sobota, 22 czerwca 2024 22:15
Reklama

Oszuści dzwonią do mieszkańców Gostynina

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymali od mieszkańców informacje, że na ich numery telefonów dzwonią oszuści, którzy podają się za policjanta.
  • Źródło: KPP Gostynin

W trakcie rozmowy oszuści przekonywali, że ich wnuczek lub wnuczka była sprawcą wypadku drogowego i że pójdą oni do więzienia, lecz aby tak się nie stało, muszą wpłacić dużą sumę pieniędzy na konto podane przez oszustów.

Oszuści namawiali mieszkańców do przelania wszystkich swoich oszczędności na konto podane przez oszusta. Dzięki czujności i zdrowemu rozsądkowi, żadna osoba nie dała się nabrać, a ich pieniądze są bezpieczne.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

• Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego.

• W przypadku gdy zorientujesz się, że rozmówca może być oszustem, zakończ rozmowę telefoniczną, skutecznie rozłączając połączenie, a następnie powiadom o takim zdarzeniu Policję.

• Zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej.

• Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy!

• Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama