sobota, 22 czerwca 2024 20:47
Reklama

Obajtek, Kamiński, ale nie Kurski. Lista nowych europosłów

Wielu pewniaków i kilka dużych zaskoczeń. Kto w tej kadencji zostanie europosłem, a kto właśnie przegrał mecz życia.

Sposób przeliczania głosów na euromandaty jest dosyć skomplikowany i tak naprawdę wszystkiego można być pewnym dopiero w momencie, gdy PKW poda listę nowych posłów do Parlamentu Europejskiego. Jednak już teraz można przewidywać, kto został w niedzielnym głosowaniu wysłany do Brukseli.

Wielcy przegrani

Zacznijmy jednak od przegranych. Mandatu nie zdobył startujący z Mazowsza były prezes TVP Jacek Kurski. Otrzymał tylko 32 222 głosy, podczas gdy tamtejszy lider listy Adam Bielan zdobył ich 90 690. 

Przegrał także dotychczasowy europoseł, którego prokuratura zamierza oskarżyć o wyłudzenie z PE pieniędzy na służbowe przejazdy – Ryszard Czarnecki. 

Nie została także wybrana Hanna Gronkiewicz-Waltz z KO, była prezydentka Warszawy. Z Parlamentem Europejskim po 15 latach żegna się Róża Thun z Trzeciej Drogi. Sejmu na PE nie zamieni Ryszard Petru z tej samej listy.

Do listy przegranych trzeba dodać jeszcze Beatę Kempę z PiS czy Janusza Korwina-Mikkego.

Obajtek w PE

Co do wygranych to mandaty zdobyli głośni i kontrowersyjni kandydaci PiS: były prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (171 689 głosów), a także skazani i dwa razy ułaskawieni Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Do PE jadą także m.in.: Borys Budka (KO), Bartłomiej Sienkiewicz (KO), Ewa Kopacz (KO), Beata Szydło (PiS), Patryk Jaki (PiS), Joachim Brudziński (PiS), Grzegorz Braun (Konfederacja), Dobromir Sośnierz (Konfederacja), Robert Biedroń (Lewica).

Co do kilku osób nadal trzeba czekać na decyzje PKW. Dotyczy to np. przyszłości kandydatów Trzeciej Drogi. Choć wiele wskazuje, że europosłami tej formacji zostaną Adam Jarubas, Michał Kobosko i Krzysztof Hetman.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hahaha!!! 12.06.2024 12:43
" Z was się śmieję, z was! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków! - Panie!... - Milczeć - wrzasnął Ponimirski i jego blada twarzyczka chorowitego dziecka zrobiła się czerwona z wściekłości. - Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Cincinnatus, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!..."

Andrzej 12.06.2024 12:41
Na Białorusi też opozycje nazywają przestępcami. Prawdziwi przestępcy dorwali się do władzy wmawiając społeczeństwu, że to w opozycji są złodzieje. Wystarczy przypomnieć sobie jak to było za PIS. Na wszystko wystarczało, teraz brakuje. NFZ na skraju bankructwa, 14 emerytury okrojone, zero inwestycji strategicznych, w wojsku paraliż, komisje śledcze kompromitacja, w mediach tuskowa propaganda, Sejm nie działa, brak realizacji obietnic dla społeczeństwa, ludzie są zwalniani z uśmiechem na ustach. Ale debilom z KO chodzi tylko by gonić króliczka. Ich pomyślność Polski w ogóle nie interesuje.

123 12.06.2024 09:06
WSTYD ze ciemny lud wybiera przestępców ludzie obudźcie się

Ali 10.06.2024 19:03
Mlodzi za konfederacja!!!!

Zwykły ludzik 10.06.2024 11:16
A to Tusk i jego banda to tacy prawi ludzie ? A kto wyraził zgodę i przyjął już z niemieckiej granicy ponad 3 tys. migrantów ? No kto ? Zobaczymy jak wprowadzą euro i będzie bieda że nie wiem, wtedy zapytamy kto ma rozum ! Wszyscy politycy jak jedne mąż są tacy sami !!!

Sofia 10.06.2024 11:52
Gdyby głupota miała skrzydła, fruwał byś niczym gołębica.

Kalert 10.06.2024 11:13
"Ciemny lud"nie kupił,ale na przestępców się skusił.

Jagiełło 10.06.2024 10:59
Polacy gdzie wy macie rozum? Wysyłacie do PE złodzieja i przestępców a chcecie być traktowani na równi ze wszystkimi europejczykami! Żenujący jesteście.

Monika 10.06.2024 14:32
Myślę, że standardy ustaliła dużo wcześniej pani Eva Kaili i reszta towarzystwa, nie wiem czy to akurat trafny argument.

staszek 10.06.2024 14:44
Po pierwsze Pan Obajtek nie ma postawionych żadnych zarzutów więc nazywanie go złodziejem podpada pod paragrafy więc radzę uważać. Po drugie panowie Kamiński i Wąsik zostali skazani na polecenie Bodnara człowieka Tuska za tzw przekroczenie uprawnień w akcie zemsty za ujawnienie afery hazardowej, która skutkowała dymisją sześciu ministrów rządu Tuska. Za Obajtka do budżetu wpłynęło kilkadziesiąt mld z zysku i dzięki temu od dwóch lat płacisz mniej za energię elektryczną a od lipca zapłacisz o 30% więcej bo Orlen przejęli nieudacznicy z PO, którzy już zwiększyli sobie uposażenie jak u nas burmistrz. Żenujące jest to,że tak dajesz się manipulować.

Hahaha!!! 10.06.2024 15:44
Obajtek to miał zarzuty korupcyjne postawione już dawno jeszcze jako wójt Pcimia tylko pewien "miękiszon"oddalił pozew gdy "zjednoczona przestępczość" w 2015 roku dorwała się do władzy!A resztę tego co wypisujesz to są wierutne kłamstwa powielane przez "republikę" ruską dla takich ciemniaków jak ty - normalny człowiek sam może wi internecie sprawdzić fakty!

staszek 10.06.2024 19:37
Tępaku, nie odróżniasz zarzutów politycznych od kryminalnych. Robicie to z zemsty ale was czas dobiega końca i my was rozliczymy za rzeczywiste przestępstwa. Obajtek uzyskał ponad 170 tyś głosów i wyciął w pień twoich kandydatów, więc buzia w kubeł w temacie. Ludzie pokazali gdzie mają wasze zarzuty.

Andrev 10.06.2024 22:17
Ciebie Staszek już nic nie wyleczy z miłości do PIS

XXL 10.06.2024 22:41
staszek 10.06.2024 19:37
Tępaku, nie odróżniasz zarzutów politycznych od kryminalnych. Robicie to z zemsty ale was czas dobiega końca i my was rozliczymy za rzeczywiste przestępstwa. Obajtek uzyskał ponad 170 tyś głosów i wyciął w pień twoich kandydatów, więc buzia w kubeł w temacie. Ludzie pokazali gdzie mają wasze zarzuty.
słuszna riposta, brawo

Hahaha!!! 10.06.2024 22:56
Nie dziwi mnie to ze dostał tyle głosów bo takie tępaki bez kręgosłupa moralnego jak ty na niego głosowały - niedouczone,przesiąknięte nienawiścią z wypranymi móżdżkami propagandą z republiki ruskiej- jak sekta!

Ignacy 12.06.2024 12:38
Odpowiadam ha ha.Kim ty jesteś buraku,co sobą przedstawiasz ,.Sam jesteś ruska onuca.Kompleksy widać gołym okiem.

pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 20 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama