oraz lokalne rękodzieła. 

- Żelazowej Woli – goście zwiedzili Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i obejrzeli film w języku angielskim opowiadający o jego życiu i twórczości.

- Warszawy – goście z krajów partnerskich spacerowali po Łazienkach Królewskich, zobaczyli Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, Biały Dom, zwiedzili również Stare Miasto. To był ostatni dzień mobilności do Polski. Uczestnikom zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa i drobne upominki. 

Wszystkim podobał się pobyt w Polsce. Zachwyceni byli naszą przyrodą, która w maju wygląda szczególnie pięknie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama