sobota, 22 czerwca 2024 21:44
Reklama

Ksiądz Wiktor Rękawiecki z Solca przyjął święcenia prezbiteratu w katedrze płockiej

Ksiądz Wiktor Rękawiecki z Solca mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie.
 • Źródło: Diecezja Płocka
Ksiądz Wiktor Rękawiecki z Solca przyjął święcenia prezbiteratu w katedrze płockiej
fot. Parafia pw. św. Michała Archanioła w Płońsku

Ksiądz Wiktor Rękawiecki pochodzi z parafii św. Wojciecha w Solcu w dekanacie gostynińskim. Od dziecka był blisko kościoła. Zaraz po Pierwszej Komunii Świętej został ministrantem. Przez dziesięć lat tańczył w „Dziecięcym Zespole Pieśni i Tańca Solec”. Od dwunastu lat jest związany z Ochotniczą Strażą Pożarną. Początkowo należał do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a po osiągnięciu pełnoletności i ukończeniu kursu brał udział w działaniach ratowniczych.

Ksiądz Wiktor Rękawiecki ukończył technikum budowlane, ponieważ od dziecka chciał zostać architektem lub budowlańcem. W klasie maturalnej jednak pojawiła się myśl o powołaniu do kapłaństwa, która koniec końców przeważyła. Zaraz po zdanej maturze złożył dokumenty do seminarium i rozpoczął formację do kapłaństwa.

Na pierwszym roku studiów w seminarium nie mogąc dalej realizować swoich zainteresowań odkrył swoje nowe pasje. Pokochał Pismo Święte, które zapragnął poznawać w oryginale, dlatego rozpoczął naukę języka hebrajskiego, którą kontynuował także w następnych latach. Od pierwszego roku także uczy się języka migowego i angażuje się w duszpasterstwo osób niesłyszących, by móc już niedługo odprawić dla nich Mszę Świętą, wyspowiadać czy po prostu porozmawiać z nimi o wierze. 

Dziś wyjątkowy dzień dla naszej jednostki. Nasz druh ks. Wiktor Rękawiecki przyjął święcenia prezbiteratu w katedrze płockiej. Jesteśmy niezwykle dumni z Jego wyboru. Dziękujemy za lata służby w naszych szeregach, działalność na rzecz OSP, okazywaną życzliwość i wsparcie modlitewne - piszą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu.

Księdzu neoprezbiterowi na nowej życiowej drodze życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu sukcesów.

Zastępstwa wakacyjne neoprezbiterów

 • Ks. mgr Michał Perek 
  22.06.2024 r. – 20.07.2024 r. – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie
 • Ks. mgr Wiktor Rękawiecki
  22.06.2024 r. – 7.07.2024 r. – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu n. Wisłą
  8.07.2024 r. – 28.07.2024 r. – parafia pw. Świętej Trójcy w Rypinie
  29.07.2024 r. – 20.08.2024 r. – parafia pw. św. Jana Kantego w Mławie

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
rolka 10.06.2024 07:58
Gratuluję Wielebny Księże Wiktorze,cieszę się,że miałem wcześniej okazję poznać Księdza jako strażaka.Wielu łask Bożych i Opieki Św.Floriana.

Nauczycielka 09.06.2024 21:41
Szczęść Boże księże Wiktorze niech Bóg Cię prowadzi na ważnej i nowej drodze gratulacje

bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 17 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama