Reklama

Pierwszy śnieg spadnie… Według prognoz jeszcze nie teraz. Sprawdź kiedy

Mimo że za oknem jesień, to jednak to pytanie pojawia się coraz częściej: kiedy spadnie pierwszy? Według prognoz – nie wcześniej niż w połowie listopada.

Miłośnicy zimy muszą więc jeszcze trochę poczekać, zanim zaczną cieszyć oczy zaśnieżonym krajobrazem.

Reklama

Początek zimy za dwa miesiące

Zima astronomiczna – przypomnijmy – rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa do momentu równonocy wiosennej. 

Na półkuli północnej w przybliżeniu oznacza to okres pomiędzy 22 grudnia a 21 marca. Często jednak daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później.

A więc do rozpoczęcia zimy mamy jeszcze dwa miesiące. Śnieg zwykle jednak wyprzedza kalendarz. Według prognoz będzie tak również w tym roku.

A na razie w pogodzie mamy ocieplenie

Tak jak zapowiadali synoptycy IMGW, w tych dniach mamy w Polsce ocieplenie. Temperatury miejscami sięgają nawet 18 stopni Celsjusza. Ciepłe są także noce. A to oznacza, że na śnieg w październiku raczej nie mamy co liczyć. 

Śnieg i mróz – według prognoz – mogą pojawić się już za kilka tygodni, ale nie wcześniej niż 15 listopada. 

Również ochłodzenie jest spodziewane po 15 listopada. Wtedy także możemy liczyć na pierwszy śnieg. 

Koniec listopada jest najbardziej prawdopodobny

W ubiegłym roku pierwszy śnieg pojawił się 17 listopada. Z prognoz wynika, że i w tym roku będzie podobnie.

Białego puchu najszybciej możemy spodziewać się w regionach górskich oraz na Śląsku czy Podhalu. W głębi kraju według prognoz opady śniegu pojawią się później.

Pierwszy śnieg w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Białymstoku, Poznaniu czy Gdańsku ma spaść po 23 listopada. Od 23 do 29 listopada na termometrach ma być od 2 do -3 stopni w dzień i od -1 do -8 stopni Celsjusza w nocy. 

Pamiętajmy jednak, że są to tylko prognozy i że pogoda potrafi robić niespodzianki.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ogłoszenia
Mieszkanie na drugim piętrze z balkonem blisko Centrum Gostynina Mieszkanie na drugim piętrze z balkonem blisko Centrum Gostynina Posiadamy do sprzedaży przestronne mieszkanie o powierzchni 56 m², znajdujące się na drugim piętrze budynku, położone w doskonałej lokalizacji, zaledwie kilka minut spacerem od centrum Gostynina. Lokal składa się z czterech funkcjonalnych pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Mieszkanie jest jasne i ustawne, z dużym potencjałem aranżacyjnym – idealne zarówno dla rodziny, jak i jako inwestycja pod wynajem, jednak przed tym wymaga remontu. Okna w mieszkaniu są w większości drewniane, jedynie w jednym pokoju zostały wymienione na plastikowe. Przy budynku znajduje się parking, do którego wjazd mają wyłącznie mieszkańcy – szlaban otwierany jest za pomocą pilota. Lokalizacja zapewnia szybki dostęp do centrum miasta oraz wszelkiej niezbędnej infrastruktury – w pobliżu znajdują się sklepy, szkoły, punkty usługowe i przystanki komunikacji miejskiej. Zapraszamy na prezentacje po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Cena: 360 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Dom do remontu z dużą działką i pięknym otoczeniem natury Dom do remontu z dużą działką i pięknym otoczeniem natury Na sprzedaż dom wolnostojący o powierzchni około 80 m², położony na dużej, malowniczej działce o powierzchni 2250 m². Nieruchomość zlokalizowana jest w spokojnej okolicy, zaledwie około 5 km od Gostynina, w sąsiedztwie lasów, co zapewnia wyjątkowy klimat, ciszę i bliskość natury. Budynek znajduje się na terenie o dużym potencjale – idealnym zarówno do zamieszkania całorocznego, jak i jako dom rekreacyjny, jednak najpierw wymaga remontu. W skład domu wchodzą trzy pokoje, kuchnia oraz łazienka. Układ pomieszczeń daje możliwość wygodnej adaptacji według własnych potrzeb.Dużym atutem tej nieruchomości jest przestronna działka, która daje wiele możliwości – od stworzenia ogrodu marzeń, po rozbudowę domu lub budowę infrastruktury rekreacyjnej. Otoczenie lasów oraz niewielka odległość od miasta sprawiają, że jest to idealna propozycja dla osób szukających kontaktu z przyrodą, ale nie chcących rezygnować z udogodnień miejskiego życia. Zapraszamy na prezentacje po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Cena: 340 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama